ליחצו לשליחת שאלה לרב
נשר
בית כנסת מרכזי היכל שלמה
דרך השלום 14
יום ג' כ"ב תמוז 14/07/20 למניינם בשעה 20:30

שיעורים הבאים בימי שלישי 
No data to display
חפש בשו"ת
חפש שיעור
Doresh Tzion
     

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א 


כ"ב/תמוז תש"פ

           

נמצאו 300 שאלות / תשובות
שאלה - 204616
לכ' הרב שלו' רב, מתנצל אני חייב להוציא את זה, צפיתי בסרטון "תגובה" של... פשוט בא לי להקיא, כל משפט שם אפשר לראות שהוא מזויף מתוכו, צריך להיות חסר מוח כדי לקבל מה שהם אומרים שם
תשובה
תרשה לי להתעכב על פרט חשוב בתמונה הכוללת.
יש כאן מלחמת קיום רוחנית קריטית ביותר. מעבר לתגובות המזלזלות והבלתי עניניות, הרדודות, ואפילו הגורמות בחילה ועוד.
המפעל הגדול בעיקר של יהודי ספרד והמזרח זה מאות שנים מימי גלות ספרד, כל אותם 5000!!! מנהיגים שקמו בארצות המזרח, רבנים, אנשי צורה וצלם אלקים, יראי שמים שהנהיגו את הציבור בתנאים לא תנאים, ברדיפות מצד שכניהם הנוצרים, המוסלמים, השלטונות, המנהיגים העריצים, הרודנים האכזרים, הרבנים וראשי הציבור השכילו ברוב חכמתם לנווט את הספינה בגלים הסוערים לחופי מבטחים, הגינו בגופם ובנפשם על צאן מרעיתם, ומסרו נפשם על קיומם הפיסי והרוחני בעיקר של כל בנות ובני קהילתם.
נזכור את יהודי תימן כמה רדיפות ספגו לאורך שנים רבות, היהודים באירן, בעירק, בסוריה, באפגניסטאן, במשהד, בהודו, בשנחאי, בהונג קונג, בסין, בגרוזיה, בקורדיסטאן, בזובקיסטאן, בבוכארה, בטשקנט, ובכל המדינות במזרח. בבולגריה, ביגוסלביה, באיסטנבול, באיי כרתים, באיזמיר, בסאלוניקי, בערי יוון, ובכל רחבי אירופה המזרחית, נשדדו ונרדפו, גורשו מבתיהם והחרימו את רכושם, ותמיד היו שם המנהיגים הרוחניים שעודדו, סייעו, הקשיבו, התפללו, הגינו עליהם בחירוף נפש, והצילום מכליה פיסית ורוחנית גם יחד.

היום הזה כאשר שרידי הקהילות וצאצאיהם הגיעו לארץ הקודש, אשר לה נכספה נפשם ונפש אבות אבותיהם, אשר עליה נשפך דמם זה שנות דור ודור, כמה ממון השקיעו כדי רק לזכות ולראות בעיניהם הנכספות את ארץ אבותינו, לחונן עפרה ולנשק את אדמתה, לגפף אבניה ולשכב בעפרותיה. נזכור את הדור שלפנינו כמה השקיעו רבותינו ואבותינו בהקמת בניהם מהעפר, בחינוכם הטהור בארץ אבות, לראות בעיניהם את ערי הקודש צפת, טבריה, ירושלים וחברון, אלו "ארבע ארצות" ערי הקודש הנפלאים, והקימו בדם ויזע, ובדמים יקרים ישיבות ובתי תלמוד תורה, מוסדות חינוך ובתי כנסת, עדרים עדרים של צאן קדשים.

והנה מגיע משיח שקר ופותח טלביזיה טמיאה, מגישת חדשות לא צנועה, תכניות בידור ורכילות, שקרים ומרמות, כל החיקויים של הגרועים שבאומות ולא אומר מנוח.
השטן מכשכש במעיו והוא מארגן מופעים, אורות קוליים שלא היה כמותן, "מופע לייזר שהימם את העולם" לראשונה בישראל.
ארבע סטנדפיסטיות יבדרו את נשות ישראל, ויסחטו את כספן. כי השחקנית המטונפת אמרה "את חייבת להגיע". מלאכית חבלה באה מהתהום וציוותה.


בלילות החנוכה הנרות דולקות בבתי ישראל, הילדים שרים, זה משחק בסביבון, זו נוגס בסופגניה החמה שאמא הרגע הוציאה מהסיר הבוער, אבא יושב ומספר את מעשה יהודה המכבי, בדירה הסמוכה שרים שירי חנוכה ופוצחים בריקודים, אבא יושב בכורסה ועליו נתלים ארבעה ילדים חמודים ומאושרים, והוא מספר להם איך מתתיהו הזקן דקר את המתייוון בבית המקדש, הילדים מתמלאים בחום של אהבת השם ובוערים כולם בדביקות טהורה, כשבשמיים מביט עליהם אבא שבשמיים מלמעלה ומתגעגע אלינו לגאול אותנו.
ולפתע הס מושלך בבתים, הגיעה שליחת השטן השחקנית מהפירסומות מטעם... "הכנתי לאמהות ולנערות כרטיסים למופע".... ב.... "היכל"... הטוטו... חושך יון נחת בן רגע על הבית, זו יון שהחשיכה עיניהם של ישראל. האמא ושתי בנותיה רצות אצות ל...מופע היווני. שחקניות, דיילות, ספק יהודיות, שם. איזו מפח נפש בבית, הילדים בוכים, האב חורק שיניים, הרי תיכננו ארוחה חגיגית. אך האם היהודיה ונערותיה נמצאות בשבי הרפורמים, שם סוחטים אותם בהתרמות, בהוראות קבע לכלכל את השחקניות, הזמרות, הסטפנדיות, שאינן יודעות יהדות מהי. תורה מהי, הכסף, הממון, הבולמוס של הבידור הזול, הוא מדבר עכשיו. אין מתתיהו, לא הנרות הללו. לא בית מקדש ולא מנורה טהורה. יש רפורמים.

וזה עדיין לא תם ולא נשלם, יש אתר הכרויות. בואו נציץ שם, יו,,, הנה בחורה מענינת, רגע זו לא אותה משכונת פלורנטין? והנה זאת מגבעת אולגה, וההיא ממושב אורה, בוא בחור מה דעתך להתקשר אליה, ככה סתם תאמר ש... יש רפורמים, וכך נופלים בחורי ישראל כשרים, וגם בנות ישראל התמימות. ולפעמים יש מתחזות וגם מתחזים... יש רפורמים.
"סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה..."

תלמידי רבותינו הקדושים.

הערה, תשאלו את השקרן הרפורמי אם גם זה "שקר"...???
שאלה - 204455
ראיתי את סרטון הרפורמים מלמעלה שקר א ,מראים את מרן שמוסר שיעור לנשים במרחק עצום,והם מוסרים לנשים פנים מול פנים
שקר ב הם אומרים שאין להם רכבי פאר, מבלי להראות את הרכבים שלהם,

תשובה
ראש הרפורמים הורס את קדושת עם ישראל, רפורמי כבזמן הגאון החתם סופר זיע"א שרדפוהו בחמת זעם.
א, מציג את תמונת הגאון רבנו חיים קנייבסקי שליט"א, בעוד שהוא בקולו אומר לנכדו הצדיק הרב קולודצקי שליט"א כי הסתכלות באתר "שבע קללות" ובטלביזיה הטמאה, הוא ב"יהרג ואל יעבור". וזה ברור לכל בר דעת.

ב, עובר בשאט נפש על חרם הקדמונים שלא לעבור על דברי בית דין בירושלים, ולא להכניס טלביזיה לבית. והא עשה הכל לעקור את פסק דין בית דינו של הגאון הרב משה שטרנבוך שליט"א.

ג, עובר במזיד ובשאט נפש על איסור תורה "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם",

ד, מחלל שבתות ומועדי ישראל, בבילויים בבתי מלון עם ציבור של התועים מבני אברהם יצחק ויעקב, בשבתות הכרוך בעשרות חילולי שבת ואכילת איסורים שונים.

ה, הפך את ימי חול המועד וימי החנוכה הקדושים והטהורים, בהם ניצחו החשמונאים את היוונים והמתיוונים והפכם לימי בידור עם הגרועים שבשחקני התיאטרונים. ועבר משום אלהי מסכה לא תעשה לך.

ו, הביא דיילות פרוצות, שחקניות זולות בסרטי תעמולה זולים של שחקן ושחקנית כדרך הגויים הטמאים, לפתות בנות ישראל התמימות ללכת לבתי קרקסאות ותיאטרונים.

ז, משכורות עתק, בילויים במלונות פאר בארץ ובחו"ל, מכוניות פאר, והכל מסחיטת נשים תמימות ומשפחות עניות שלחם אין להם לאכול, והוא בגאווה ובוז משתמש בכספם לאכילה ושתיה וחיי ראוותנות.

ח, מבזה בריש גלי כפושעי ישראל בגופם, מימי משה רבנו ועד עתה, בדברי שחץ לעג ומרמה, את גדולי ישראל, קדושיו, מנהיגיו הוותיקים, עטרות ראשינו, ראשי אלפי ישראל, אשר קיבלו את הנהגתם מדורי דורות, בניהם של קדושים, אראלים ותרשישים, הלא הם נושאי הדגל, מרנן ורבנן הגאונים, הרב משה צדקה, הרב שלמה ידידיה זעפראני, הרב בן ציון מוצפי, הרב אהרן ירחי, הרב נסים עטיה. ואתם חבל נביאים מאורי וצדיקי הדור, מרביצי תורה ברבים לשם שמים, ומכנה אותם בכינויי גנאי שבהם משתמשים פושעי הרחוב, "רדיקאלים קיצוניים" "שקרנים" "אנשי נטורי קרתא" "תושבי בית ישראל" "אנשים שאינם מבינים כלום". על זה לא ישתקו לו לא בשמיים ולא בארץ.
ולציבור הרחב אנחנו קוראים "סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה...".
תלמידי הרבנים הקדושים.
שאלה - 181580
רבנו שליט"א, להלן הקינות הנאמרות בחצות היום בין המצרים.
"קול ברמה נשמע ביללה". "על היכלי".

תשובה
לידיעת הציבור, אין לומר תיקון חצות ולא קינות, ביום השישי, בכ"ט בתמוז, וא' באב.


תודה על העזרה והאיכפתיות של כבודו.

הגאון המקובל רבנו חיים הכהן מארם צובה ז״ל כתב אותה. ונהגו לאמרה בחצות היום בימים אלה.

"קול ברמה נשמע ביללה, קול נהי מציון המהוללה,
חישבתי ימים הייתי גברת, ביד אדוני עטרת תפארת, ועתה אני שחרחורת, טבעתי בבור ביוון מצולה.
יחידה רעיה אזי הייתי, וכבוד עליון אני נקראתי, ועתה לתחתיות ירדתי, ודודי ורעי לרום עלה.
יחד יודעי בתולותי ורעותי, בכו נא עמי כי רבות אנחותי, אין נוטה עוד אהלי ומקים יריעותי, כי דודי ממני ניסע ונגלה.
ממרום הושלכתי ברוב מגינה, שלח אש בעצמותי וירדנה, ויצאתי בגולה בדד כאלמנה, הגלה יהודה הגלת שלומים כלה.
הייתי כלה בתוך נוה אפריון, וענן יומם על מכון הר ציון, הושלכתי לחוץ כעני ואביון, בגדי לקח צר ואני אומללה.
כהני וזקני טבחו אויבי, מחזיקים בבריתי זרע אוהבי, בני היקרים ובחורי, הלכו בשבי ועוללי בגולה.
הן כל אלה אין דורש לנפשי, אמלאה החורבה ואל עמים ארים ראשי, ואויבי אמר לא תקראי עוד אישי, כי נפלתי לפני בני עוולה.
נא אב רחמן תשוב לציון, עין בעין נראה בבנין אפריון, והבית הזה יהיה עליון, ואז גאולים יפצחו צהלה".

על היכלי חיברו רבי יהודה עבאש ז"ל.

עַל הֵיכָלִי אֶבְכֶּה יוֹמָם וָלַיְלָה
וּלְתִפְאֶרֶת צִיּוֹן עִיר הַהֻלָּלָה
בְּכִי נַפְשִׁי עַל חָרְבַּן פַּעֲמַיִם
אֶרֶץ צְבִי צְבִי יְרוּשָׁלַיִם
וְעַל עַמָּהּ אֲשֶׁר הָלַךְ בַּגּוֹלָה
וּלְתִפְאֶרֶת צִיּוֹן עִיר הַהֻלָּלָה
בֵּית תִּפְאַרְתִּי שָׂם אוֹיֵב לְשַׁמָּה
הוֹשִׁיבַנִי בִּידֵי נְבָיוֹת וְשַׁמָּה
עַל זֹאת אֶבְכֶּה תָמִיד בְּקוֹל יְלָלָה
וּלְתִפְאֶרֶת צִיּוֹן עִיר הַהֻלָּלָה
סִפְדִי תוֹרָה כִּי חֻלְּלָה תִפְאַרְתֵּךְ
נָפַל נִזְרֵךְ מִיּוֹם שֶׁחָרַב בֵּיתֵךְ
וּשְׂאִי קִינָה עַל אֲהֳלִיבָה וְאָהֳלָה
וּלְתִפְאֶרֶת צִיּוֹן עִיר הַהֻלָּלָה
חִזְקוּ עַמִּי מַהֵר אֶבְנֶה דְבִירְכֶם
נָקָם אֶלְבַּשׁ וְאָשִׁיב אֶת שְׁבוּתְכֶם
תּוֹךְ הֵיכָלִי אֶשְׁכּוֹן כְּבַתְּחִלָּה
כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תּוֹרָה וּתְהִלָּה
שאלה - 204244
דברים כהוויתם.

מצאנו לנכון להביא לידיעת הציבור את השתלשלות הענינים מראשיתם.

תשובה
א, ביום שבעה בשבט התשע״ט פנו אנשים מטעם הרבנים הספרדים, ואנשי הוועד לטוהר המחנה, לבית הדין של העדה החרדית בירושלים בראשות הגאון האדיר הרב משה שטרנבוך שליט״א מגדולי הפוסקים בעולם לבקשה לאסור על הפעילות החריגה של אנשי הידברות. בית הדין לאחר שעיין בחומר שהוגש לו והפירסומים של האירגון עצמו, הוציא צו האוסר על פעילותם.

ב, ביום ט"ז בשבט פנו אנשי האירגון לבקשת דיון באיסור, שם הופיעו שני בריונים מטעם האירגון שמטעמים מובנים אנחנו שומרים את שמם במערכת, ואנשיהם הודיעו לנציגי הרבנים "נראה לכם עם מי אתם מתעסקים", "נלשין עליכם בשלטונות".

ג, הרב שמואל דוד הכהן גרוס מבית הדין החסידי... באשדוד, חתם נגד האירגון וציווה לסגור את האתר, צלצל לפעיל מטעמינו ואמר נמצאים אצלי אנשי הידברות ומאיימים עלי, אני מסיר את חתימתי, ואני אודיע ברבים, שהוצאתם במרמה את חתימתי..... כך היה

ד, בחודש אדר עט, הרב שרגא מ"בית הדין" מטעם הפוליטיקאים, הזמין את הצדדים על דעת עצמו, ואני בהכירי את האיש ואת התנהלותו, סירבתי לאשר את ההליכה אליו, חלק מאנשינו שחשבו שיש צדק, הלכו בתמימות עם חומר מזעזע ותמונות של בנות עם כל הפרטים האישיים ביותר של הבנות, והוא ביקש לראות ראיות, וראה פירסומים של האירגון, תגובתו המיידית היתה לאיים בנוכחות ה"דיינים" כי מי שלא יחתום לדיון אצלו ימסור אותו לערכאות.

ה, ד, ט, המנכ"ל וירון אשכנזי איימו במשך שעתיים על הדיינים, ושיכתבו להם את ההחלטות. הוצא "פסק מעוות" לטובת האירגון המטהר אותו לחלוטין, ולא עוד אלא כתב שבחים מדהימים על הרשעים ראשי האירגון. בו במקום אויים נציג הרבנים וירדו לחייו האישיים כדרך אירגוני הפשע.

ו, באותו חודש זומן דיון נוסף והעלו והוכיחו כי דבר לא תוקן, ואפשר לכל אדם להיכנס לאתר הכרויות ללא זיהוי. תפסו אדם אקראי בעל אייפון, ולעיני ה"דיינים" הוכיחו כי ניתן ישירות להיכנס לכל זב ומצורע לאתר הכרויות ולהזמין כל בת שיעלה ברצונו.

ז, מיד ניתן אישור לפנות ערכאות. והוגשה תביעה לבית משפט השלום בחיפה. על סך מיליון וחצי פיצוי לה"ר ונזיקין, ומאותו יום רודפים את הרבנים במיילים ואיומים, כמו "אל תתעסק אתנו" ועוד. כדרך ראשי הפשע.

ח, באישור "בית הדין" נתבעו הרבנים עודד קורנפלד, הרב קובי לוי, והרב אליעזר שטרנפלד, שהם למעשה שליחי הרבנים.

ט, בחודש אייר דיין של בעלז בבני ברק ביקש לראות את החומרים, ואיים שירדפוך עד שלא יהיה לך מה לאכול.
י, ישנם עוד פרטים מזעזעים אשר ירעידו את אמות הסיפים, ולא עתה העת לספרם ברבים. והם איסורי דאורייתא ברורים בהכשר ההההההההה.....
שאלה - 204017
ב"ה לכל עם ישראל
הספר החדש האדיר "חודש בציון"
וכל ספרי מו"ר עט"ר במחירי הקרן
בראש העין או במשלוח לכל מקום באזור המרכז השרון גוש דן והסביבה
0556727464
נתן שרעבי

תשובה
ברוכים תהיו.
שאלה - 204706
לכבוד מו"ר אשתי בה בהריון חודש שני. אנו מנסים להסתיר את זה..מגיעים אנשים ששואלים את אשתי אם היא בהריון והיא לא רוצה לשקר ויוצא שהם מגלים השאלה אם לשקר במידה ואי אפשר להתעלם
תשובה
חוצפה וגסות רוח, מה זה ענינם? מה הרכילות הזאת? תאמר הרב אסר לומר דבר, תתעסקו בענינים שלכם.
שאלה - 204705
לכבוד הרב מוצפי שלום אני הבחורה בת 49 בקשר לזיווג אני מעוניינת במסורתי אזרח חוץ אמריקאי
תשובה
לצערי אין לי את הכלים לטפל בענין.
שאלה - 204704
כבוד הרב במחילה היא תחייב אותי לקחת את הכסף שאלתי האם אני יכולה לקחת אותו ולתתו לאימי כי לקחתי ממנה הלוואה ועם הכסף אוכל להחזיר לה חלק מהסכום או שפשוט אוכל לתת לה אותו כמעשר
תשובה
כן בהחלט לקחת אותו.
שאלה - 204703
שלום לכבוד הרב
אני רוצה בבקשה לדעת אם השם יהלום זה שם טוב לבת?

תשובה
תודה לכם.
שאלה - 204702
לכבוד הרב מוצפי שלום
הרופאים בניו יורק המליצו לזוג תימני שהאשה תפיל בחודש שלישי בגלל שלא היה דופק לעובר א"א להרחיב לגבי הדופק וביצעו .בשבת חייב פת 54 גרם או די ב כזית 27 גרם

תשובה
לכתחילה צריך 54 גרם לחם.
שאלה - 204701
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
השנה בצאת תשעה באב,יהיה אסור לפתוח את הצום עם מאכל בשרי?

תשובה
פסק מרן בשלחן ערוך סימן תקנח
מנהג כשר שלא לאכול בשר ושלא לשתות יין בליל עשירי וביום עשירי.
שאלה - 204700
כתר
האם אפשר ביאור למה שכתוב בגמרא: "גדול הנהנה מיגיעו יותר מירא שמיים", שמעתי כמה הסברים והבנתי את המעלה של הנהנה מיגיע כפו, אך לא הבנתי עדיין למה הוא גדול יותר מירא שמים?

תשובה
פשט הפסוק יגיע כפיך כי תאכל אשריך וטוב לך, ולא ליהנות מאחרים.
שאלה - 204699
לכבוד הרב נר"ו בחור ספרדי מפיץ את מורשתינו האמיתית האם יש ענין לומר לפחות ק"ש במבטא האמיתי (צ ק ט וכו') בצנעא? שמעתי שכן נהג הגרי"ע יוסף זצל יורנו מורינו ושכמ"ה
תשובה
לא בצורה מוגזמת, אלא באופן שיש הבדל בין צ לבין ס, ובין ק לבין כ, ובין ט לבין ת, וכדומה. באופן שלכל אות יש לה ביטוי שונה מהאחרות.
שאלה - 204698
לכבוד מרן שליט"א, מה הנוסח שלנו הספרדים לברכת המפיל. תודה לכבוד רבנו.
תשובה
ברכת המפיל
בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם. הַמַּפִּיל חֶבְלֵי שֵׁנָה עַל עֵינָי וּתְנוּמָה עַל עַפְעַפָּי. וּמֵאִיר לְאִישׁוֹן בַּת עָיִן.

וִיהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ ה' אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי. שֶׁתַּשְׁכִּיבֵנִי לְשָׁלוֹם וְתַעֲמִידֵנִי לְחַיִּים טוֹבִים וּלְשָׁלוֹם. וְתֵן חֶלְקִי בְּתוֹרָתֶךָ. וְתַרְגִילֵנִי לִדְבַר מִצְוָה. וְאַל תַּרְגִילֵנִי לִדְבַר עֲבֵרָה וְאַל תְּבִיאֵנִי לִידֵי חֵטְא וְלֹא לִידֵי נִסָּיוֹן וְלֹא לִידֵי בִזָיוֹן, וְיִשְׁלוֹט בִּי יֵצֶר הַטּוֹב וְאַל יִשְׁלוֹט בִּי יֵצֶר הָרָע. וְתַצִילֵנִי מיצר הרע, מִשָּׂטָן וּמִפֶּגַע רָע וּמֵחֳלָיִם רָעִים. וְאַל יְבַהֲלוּנִי רַעְיוֹנַי וַחֲלוֹמוֹת רָעִים וְהִרְהוּרִים רָעִים. וּתְהִי מִטָּתִי שְׁלֵמָה לְפָנֶיךָ. וְהָאֵר עֵינַי פֶּן אִישַׁן הַמָּוֶת: בָּרוּךְ אַתָּה ה'. הַמֵּאִיר לְעוֹלָם כֻּלּוֹ בִּכְבוֹדוֹ:
שאלה - 204697
לכבוד הרב שלום רב. האם ניתן לשאול את הרב שאלה בנוגע לעתיד שלי במקום העבודה?
תשובה
לא דברי נבואה.
שאלה - 204696
לכבוד הרב מוצפי
אם מישהו סובל מתשישות ועייפות קשה וכשהוא נמצא בחדר השינה שלו יש לו

תשובה
בבקשה ממך לא לכתוב דברי שטות.
שאלה - 204695
לכבוד הרב
*יש לי דוד גז*
לפני שבת אנחנו מנתקים אותו מהחשמל!
אבל בכל זאת,אם תשים את הברז על האזור של החמים המים מקרים יהפכו לפושרים!
מה הדין?

תשובה
בליל שבת קודש תימנע מהשימוש בו.
שאלה - 204694
שלום לכבוד הרב
קנינו עופות ללא זריקות בהכשר הרב גרוס טבעיות מאחר ןלא באו הנכדים לא הספקנו לאכול אותם ועבר זמנם כ6 חודשים פג תוקפם מה אני יכולה לעשות מאחר ןהם טבעיןת יש חשש לם

תשובה
לפי כללי משרד הבריאות ניתן להאריכם בששה חודשים נוספים.
שאלה - 204693
לכבוד הרב שלום רב
האם בתשעה באב ניתן השנה למרוח
אלכוג'ל על הידים לצורך חיטוי במהלך היום ,ולא לצורך תענוג ?

תשובה
מותר מפני הסכנה.
שאלה - 204692
יצאתי לחל"ת , אדם הציע לי לעבוד זמני ללא תלוש בינתים
ביטוח לאומי שילמו על החודש שלא עבדתי בעבודה הרגילה ולבסוף המעסיק הזמני הוציא תלוש ללא ידיעתי. האם עלי להחזיר את המענק?

תשובה
בהחלט כן.
שאלה - 204691
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
איזה תענוג זה לשמוע את מו"ר מזכיר את מרן הראש"ל רבינו יצחק יוסף בשיעור ואת הרב יצחק מזכיר את מו"ר יחשל"א בלויין במוצ"ש האחרון ועוד בהרבה הזדמנויות!

תשובה
תודה לאל יתברך.
שאלה - 204690
שלום לכבוד מורינו הרב.
ילמדנו רבינו. של מי אותם המאמרים המובאים בזוהר הקדוש. בשם "ס"ת".או "מדרהנ"ע" .או "רעיה מהימנה".או "התוספתא".

תשובה
כולם מהרשב"י זיע"א.
שאלה - 204689
לכבוד הרב
א. ראיתי רבנים כאשר הם מברכים ברכת הנהנין בעמידה הם מקפידם להישען דווקא על משהו. הם צריך לנהוג כך?
ב. האם חייבים להקפיד לברך על פרי למשל דווקא שהוא בשלמותו?

תשובה
מברכים על פרי שלם וכן על עוגיות וכדומה. עין עולמו של צדיק.
שאלה - 204688
לכבוד הרב
מה הדין לגבי ברכות הנהנין כאשר אני לובש מכנסיים בלי חגורה, כמו למשל בבית כאשר במכנסיים יש גומי האם זה בסדר ונחשב לחציצה בין הלב לערווה?

תשובה
כבר קדמוך הפוסקים וכתבו כי הגומי שנמצא בלבנים מהווה חציצה.
שאלה - 204687
שלום לכבוד הרב האם נכון לקנות ספרים (ספרי קודש) שאני שמח בהם בימים אלו?
תשובה
רק מה שנחוץ לעכשיו.
שאלה - 204686
התחלתי לעבוד 4 ימים לאחר תחילת החודש האמא מרשה לי לרשום את השעות כאילו עבדתי אמרה שדיברה עם החברה וכאילו השלמתי את השעות (ולא השלמתי) מה לעשות? והאמא לא מוכנה לשמוע שזה גזל
תשובה
מאימתי זה עסק של האמא???
שאלה - 204685
למו"ר שליט"א .כשנולדתי נתנו לי שני שמות. השם הראשון (מסעוד) לא משתמש בו בכלל רק בשם השני. האם כשעולה לתורה להזכיר גם את הראשון ? ובהזמנה לחתונה ?
מחזקים ידך במלחמת השם.

תשובה
רק השם שמשתמשים בו.
שאלה - 204684
בפסחים קיא דסיים מסאני ברגליים לחות קשה לעיוורון והביאה הבא"ח פר'פינחס ובאורות אלים דגם בזה"ז יש לחוש.
האם לפי"ז יש לחוש גם בנעלי גומי (קרוקס) שרגילים לנעול אחר הרחיצה?

תשובה
כדאי להניח מגבת בקרקע ועליה להניח כפות רגליו וינעל.
שאלה - 204683
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
ת''ח שמתנהג קצת מוזר כגון שתיית מיים מבקבוק וכן לבישת טלית גדול כל היום שלא ראינו כך אצל הגדולים הקודמים ולפי ראות עיננו הוא צדיק גדול

תשובה
אל תשאל אותי שאלות מסוג זה.
שאלה - 204682
לכבוד הרב שלום רב
האם כדאי לסנדק לקחת את הכיבוד של הקידוש על היין
תודה

תשובה
אם מכבדים אותו זה כדאי.
שאלה - 204681
לכבוד הרב מוצפי שלום רב
רואים במשך התקופה במדבר שיש עם עם ישראל ערב רב. מה היה איתם בכניסה לארץ?

תשובה
עיין בספר עטרת ציון פרק ערב רב.
שאלה - 204680
לכבוד הרב מוצפי שליט"אברצוני להודות על התפילות לגבי הרך הנולד והצנטור בנתיים הרופאים קבעו להיות בבקורת והקבה יעזור והזמן יעשה את שלו תודה מדובר ברך הנולד בן יעל תודה
תשובה
ברוכים תהיו והוא יהא בריא וחזק ומושלם בכל איבריו.
שאלה - 204679
לכבוד הרב
האם יש בישולי גויים בצ'יפסים ?
האם הם עולים על שלחן מלכים וסרים ?
תודה לרב

תשובה
בהחלט כן אסור.
שאלה - 204678
לכבוד הרב
בכניסה לרכב פתחתי את הדלת ופגעתי ברכב אחר בדלת שלידי וניהיה לו מכה קטנה לא יודע אם אני עשיתי אותה או לא אבל נראה לי שכן מה הדין במקרה זה

תשובה
לכסות את הנזק.
שאלה - 204677
שלום לכבוד הרב
האם מותר לקנות בגד חדש לאירוסין שהתקיימו לאחר ט' באב מחשש לסגר בשרות טובות

תשובה
עד ראש חודש מותר.
שאלה - 204676
שלום כבוד הרב
אישה שיש לה מנגו אחד ,שצריך לברך עליו שהחיינו ,האם טוב לוותר על זה ,עד לאחר תשעה באב ?

תשובה
כתבו הפוסקים לברך קודם ראש חודש ולא לעכב.
שאלה - 204675
לכבוד הרב שלום רב
ילדה בת 11 במגמת בכינור שעור פעם בשבוע במסגרת בית יעקב .
המורה מעונינת להמשיך ללמד בימי בין המצרים האם אפשר? כמו כן האם הילדה יכולה להתאמן?

תשובה
עד שבוע שחל בו מותר ללמוד.
שאלה - 204674
זאת אני 36 רווקה חרדית עם ניתוח השרירן שנעשה בטו סיון (רק עכשיו אחרי החלמה של חודש חזרתי לעבודה ) וצריכה לאמר הגומל והתחילו אצלינו להתפלל בחוץ מה אעשה מתי לאמרו זה חשוב לי
תשובה
בשבת לאחר קריאת התורה.
שאלה - 204673
לכבוד הרב מוצפי שליטא
לפני כמה ימים חיממנו מחבת ריקה ולאחר מכן ראינו זבוב או יתוש על המחבת שנפל שם מת ונתחמם כנראה כמה דקות.
מה דין המחבת ?
תודה רבה ויישר כח גדול

תשובה
תשרוף באש למשך 5 דקות.
שאלה - 204672
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
יש לנו יונים שעושות קן בחלון באופן די קבוע מותר להעיף אותם או שזה צער בעלי חיים?

תשובה
ברוכים הבאים.
שאלה - 204671
לכבוד הרב. עשינו שאלת רב אם לעשות סקירה שניה של שבוע 24 והרב אמר שלא לעשות. אשתי בכל זאת רוצה לעשות. מותר לה למרות שהרב אמר שלא, או לא?
תשובה
אם היא דווקא רוצה שתעשה.
שאלה - 204670
לכבוד הרב שלום
האם מותר בימים אלו,לקנות מיטות לחדרי ילדים?

תשובה
רק כשאין היכן לישן.
שאלה - 204669
לכבוד הרב שלום רב, בשבוע שעבר נחשפתי לחולי קורונה רבים וב"ה הקב"ה עשה נס והבדיקה יצאה שלילית. רוצה להעביר תרומה לישיבה/ לאתר.
צריך להזהיר את הציבור לשמור על הנהלים.

תשובה
חזק ואמץ.
שאלה - 204668
לכבוד הרב מוצפי שליט"א מחילה על ההפרעה.בערב שבת יוצא לפעמים שאני צריך לעשות קידוש לאדם מבוגר האם עלי לעשות קידוש שוב? אציין שאני שותה רביעית תודה רבה לרב איש האמת
תשובה
כן בהחלט.
שאלה - 204667
לכבוד הרב
שלום וברכה כבוד הרב.
האם מותר לומר לפני הלימוד שזה לכבוד נשמת צדיק או תנא פלוני?.
תזכו למצוות ותודה רבה.

תשובה
רק אומרים "לעשות נחת רוח ליוצרינו, ולעשות רצון בוראינו". וכתב רבנו משה חיים לוצאטו ז"ל כי ילמד רק לעשות רצון השם ולא אפילו בשביל מחילת העוונות.
שאלה - 204666
האם מותר בימים אלה להתחדש בבגדים חדשים נעלים, שעונים? אני תמיד מתבלבל אם ההחמרות מתחילות מראש חודש.
תודה כבוד הרב על הכל.

תשובה
ההחמרות מתחילות בשלשת השבועות, ולכן כל מה שסובל דיחוי, זה יהיה נכון.
שאלה - 204665
לכבוד הרב שלום רב קניתי נעליים ובגדים האם מותר לחדש את הנעליים לפני שבת קודש?
בנעליים יש לי צורך יותר מהבגדים תודה רבה

תשובה
כשיש צורך מותר לחדש בשבת.
שאלה - 204664
שלום לכבוד הרב
גרתי בחול כ5 שנים, חזרתי וחזרתי בתשובה. לצערי הרב הייתי עם הגויים. אפשר לדעת מה התיקון ? או שהתשובה מספקת, מרגיש עיכוב בזיווג כבר 3 שנים. אנא תשובתך.

תשובה
תתפלל בדמעות לאבינו שבשמיים והא ישמע תפילתך היוצאת מעמקי הלב ויענה לך.
שאלה - 204663
לרב היקר
עזרתי לחברה ולא ציפתי לתמורה בעלה הוציא שטר לתת ואמרתי שלא לוקחת,ואז אמר שאקח ואתן לצדקה או זיכוי הרבים וכך אזכה גם אותם ולא לקחתי מאי נעימות
האם טעיתי שלא לקחתי?

תשובה
תגובה טבעית ונכונה.
שאלה - 204662
לכבוד הגאון הרב מוצפי שליט"א
במענה לשאלה
204629 (הלידות השקטות).ניתן להמליץ על ד"ר מיכאל קופרמינץ בתל אביב שמצא פיתרון לבעיה הזאת. ועזר לנשים רבות.

תשובה
תודה לכם על כך. מצווה גדולה הרווחת בזה.
שאלה - 204661
לכבוד הרב מוצפי שלום אני בן 14 וחוץ מהלימוד בישיבה בע"ה אני לומד דף יומי מבין ומתקדם בלי מפרשים ועומק ושמעתי שזה לא טוב וצריך ללמוד עיון מה דעת כבוד הרב
תשובה
צריכים ללמוד הלכות ותתחיל בהלכות ברכות באופן מקיף.
שאלה - 204660
לכבוד הרב שלום רב,
לעתים, כשאדם שואל לשלומי, אני עונה לו "תודה לא-ל". האם זו הזכרת שם שמיים לבטלה?
תודה לרב על הכל, מחזקים ידיך במלחמה על התורה ומצהירים שאין לנו חלק איתם

תשובה
כיוון שהוא דרך שבח לאבינו שבשמיים, הוא מותר כפי שאומרים שירים ותשבחות, תפלות ופיוטים ומזכירים שם שמים ללא חשש.
שאלה - 204659
לכ הרב.משפ ברוכת ילדים מצב כלכלי בסד בסדר כרגע אין אפשרות לרכוש מזגן אפשר לסייע להם חלק מההוצאות מכספי מעשר או לחתן שלנו אברך זוג כרגע בלי ילדים תזכו למצוות
תשובה
מצווה רבה לעזור להם ברכישת מזגן, כי קשים החיים בלי מזגן.
שאלה - 204658
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
כהן שיש לו אח חורג מצד האבא והוא נפטר האם מותר להיכנס לבית העלמין בלוויה?

תשובה
הוא נכנס לתוך המקום בו אחיו מטופל, אך להיטמאות למתים אחרים אסור.
שאלה - 204657
שלום לכבוד הרב היקר לגבי הבחורה בת 49
יש לי חבר 54 חרדי גרוש גר באילת (מעונין לחזור למרכז) אם היא מעונינת דרך אלירן שידבר איתי

תשובה
בשמחה רבה אם תיצור קשר.
שאלה - 204656
מי שהוריו נפטרו מותר לו לקחת לשימושו את המיטה הזוגית שלהם?
או שזה בעיה מצד כיבוד אב ואם?
אמרו שבעיה לקחת בכללי מיטה של מישהו אחר זה נכון?

תשובה
מה לך ולמיטה של נפטרים?
שאלה - 204655
לכבוד הרב מוצפי שלום
מדוע אחינו הספרדים
אומרים את האות ו׳ כמו ב׳ רפוייה?
כמו גם חיבור של תס במקום האות צ׳. ?
ברוך תהיה כבודו .

תשובה
טעות, התערבו עם יוצאי אירופה ולמדו מהם.
שאלה - 204654
לכבוד מורנו הרב שליט"א
בל"נ אעביר סכום עבור אברכי ורבני הישיבה ק"ק "בני ציון" המעטירה לכבוד הושע בן בארי שבס"ד בני יצא שלילי בבדיקה וב"ה גם אחי קבל תשובה שלילית אחת תבורכו

תשובה
תבורכו מן השמיים. והאברכים יברכוכם מכל הלב.
שאלה - 204653
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
שלום הרב, האם צריך לחכות למניין בשביל חנוכת בית (שבוע בערך, עד שיהיה לכולם נוח) או לעשות לבד?
תודה כבוד הרב.

תשובה
מה קורה אתכם? הלילה מיד תעשו לימוד לבדכם, עם תחילת המגוןרים צריכים ללמוד קודם שילונו בדירה זה לא חגיגה.
שאלה - 204652
שלום לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם מותר לקרוא את הספר של יוסף בן מתתיהו בתשעה באב?
או איזה ספר אפשר ללמוד כדי להתחבר ולהצטער על חורבן בית מקדשנו.
בעז"ה נראה בבניין בית המקדש

תשובה
הספר מנחם ציון העתקנו שם מדרשים רבים לצורך היום הזה.
שאלה - 204651
שלום לכבוד הרב
יש ברשותי ספרים של רב שסרח(לא רפורמי)
האם לגנוז או להשליך לאשפה?

תשובה
אם יצא לצערינו לתרבות רעה אין ללמוד בספריו.
שאלה - 204650
לכבוד הרב שלום רב שלחתי שאלה יותר נכון רציתי את תגובתו של הרב ולא נעניתי..לא זוכרת את מס השאלה..
תשובה
ומנין לי לדעת מה הנושא.
שאלה - 204649
שלום הרב...
אני בשידוך נפגשנו 3 פעמים
לא מרגישה שיש חיבור הבחור מתעמק על פרטים שוליים מאד
וגם ההשקפות שלנו לא אותו דבר
מה הרב מייעץ?

תשובה
אין אנשים מושלמים, לדעת לחיות בעולם. העיקר תכונות האופי נוחות.
שאלה - 204648
משהו ישן אך בליביבארוע אדם ירא שמים בירך הקהלבקשתי ברכה לזש"ק והוא פסח עלי שוב ושוב ורק לאחר זמן מה ברךמישהי מהקהל אמרה ליראה שמה שקורה למעלה, קורה גם בארץהאם לחשוש מכך?
תשובה
הוא עשה תרגיל. ואת האמנת.
שאלה - 204647
לכבוד הרב שליט"א
מתקשה ספציפית בנושא של חישובים חשבוניים מתמיד ,האם ניתן לכוון על זה ב'חונן הדעת'או שזה לא הדעת המדוברת?
תודה לכבוד הרב במלחמה נגד ע-מלק חזק ואמץ!

תשובה
כן בהחלט אפשר לכווין על כך.
שאלה - 204646
לכבוד מורנו הרב מאיזה שעה אפשר היום להתפלל ערבית?
תשובה
מהשעה 18.35. היום כב תמוז. וזה לכל השבוע הבא.
שאלה - 204645
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
גנבו לי מהרכב תיק ובו מסמכים ושיקים,הגנבים נראו היטב במצלמות בעת מזימתם. האם ניתן להעביר את הטיפול למשטרה?
תודה לרב.

תשובה
בוודאי הגמור, אין מקום לשאלה כלל. ועצה טובה לך אל תסמוך רק עליהם, תפרסם תמונותיהם ברבים כדי שיזהו אותם.
שאלה - 204644
לכבוד הרב מוצפי שליט"א תודה רבה הרב.כולנו מרגישים שאתה מגן על התורה הקדושה ועל עם ישראל כולו באמת ובמסירות נפש .במלחמה הזאת נעמוד לצידך בכל דרך.בהצלחה .
תשובה
להזהיר את הציבור ולהכריז "יש רפורמים". והם בתוכינו ומקלקלים את בנינו ובנותינו, בטלביזיה הארורה ובאתרים הטמטים המשחיתים את הנפש, וכל מה שעבדו בדורות שלפנינו הוא בסכנה.
שאלה - 204643
לכבוד הרב שלום רב
אני רוצה לקרוא לבן שיוולד בעזרת השם על שם אבא שלי שנפטר בגיל צעיר מאוד. האם ניתן לעשות זאת ובאיזה תנאים? שם ראשון או שני, הוספת שם וכו...

תשובה
על פי ההלכה אתה רשאי לקרוא בשמו בתוספת שם או ראשון או שני. עיין בשו"ת מבשרת ציון. תודה.
שאלה - 204642
שלום לכבוד הרב
נשוי 7 כ8 שנים אשתי כמעט כל ערב הולכת או לחברות או למשפחה שלה היא טוענת שזה בשביל להתאוורר אני שותק ומרגיש לא טוב עם זה כיצד לנהוג?

תשובה
תציע לה איזה ערב לצאת יחד, וכשתחזרו תלמד אתה איזה הלכה ל - 3 דקות. ובשיטת סיפוח זוחל, כל שבוע תוסיף עוד ועוד.
שאלה - 204641
שלום לכבוד הרב, רציתי לשאול האם יש מקור מהפוסקים או מספרי הקבלה להנהגות חינוך אצל תינוקות, למשל ליטול את ידיהם בבוקר או להשים לתינוק כיפה וכד' למרות שאינם מבינים דבר
תודה

תשובה
יש התייחסות בספרים הקדושים כגון בספר חסידים וכדומה שהתינוק לא יראה דברים לא צנועים ולא דמויות של רשעים כי זה משפיע על נפשו. אך נטילת ידים או כיסוי ראש, רק משעה שהם מבינים.
שאלה - 204640
לכבוד הרב שלום רב הצדיק.
לא כל כך הבנתי את הנושא של כתב אשורי בדברי חול. האם הכתב שמשתמשים בדפוס הוא למעשה אסור או שבגלל שיש בו מעט שינויים אינו נחשב אשורי?

תשובה
כתב אשורי הוא כתב הדפוס שלנו, הם צורת האותיות שירדו מהר סיני ויש בהן קדושה, ולכן אסור להשתמש בהן תשמיש בזיון.
שאלה - 204639
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
שלום לכבוד הרב
האם בר מיצווה יכול לשחק בצלחת מעופפת בשבת ?

תשובה
רק מי ששכלו מעופף לכל הצדדים.
שאלה - 204638
לכבוד הרב
אם ילד בבית לא היה זהיר ברכוש של אח שלו למשל האם ראוי שאותו ילד ירכוש עבורו חפץ חדש כמובן לפי יכולתו.האם ראןי לנהוג כך?

תשובה
הכל לפי תנאי הענין והמצב.
שאלה - 204637
לכבוד הרב שלום רב
בגלל התסמונת הנדירה של הילדה כל חודש בערך עושים לה בדיקות דם ואולטרא סאונד בבטן לראות שאין גידולים עד שמגיעים התוצאות אני במתח ולחץ.

תשובה
דעו ידידי היקרים, לטובת הילדה, לקידום בריאותה, אתם צריכים עכשיו והיום לעשות שינוי דרסטי בהתנהגות וביחס בבית, לשנות את האווירה, להיות שמחים, לספר סיפורים ואפילו בדיחות. להיות שמחים, כי היא רואה הכל ומבינה הכל. אם את טובתה אתם רוצים ואני מאמין בכל לבי שזה כך, בבקשה תעשו שינוי והיא תבריא.
שאלה - 204636
שלום לכבוד הרב שליטא תיקון חצות היום עד השקיעה אפשר גם אחרי מנחה חזק וברוך
תשובה
בתנאי שתאמר בישוב הדעת ובכוונה וקודם השקיעה.
שאלה - 204635
כבוד הרב
הבאתי מהנדס שיבדוק דירה מקבלן במסירה, הקבלן לחץ לסיים ולא סיים הבדיקה.הסכים לרשום תקלות בכפוף לבדיקה הבאתי אותו שוב לסיים מותר לרשום את התאריך בדיקה הישן?
תודה

תשובה
זו השלמה של הבדיקה הקודמת.
שאלה - 204634
לכבוד הרב שלום.
במעקב ברפואת הפה כמה שנים, בגלל יובש בפה בעיקר בלילה.
מתעוררת כמה פעמים בכל לילה להרטיב את הפה בגלל היובש.
האם אפשר רק להרטיב
את הפה בצום ט' באב בלי לבלוע?

תשובה
ארבעה פעמים שאלת וארבעה תשובות קיבלת, לך מותר.
שאלה - 204633
שלום לכבוד הרב,האם פיטום הקטורת על קלף שלא כסדרן יש בה את אותה סגולה כדי להמנע ממה שאמרו? והאם יש אפשרות לכתוב פיטום הקטורת על קלף בצורה רגילה?
תודה רבה וישר כוח!

תשובה
תקרא מתוך הסידור.
שאלה - 204632
למורי הנערץ.האם יש להחמיר ולהכין לצורך שבוע שחל בו גם לבנים גופיה ואנפלאות חוץ מכת"ר?
בשל קרע בטלית רכשתי עטרה עם רקמת חוטי כסף ורוצה לתפור אותה על הקרע.האם מותר בזמן זה?

תשובה
יש מחמירים להכין גם בגדים פנימיים. הטלית תרכוש סרט ותן למתפרה שיתפרו הסרט על מקום הקרע. עטרות תשאיר למלך המשיח.
שאלה - 204631
לכבוד הרב שלום רב האם חומץ בלסמי בכשרות שיש ברכיבים שלו יין הוא נאסר בשימוש על ידי שהשתמש בו גוי תודה רבה רבנו היקר על זיכוי הרבים
תשובה
חומץ בלסמי המקורי מיוצר באיטליה והוא מיין נסך.
שאלה - 204630
לכבוד הרב הגאון שלום רב
בעניין עננו בארבעת תעניות
האם יש עניין לציבור להגיד עננו בתפילת י"ח שליל התעניותבריאות איתנה לרב

תשובה
רק בליל תשעה באב, בשאר תעניות זה שקר בערבית
שאלה - 204629
שלום לכבוד הרב אני בת 39 אמא אם 3 ילדים עברתי 2 לידות שקטות
לא היה דופק בחודש 9
אם נכון לנסות להביא עוד ילד בעלי לא רוצה ואני ממש מפחדת

תשובה
להתייעץ עם הרופא.
שאלה - 204628
לכבוד הרב שלום רב
בחורה בהיריון תחילת חודש תשיעי בסיכון עם קרישיות יתר בדם ומזריקה כל יום זריקה לטיפול נתבקשה לעשות זירוז לידה מחשש סכנה, האם מותר לעשות זירוז במקרה זה?

תשובה
מותר ושיהיה בהצלחה רבה. ומלאכי השרת יעזרוה.
שאלה - 204627
לכבוד הרב שלום רב
נמצא בשכונה שנמצאת בסגר. קשה. יש בית כנסת אחד שמפללים במקום סגור ולא מעניין אותם ההנחיות, חלקם בלי מסכה. האם מותר לדווח לשלטונות כדי שלא יאריכו את הסגר?

תשובה
תדווח מיידית.
שאלה - 204626
לכבוד הרב שלום רב לאבא שלי תהיה אזכרה של 20 שנה האם בזמן הזה עולים לבית העלמין .תודה כבוד הרב
תשובה
בודדים.
שאלה - 204625
לכב' הרב בן ציון ,
צריכה חיזוק באמונה, קולגה לעבודה מתעניינת בשעות העבודה שלי,לא שמחה בחלקה אני ממש פגועה ממנה, היא עושה תחרות מולי. האם יכולה לפגוע בי בעין רעה? מה ממליץ?

תשובה
תאמרי פרק שיר למעלת אשא עיני אל ההרים..... ולא לחשוב עליה.
שאלה - 204624
בעלי ואני בעלי תשובה ולצערנו יש קרובי משפחה מדרגה ראשונה שמנהלים מערכות יחסים עם גוים. בעלי לא מוכן שיתקרבו ויגעו בילדים.
האם זה כזה חמור שגויה תגע בילד?

תשובה
בעלך צודק בהחלט, והשם ישמרהו ואת הילדים. אני מזועזע.
שאלה - 204623
לכבוד הרב שלום רב
האם סוכה הבנויה בבית (הגג נפתח ושמים סכך)יכולה להיות כשרה למהדרין מהבחינה של "צא מדירת קבע לדירת ארעי"?
תודה לרב

תשובה
בהחלט כן, אם היא עשויה כהלכה.
שאלה - 204622
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
בבהכנסת אין לי זמן לומר כל הקרבנות ןלהתפלל אם הציבור האם לדלג ולהתחיל מברוך שאמר או לומר הכול והעמידה אם חזרת הש"ץ ?

תשובה
תקדים להגיע רבע שעה קודם כולם ותתפלל לפי סדר.
שאלה - 204621
למערכת הנכבדה!
בשאלה 204557 בתשובה יש טעות כתיב אם במקום עם. כנראה בגלל שהאותיות קרובות.

תשובה
המערכת, בגלל תגובות נרגניות של כמה מהמשתתפים הפסקנו לתקן שגיאות, והן רבות מספור.
שאלה - 204620
שלום לכבוד מורינו ורבינו!
רצינו לשאול את דעתו הצרופה והקדושה של מו"ר כיצד יש להתייחס לסיפורי צדיקים באופן כללי האם יש להאמין לכל סיפור או לקחת הכל בערבון מוגבל?

תשובה
הכל בערבון מוגבל פעמיים.
שאלה - 204619
שלום הרב..יש לי מנין ליד הבית שמתפללים לכתחילה מנחה אחרי השקיעה אתמול אמרו תחנון ב8 אני מעדיף להיתפלל יחיד ב7 וחצי כי אני בבידוד ולא לחכות להם זה בסדר?
תשובה
הם נוהגים לא נכון. זה לא תתפלל כבקשתך. יהודי יש לו סדר יום קבוע ומוצלח.
שאלה - 204618
לכבוד הרב שלום למורי ורבי.. האם כדי לומר אבינו מלכנו אחרי יהי רצון אחרון לפני עושה שלום בעמידה תודה רבה
תשובה
אבינו מלכינו אומרים לאחר נפילת אפים ביחיד. או בציבור בסיום החזרה.
שאלה - 204617
לכבוד הרב מוצפי שליט"א, אני מאורסת לבן זוגי, ...
החלו בניינו ויכוחים שגורמים לי לחשוש שאולי זה לא הגבר שלי, מאחר וקשה לו להתנצל, צריך להוכיח אותו
מה דעת הרב?

תשובה
אתם מבזבזים את הזמן הכי קדוש בחייכם, במקום להתכונו בקדושה ובטהרה לימי החופה, אתם מבלים בדברים בטלים, ויצר פועל לקלקל. שניכם צריכים הדרכה ושיחות רציניות להבין משמעות דחופה והקמת בית בישראל.
שאלה - 204616
לכ' הרב שלו' רב, מתנצל אני חייב להוציא את זה, צפיתי בסרטון "תגובה" של... פשוט בא לי להקיא, כל משפט שם אפשר לראות שהוא מזויף מתוכו, צריך להיות חסר מוח כדי לקבל מה שהם אומרים שם
תשובה
תרשה לי להתעכב על פרט חשוב בתמונה הכוללת.
יש כאן מלחמת קיום רוחנית קריטית ביותר. מעבר לתגובות המזלזלות והבלתי עניניות, הרדודות, ואפילו הגורמות בחילה ועוד.
המפעל הגדול בעיקר של יהודי ספרד והמזרח זה מאות שנים מימי גלות ספרד, כל אותם 5000!!! מנהיגים שקמו בארצות המזרח, רבנים, אנשי צורה וצלם אלקים, יראי שמים שהנהיגו את הציבור בתנאים לא תנאים, ברדיפות מצד שכניהם הנוצרים, המוסלמים, השלטונות, המנהיגים העריצים, הרודנים האכזרים, הרבנים וראשי הציבור השכילו ברוב חכמתם לנווט את הספינה בגלים הסוערים לחופי מבטחים, הגינו בגופם ובנפשם על צאן מרעיתם, ומסרו נפשם על קיומם הפיסי והרוחני בעיקר של כל בנות ובני קהילתם.
נזכור את יהודי תימן כמה רדיפות ספגו לאורך שנים רבות, היהודים באירן, בעירק, בסוריה, באפגניסטאן, במשהד, בהודו, בשנחאי, בהונג קונג, בסין, בגרוזיה, בקורדיסטאן, בזובקיסטאן, בבוכארה, בטשקנט, ובכל המדינות במזרח. בבולגריה, ביגוסלביה, באיסטנבול, באיי כרתים, באיזמיר, בסאלוניקי, בערי יוון, ובכל רחבי אירופה המזרחית, נשדדו ונרדפו, גורשו מבתיהם והחרימו את רכושם, ותמיד היו שם המנהיגים הרוחניים שעודדו, סייעו, הקשיבו, התפללו, הגינו עליהם בחירוף נפש, והצילום מכליה פיסית ורוחנית גם יחד.

היום הזה כאשר שרידי הקהילות וצאצאיהם הגיעו לארץ הקודש, אשר לה נכספה נפשם ונפש אבות אבותיהם, אשר עליה נשפך דמם זה שנות דור ודור, כמה ממון השקיעו כדי רק לזכות ולראות בעיניהם הנכספות את ארץ אבותינו, לחונן עפרה ולנשק את אדמתה, לגפף אבניה ולשכב בעפרותיה. נזכור את הדור שלפנינו כמה השקיעו רבותינו ואבותינו בהקמת בניהם מהעפר, בחינוכם הטהור בארץ אבות, לראות בעיניהם את ערי הקודש צפת, טבריה, ירושלים וחברון, אלו "ארבע ארצות" ערי הקודש הנפלאים, והקימו בדם ויזע, ובדמים יקרים ישיבות ובתי תלמוד תורה, מוסדות חינוך ובתי כנסת, עדרים עדרים של צאן קדשים.

והנה מגיע משיח שקר ופותח טלביזיה טמיאה, מגישת חדשות לא צנועה, תכניות בידור ורכילות, שקרים ומרמות, כל החיקויים של הגרועים שבאומות ולא אומר מנוח.
השטן מכשכש במעיו והוא מארגן מופעים, אורות קוליים שלא היה כמותן, "מופע לייזר שהימם את העולם" לראשונה בישראל.
ארבע סטנדפיסטיות יבדרו את נשות ישראל, ויסחטו את כספן. כי השחקנית המטונפת אמרה "את חייבת להגיע". מלאכית חבלה באה מהתהום וציוותה.


בלילות החנוכה הנרות דולקות בבתי ישראל, הילדים שרים, זה משחק בסביבון, זו נוגס בסופגניה החמה שאמא הרגע הוציאה מהסיר הבוער, אבא יושב ומספר את מעשה יהודה המכבי, בדירה הסמוכה שרים שירי חנוכה ופוצחים בריקודים, אבא יושב בכורסה ועליו נתלים ארבעה ילדים חמודים ומאושרים, והוא מספר להם איך מתתיהו הזקן דקר את המתייוון בבית המקדש, הילדים מתמלאים בחום של אהבת השם ובוערים כולם בדביקות טהורה, כשבשמיים מביט עליהם אבא שבשמיים מלמעלה ומתגעגע אלינו לגאול אותנו.
ולפתע הס מושלך בבתים, הגיעה שליחת השטן השחקנית מהפירסומות מטעם... "הכנתי לאמהות ולנערות כרטיסים למופע".... ב.... "היכל"... הטוטו... חושך יון נחת בן רגע על הבית, זו יון שהחשיכה עיניהם של ישראל. האמא ושתי בנותיה רצות אצות ל...מופע היווני. שחקניות, דיילות, ספק יהודיות, שם. איזו מפח נפש בבית, הילדים בוכים, האב חורק שיניים, הרי תיכננו ארוחה חגיגית. אך האם היהודיה ונערותיה נמצאות בשבי הרפורמים, שם סוחטים אותם בהתרמות, בהוראות קבע לכלכל את השחקניות, הזמרות, הסטפנדיות, שאינן יודעות יהדות מהי. תורה מהי, הכסף, הממון, הבולמוס של הבידור הזול, הוא מדבר עכשיו. אין מתתיהו, לא הנרות הללו. לא בית מקדש ולא מנורה טהורה. יש רפורמים.

וזה עדיין לא תם ולא נשלם, יש אתר הכרויות. בואו נציץ שם, יו,,, הנה בחורה מענינת, רגע זו לא אותה משכונת פלורנטין? והנה זאת מגבעת אולגה, וההיא ממושב אורה, בוא בחור מה דעתך להתקשר אליה, ככה סתם תאמר ש... יש רפורמים, וכך נופלים בחורי ישראל כשרים, וגם בנות ישראל התמימות. ולפעמים יש מתחזות וגם מתחזים... יש רפורמים.
"סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה..."

תלמידי רבותינו הקדושים.

הערה, תשאלו את השקרן הרפורמי אם גם זה "שקר"...???
שאלה - 204615
לכבוד הרב
קבענו לפני שנתיים תקנה שכל מי שיש לא אזכרה אוטומטי מקבל מפטיר
כולם מרוצים חוץ מאחד שעושה סקנדל כאשר נותנים מפטיר לאזכרה של סבא - האם יש צדק בדבריו?

תשובה
ומדוע זה מפריע לו?
שאלה - 204614
לכה"ר מוצפי שליט"א
שאלתי את כה"ר לגבי מעבר דירה אחרי ר"ח אב,כה"ר ענה לעבור מיד.
הבעיה כה"ר שכרגע אין לי לאן לעבור,והשאלה אם יש איסור לעבור אחרי ר"ח/שבוע שחל בו?
תודה לכה"ר

תשובה
אנא מכם לא לסחוט ממני היתרים.
שאלה - 204613
לכבוד הרב
השאלה הזאת היא בדיעבד,רק רציתי לדעת אם עשיתי בסדר או לא.קניתי חולצה לפני חודש ורק אתמול לבשתי אותה,וזה לא חולצה שאני שמח בזה.האם הייתי צריך לחכות עד אחרי ט באב?

תשובה
היה נכון לחדשה בשבת קודש.
שאלה - 204612
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
הרופא רוצה שהאישה חודש כבר שישי תעשה בדיקת מי שפיר כיוון שיש חשש עקב זרימת דם מהירה בלב לתסמנדאון רק בשביל לצאת מחשש מה אומר הרב לעשות או לא הם לא מחייבים

תשובה
בשביל שיהיה ראש שקט כדאי לבצע בדיקה.
שאלה - 204611
לכבוד הרב קשה לי לשתות יין בגלל הטעם ועושה לי קצת הרגשה רעה האם מותר לקדש ולהבדיל על יין מוגז שברכתו הגפן ?
תשובה
תשתה יין יבש או לבן.
שאלה - 204610
כבוד הרב
קיבלנו מתנת כסף ב"ה מסתדרים גם בלי זה נתנו מעשר
השאלה אם במשפחתניו המורחבת המצב לא טוב כלכלית אנו נדרשים לתת הכסף לצדקה
לשמור למקרה שנצטרך
/ נשתמש למותרות בשבילנו

תשובה
נכון לתת חלק לבני המשפחה שמצבם לא טוב.
שאלה - 204609
לכבוד הרב
בשבת נקלעתי, בגלל המצב, למנין שהתקיים במקום שהיה שם דגל הציונים ממולי. לא יכולתי לעבור מקום, האם מותר להתפלל מול סמל הרשע והכפירה, או להתייחס כבד צבוע בעלמא?

תשובה
אין צורך דוקא בימים אלה לעורר רעש נגד דגל, זה לא בהכרח כפירה ולא התרסה. והמנהג מצוי בכל מדינה ובכל ארץ. אנחנו במרחב הציבורי מצויים עצמים שונים מכל הסוגים, יש רצויים ויש בלתי רצויים, והחכם שותק.
שאלה - 204608
שלום לרב מוצפי שליטא.
אתמול הבן שלי רץ בבית נפל ושבר את השן הקדמית.
הרב מדוע זה קרה במה צריך להתחזק כי ידוע ששום דבר לא קורה סתם.

תשובה
הוא רץ מהר מדי וסליחה גם בחוסר זהירות.
שאלה - 204607
שלום לכבוד הרב האם אני יכול לומר לאנשים שאם הם לא שמים מסיכה אני לא אקח להם את המשלוח אני תליתי בחנות באישור בעל הבית שאם הם לא שמים מסיכה אין שירות
תשובה
בהחלט כן, חזק ואמץ אל תערוץ ואל תחת.
שאלה - 204606
לכבוד הרב, אני חי בפלורידה המצב מחמיר מיום ליום. רבים מהקהילה נדבקו, מתפללים במנין מצומצם עם מסכות כפפות ושמירת מרחק לפי התקנים. האם להמשיך ללכת לבהכנ״ס או עדיף ביחיד
תשובה
אם זה מיום ליום עולה יותר, תתפללו בבית או במרפסות. והשם יתברך יברככם.
שאלה - 204605
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
יש לנו שאלות גדולות במעשרות וצדקה
היכן אפשר לנסח בפרוטות את הבעיה
ולקבל מענה מאת הרב
כאן זה בלתי אפשרי
תודה רבה על הכל הכל

תשובה
אני מציע לכתוב שאלות בשלבים.
שאלה - 204604
שלום לכבוד הרב
היכן כתוב שאדם בצער הקב"ה מזמן לו אביון לבחון אם ירחם עליו?

תשובה
אנא תשאל את מי שאמר לך זאת. אולי בספרי סיפורים.
שאלה - 204603
לכבוד הרב שלום רב האם זה נכון שאין לאהוב אדם רשע?
תשובה
עיין לרבנו בחיי בספר חובות הלבבות שער י - שער אהבת ה' פרק ה שכתב "אבל משניאי אהבת השם רבים מאוד, ומהם, השנאה באהוביו והאהבה בשנואיו, כמ"ש: הלרשע לעזר ולשונאי ה' תאהב ואמר: מצדיקי רשע, ואמר: מצדיק רשע ומרשיע צדיק, ואמר: עוזבי תורה יהללו רשע, ואמר: אומר לרשע צדיק אתה".
ובספר שערי תשובה לרבינו יונה שער ג כתב "החנף אשר יהלל רשע לפני בני אדם אם בפניו אם שלא בפניו, אף על פי שלא יצדיקנו על חמסו ולא יכזב על משפטו, אבל יאמר עליו כי איש טוב הוא, ועל זה נאמר (משלי כח, ד): "עוזבי תורה יהללו רשע", כי לולא אשר עזב את התורה, לא הלל העובר על דבריה ומפר מצותיה, וגם כי לא ישבח את הרשע זולתי במה שנמצא בו מן הטוב ויליץ עליו בפני בני אדם להגיד לאדם ישרו. גם זו רעה חולה, כי בהזכירו את הטוב, ואת הרע לא יזכור ועל כל פשעיו יכסה, צדיק יחשב אצל השומעים, ויתנו לו יקר, וירים ידו וגבר".
שאלה - 204602
שלום לכבוד הרב
בעלי אברך ויש לו אח שעוד לא התחתן.כמעט כל הצעה אחרי שנפגש פוסל אותה כי הוא משווה את הבחורה אליי. זה מעיק עליי מאוד ומפחדת מקפדה מה עליי לעשות?

תשובה
הבעיה היא שלו, כי לא למד מוסר קנאה רעה מה היא.
שאלה - 204601
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
עשינו לפני כשבוע וחצי הזמנה לסורגים לחדרי ילדים, התקשרו ואמרו שיבואו להתקין, יוצא בר"ח אב, האם מותר או לדחות לאחר תשעה באב?
תודה

תשובה
יבואו גם לפנות בוקר ויתקינו כי זה חיוני.
שאלה - 204600
לכבוד הרב
חתונה מצומצמת לאחר ט באב.
בילקןט יוסף רשום, המתחתן מיד לאחר ט באב, יוכל לעשות את ההכנות גם לאחר ראש חודש.
לצערי, לא אספיק לעשות הכול לפני. האם אוכל להקל כמו שרשום?

תשובה
אולי תספיק, כי אתה בחור זריז, רק מה שלא תספיק.
שאלה - 204599
לכבוד הרב שלום רב האם כבודו שמע על מערת סרח בת אשר שנמצאת באיראן ואם כבודו יוכול לספר לנו עליה תודה רבה לרב היקר
תשובה
לא מבין במערות וגם לא במגדלים.
שאלה - 204598
לכבוד הרב מוצפי שליטא
אני נשוי 6 שנים 3 ילדים
המצב שאשתי ואמא שלה קשורות ואשתי רק בבית של הוריה כל הזמן בכלל לא באה לבית וגם שבאה היא עצבנית ואמא שלה עושה לה מצפון. האם להתגרש

תשובה
תמחל ותוותר, ותיקח אותה מעט לטיול.
שאלה - 204597
שלום לכבוד הרב רציתי לשאול למה כתוב זרזיר פעמים בפרק שירה?תודה סליחה ששוב פעם אני שואל
תשובה
סליחה שאני עדיין עסוק בשלחן ערוך.
שאלה - 204596
לכבוד הרב
לגביי לחתוך סרט דבק בשבת!
הרב לצערי אי אפשר להכין מספיק דבק לכל השבת!
אין לי איפה להניח.
שנשאר דבק על התחבושות מותר לי למשוך את הדבק לשימוש נוסף?
או שזה תולש סיבים?

תשובה
לקנות פלסטרים מוכנים מראש.
שאלה - 204595
שלום לכבוד הרב!
אני מורה במקצועי כבר 32 שנים.
עבודה מאתגרת, אך יש לה מחיר בשלום בית ובבריאות שלי. האם להמשיך בעבודה זו או לפרוש? בעלי איננו שש שאפרוש.
מה הרב מציע? מתלבטת!

תשובה
תמשיכי ואפילו בפחות שעות.
שאלה - 204594
לידיעת הציבור ניתן להכנס לאתר בשם גיידסטאר של משרד המשפטים ולראות את השכר של בעלי תפקידים בעמותות השונות
ושבדורש ציון הכל בהתנדבות
תודה לעט"ר וכל העוסקים במלאכת הקודש !

תשובה
תודה לכם על הכל. הרשעים שלחו את שלטונות המס לבדוק את הספרי חשבונות. דף אחרי דף מכל הצדדים, עד שהמבקר אמר לי מקום נקי כזה לא פגשתי מעודי.
שאלה - 204593
במחילה מכבוד הרב, אני הקטנטן מציע כדיי להציל את עם ישראל, שכל הרבנים שנגד הדברות יעשו יחדיו כנס על בעיות הדור ובין הדברים על הדברות והדומים להם. זה יעשה רושם על עמו ישראל
תשובה
עשינו וגם עושים בעצם ימים אלה בהצנע, משום עינא בישא, ומשום שהרשעים משתמשים באמצעים של המאפיונרים והעולם התחתון ממש.
שאלה - 204592
כתוב בבא"ח להשאיר שיורי מאכל בשעת ברכת המזון, וכן כתב להסיר כלים רקים. לפיכך, כוס ששתו ונשאר מעט שכבר אי אפשר לשתות, או צלחת שלא נותר אלא שיורי גבינה וכו', האם צריך להסיר?
תשובה
נכון מאוד להסיר.
שאלה - 204591
לכבוד הרב שליט"א לגבי נשים בימי בין המיצרים קריאת תיקון חצות אחרי חצות לילה/יום עד מתי אפשר? עד השקיעה? והאם נשים צריכות לקרוא גם ביום וגם בלילה או מומלץ משהו אחר לקרוא?
תשובה
עד לפני השקיעה. נשים יכולות לומר.
שאלה - 204590
מורי ורבי שליט"א. שלום רב. הרב שמעתי אתמול בלווין על אחד שביזה את מרןזיע"א. ובגלל זה 30 שנה חלה במעייל. הרב אני כבר הרבה שנים סובל מהמעיים (קרון) אני צריך לחשוש אולי ציערתי
תשובה
בתלמוד מובא שצדיקים סובלים מהמעיים. הכרתי הרבה צדיקים בדור שעבר שסבלו מכך.
שאלה - 204589
לכבוד הרב
האם הרב יוכל להפנות לייעוץ בנושא חינוך ילדים? הדבר בנפשנו ולא נפנה אלא למי שהרב מכיר וממליץ.
תודה רבה וישר כוח למורנו ורבנו.

תשובה
לכל בעיה יש את המומחה שלה.
שאלה - 204588
לכבוד הרב שלום
לפני החרדה והדיכאון היה לי רצון לגדול בתורה וכעת אין חשק האם כדאי לחפש
עבודה קלה
תודה לרב

תשובה
תיגש לרופא טוב ויעיל ותקבל תרופות יעילות ותרגיש מצויין.
שאלה - 204587
לכבוד הרב מוצפי שליט"א רכשתי שולחן סלון מחנות של גוי ואחר בהספקה בשבועים רוצה לספק לנו את השולחן שבוע הבא האם יש בעיה בתקופה של בין המצרים לקבל את השולחן רפואה שלמה לרב
תשובה
יש בעיה לחדש בימים אלה.
שאלה - 204586
לכבוד הרב מוצפי שליט"א.
בשו"ע מובא שבנטילת ידיים טבעת מהווה חציצה. האם גם לגבי טבעת שאי אפשר להסיר אותה זה מהווה חציצה?

תשובה
טבעת שלא מסירים אינה חציצה.
שאלה - 204585
לכבוד הרב מוצפי שלום מה הפירוש בדורינו מקום שבעלי תשובה עומדים אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד כי יש בילבול כל אחד מפרש אחרת לפי דעתו להיות נחמד עם הציבור ושלא נטעה אחריהם
תשובה
הכוונה היא שיש לו דחפים פנימיים לעבירות והוא מתגבר ומכני יצרו, מה שאינו אצל צדיקים, גם משנה את התנהגותו בסביבה וגם יחסו לבני אדם היא הגונה וטובה.
שאלה - 204584
שלום לכבוד הרב שנה הבאה בעזרת ה' אני (ספרדי) בישיבה גדולה ויש לי פאות מאחורי האוזניים וזה מציק לי האם אפשר להוריד אותם תודה רבה
תשובה
תשאיר אותם מסודרים. זה נותן חן.
שאלה - 204583
לכבוד הרב האהוב מכל!ממש עצוב לי שככה פוגעים בכבוד הרב,לא ראיתי את הסרטון לא מסוגלת לתת להם כוח ולצפות.קניתי את הספר של הרבנית חכמת נשים חובה לכל אישה אשרינו שזכינו בכם
תשובה
עיין משלי פרק כח
עֹזְבֵ֣י ת֭וֹרָה יְהַֽלְל֣וּ רָשָׁ֑ע וְשֹׁמְרֵ֥י ת֝וֹרָ֗ה יִתְגָּ֥רוּ בָֽם. וכתב רבינו בחיי בראשית פרק לב "כי כל אחד ואחד משבח את מינו". ועיין בדברי רבנו יונה ז"ל בשערי תשובה דברים מבהילים ביותר.
שאלה - 204582
לכבוד הרב מוצפי , בת 29 חרדית. כמעט מיואשת ניסיתי הרבה סגולות, תפילות, דמעות ולא יודעת למה אצלי הכל תקוע .מרגישה שאיחרתי את הרכבת וצריכה נס כדי להינשא ולהקים בית כשר
תשובה
כי סירבת לחינם וללא הצדקה, עתה יש להתפשר.
שאלה - 204581
לכבוד הרב שלום
כאבים בבטן התחתונה כבר חודש.לאחר בדיקה אצל הרופא אמר שכנראה יש נוזל בחצוצרות ויכול להקשות כניסה להריון.מתוסכלת מאוד ועצובה ובעיקר מפחדת

תשובה
לא לפחד ולא להזניח, יכול להיות טיפול פשוט אם זה מוקדם, ללכת למרכז רפואי ידוע באיזורכם, ולגשת לרפואת נשים, גניקולוגיה.
שאלה - 204580
לרב היקר, עיר קטנה בצפון התפרצות גדולה הרבה מאומתים והמון בבידוד ומסתובבים ביננו בבקשה דעת הרב
א.להמשיך להתפלל במניין
ב. להוציא התינוק מהמטפלת ולהיות בבית(יש אפשרות)

תשובה
תפנו לשלטונות הבריאות בדחיפות.
שאלה - 204579
לכבוד הרב שלום רב
אמא שלי ע"ה נפטרה לפני שנה בכ' בתמוז בשעה 7.40 בערב בערך,אני לא יודעת בדיוק אם לפני השקיעה או אחרי,
ונקברה ב-כא'בתמוז
האם חייבים לעשות אזכרה ?
תודה רבה.

תשובה
הפטירה התרחשה ביום כ בתמוז.
שאלה - 204578
לכבוד רבנו שליטא
בתלמוד תורה של בנינו יש 4 אנשי צוות בבידוד שהיו עם חולה מאומת..עד עכשיו שלחנו שחלילה לא יהיה להם ביטול תורה. עכשיו החשש גדול הרב איך לנהוג להשאיר בבית?

תשובה
לשלוח לתלמוד תורה. השם יתברך שומר עליהם.
שאלה - 204577
כת"ר

המולד ביום שני כח תמוז בשעה 14:10. האם לאחר שעה זו אפשר לומר תיקון רחל של היום בימי בין המיצרים?

תשובה
אומרים בהחלט מצד ימי בין המצרים.
שאלה - 204576
שלום לכבוד הרב האם מים של נטילת ידיים דשחרית ליד המיטה צריכים להיות מכוסים? או שניתן להשאיר אותם גלויים?
תשובה
אל תיטול ליד המיטה אלא בכיור.
שאלה - 204575
לכבוד הרב, האם יש מקור בתורה למנהג שיולדת אסור לה לצאת מהבית 40 יום וכן שאסור לתלות בגדים של התינוק בלילה,או שמדובר באמונות תפלות?
תשובה
באלג'יר, במרוקו, ביאמאן, בעירק, בסוריה, באינסטמבול, בקורדיסטאן בטורקמיסטאן, ובארצות ערב השונות.
שאלה - 204574
לכבוד הרב מוצפי שלום זה הגיוני לראות מלאך או סימן ?
תשובה
לא רואים דבר רוחני, אולי בוגרי בית אברבנאל או הבאבות .
שאלה - 204573
לכבוד הרב מוצפי שליט"א מה ההסבר שאנו אומרים בתיקון רחל בבין המצרים אוי לי על צער הנבאים והחסדים והצדקים אשר בגן עדן
תשובה
כי כשאנחו בצער הם בוכים שם, כשבית המקדש חרב הם בוכים. כשאנחנו הולכים לבילויים וצופים בטלביזיה הם בוכים.
שאלה - 204572
כבוד מו"ר הרב היקר.
אני וב"ב. רואים חובה לימחות.כנגד זרעא בישא דע"ר.ולחזק את ידיו בזעקת מרדכי היהודי שבדור.ומצילנו משתיקה באין מוחים.השי"ת יחזקהו.ויאמצהו.לע"ו.

תשובה
עיין בספר יחזקאל פרק ג
בְּאָמְרִ֤י לָֽרָשָׁע֙ מ֣וֹת תָּמ֔וּת וְלֹ֣א הִזְהַרְתּ֗וֹ וְלֹ֥א דִבַּ֛רְתָּ לְהַזְהִ֥יר רָשָׁ֛ע מִדַּרְכּ֥וֹ הָרְשָׁעָ֖ה לְחַיֹּת֑וֹ ה֤וּא רָשָׁע֙ בַּעֲוֹנ֣וֹ יָמ֔וּת וְדָמ֖וֹ מִיָּדְךָ֥ אֲבַקֵּֽשׁ:
(יט) וְאַתָּה֙ כִּֽי־הִזְהַ֣רְתָּ רָשָׁ֔ע וְלֹא־שָׁב֙ מֵֽרִשְׁע֔וֹ וּמִדַּרְכּ֖וֹ הָרְשָׁעָ֑ה ה֚וּא בַּעֲוֹנ֣וֹ יָמ֔וּת וְאַתָּ֖ה אֶֽת־נַפְשְׁךָ֥ הִצַּֽלְתָּ: ס
(כ) וּבְשׁ֨וּב צַדִּ֤יק מִצִדְקוֹ֙ וְעָ֣שָׂה עָ֔וֶל וְנָתַתִּ֥י מִכְשׁ֛וֹל לְפָנָ֖יו ה֣וּא יָמ֑וּת כִּ֣י לֹ֤א הִזְהַרְתּוֹ֙ בְּחַטָּאת֣וֹ יָמ֔וּת וְלֹ֣א תִזָּכַ֗רְןָ צִדְקֹתָו֙ אֲשֶׁ֣ר עָשָׂ֔ה וְדָמ֖וֹ מִיָּדְךָ֥ אֲבַקֵּֽשׁ:
(כא) וְאַתָּ֞ה כִּ֧י הִזְהַרְתּ֣וֹ צַדִּ֗יק לְבִלְתִּ֥י חֲטֹ֛א צַדִּ֖יק וְה֣וּא לֹא־חָטָ֑א חָי֤וֹ יִֽחְיֶה֙ כִּ֣י נִזְהָ֔ר וְאַתָּ֖ה אֶֽת־נַפְשְׁךָ֥ הִצַּֽלְתָּ:
שאלה - 204571
לכבוד כבוד הרב,
בהמשך מיד הורדתי.
האם בשלב מסוים בחיים אוכל ללבוש שוב? אני בעל תשובה ועובד רוב היום, אין זמן ללימוד תורה, ורציתי ללבוש לכפרת עוונות.

תשובה
תלמד שלחן ערוך בעיון.
שאלה - 204570
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
בישיבה היינו רגילים לשיר את אגדלך בסעודה שלישית,האם יש עניין גדול יותר לשיר את אגדלך וידיד נפש בשעת סעודה שלישית???

תשובה
שירי שבת קודש לשיר ללא הפסקה.
שאלה - 204569
לכבוד הרב!כל ערב מתפללת תפילה שחיבר רבינו סלמן מוצפי זצוק"ל מתוך אורח צדיקים,תפילה לכל עת,האם זה בסדר שבוכה בתפילה יקרה זו כדי שהשם ישמע את תפילותיי/בקשותיי.תודה רבה!
תשובה
טוב מאוד, והשם יתברך יקבל תפילותיכם ברצון.
שאלה - 204568
לכבוד הרב היקר
האם אוכל לומר תיקון חצות אחר הצהרים{עד השקיעה}
לאחר העבודה?ישר כוחך

תשובה
כן, תבורך משמיים אשריכם ישראל.
שאלה - 204567
לכבוד הרב יש רב שמפיץ שאין נגיף וזאת הסתרה לדילול האוכלוסייה ודי באקמול דבר שעלול להביא לזילזול ופגיעה בבריאות הציבור מפני שיש מי ששומע לו, איך להסביר?
תשובה
תודה להשם יתברך שאינך מופקד על משרד הבריאות.
שאלה - 204566
קראתי שנים מקרא ולא שמתי לב שהעברתי דף נוסף והעברתי לעליה חדשה, סיימתי את העליה החדשה ושמתי לב שטעיתי. חזרתי לעמוד הקודם. וצריך עוד פעם לקרוא את
העליה שקראתי, או להמשיך?

תשובה
מה שקראת יצאת ידי חובתך.
שאלה - 204565
שלום כבוד הרב היקר.
עובד במשמרת לילה, עושה קריאת שמע בחצות. צריך עוד פסוקים מקריאת שמע שעל המיטה? או להגיד את כל הסדר?

תשובה
תאמר הכל קודם חצות לילה בשעה 00.40
שאלה - 204564
רבנו ומורנו האהוב,חייבת להתודות שמאד מפריע לי שכל סוללת הרבנים שמופיעים בסרטון מגבים הארגון ואתה,מורנו שנלחם כ"כ על קדושת העם,נמצא במיעוט. איזה כח יש ליצר הרע,מבהיל!
תשובה
הצליחו עלייך ועל שכמותך ואת מאמינה שהרבנים מסכימים למעשיהם המכוערים, כך דרך עשו שנטעה את יעקב.
שאלה - 204563
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
עבור אישה עד איזו שעה אפשר להתפלל מנחה על מנת שאוכל להתפלל ערבית בפלג המנחה חוץ משבת?
מחזקים גם אנו ידי הרב במלחמתו בפושעי ישראל.
תודה רבה

תשובה
נכון להיום בשעה 18.20 מנחה.
18.40 ערבית.
שאלה - 204562
שלום לכת״ר הגאון, האם ניתן לקנות בגדים חדשים ולחדש אותם בשבת? (בעיקרון הבגדים לצורך אירוע משפחתי מצומצם מאד, אך כאמור נחדש אותם בלי נדר בשבת אם מותר) תודה לכבודו מורנו.
תשובה
אסור לחדש ולברך שהחיינו בימים אלה.
שאלה - 204561
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם זה נכון לא להכיר בתואר "רב" של מי שעושה פסקים מדעתו ואינו מתחשב במקורות של עם ישראל וממציאים דינים מעצמם?

תשובה
הוא ערב רב.
שאלה - 204560
כבוד הרב לא ידעתי מה הדרך שצריך ללכת בה ובזכותך הארת לי את החיים בדרך התורה מתחזקת ושומעת רק את הדרשות שלך את ההשקפה הספרדית הטהורה של בית אבא תודה ה' יאריך ימיך
תשובה
יהי רצון שהשם יתברך יפתח לנו את מעיינות החכמה ואכתוב לכם דברי אלקים חיים.
שאלה - 204559
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
בני בן 18 בישיבה גבוה , קשה ללא הכנסה ,
יש לי מעשרות לכולל של מורי ורבי ( אברכים יראי שמים)
האם ניתן לחלק את המעשרות בין הכולל לבין הבן ?

תשובה
בהחלט כן.
שאלה - 204558
לכבוד הרב שלום רב האם אפשר לבצע תיקוני צבע ותיקון קיר עד לראש חודש אב?
תשובה
רק במקרים דחופים.
שאלה - 204557
לכבוד הרב מוצפי שלום
1. השם לתינוק : ריף.
זה בסדר? אם לא , אז איזה שם לתת?
2. פת שחרית מתי זמנה, ומה הכמות המינימלית?
ברוך תהיה

תשובה
סיימת אם שמות אבותינו הקדושים, ועלית בחללית....
שאלה - 204556
לכבוד הרב מוצפי שליט"א:
אנחנו מוחים בכל תוקף באירגון הידרדרות
שמפרסמים סירטונים שקריים עליך

תשובה
תהלים פרק ב
יוֹשֵׁ֣ב בַּשָּׁמַ֣יִם יִשְׂחָ֑ק אֲ֝דֹנָ֗י יִלְעַג־לָֽמוֹ:
אָ֤ז יְדַבֵּ֣ר אֵלֵ֣ימוֹ בְאַפּ֑וֹ וּֽבַחֲרוֹנ֥וֹ יְבַהֲלֵֽמוֹ:
וַ֭אֲנִי נָסַ֣כְתִּי מַלְכִּ֑י עַל־צִ֝יּ֗וֹן הַר־קָדְשִֽׁי:
שאלה - 204555
לכבוד הרב
שיפוץ כללי בבית. בנתיים גר ביחידה מרווחת.אם הקבלן יפסיק 10 יום של חודש אב הכניסה לבית תדחה מראש השנה כפי הסיכום,עד ר"ח חשוון.ומקום לסוכה לא יהיה (מוסיף מרפסת)

תשובה
אסור זה אסור.
שאלה - 204554
לכבוד הרב שלום רב
קטונתי לייעץ למו"ר, אך לענ"ד השפלה צריך להכין סרטון שכנגד עם הפרכת השקרים, היות והם מפיצים את הסרטון בכל דרך ע"י משרד יח"צ. ככה זה שהם מסכנים וב"חובות"..

תשובה
יגמרו את כל הנשק, ו י ת פ ו צ צ ו.
שאלה - 204553
שלום כבוד הרב

האם מותר לקנות שתילי פרחים ,בימים אלה לפני ראש חודש אב ?

תשובה
מדוע דווקא בימים קשים אלה?
שאלה - 204552
לכבוד הרב שלום רב
מנסים למכור את הבית בעוגן 6 ללא
הצלחה במשך כמעט שנה . .מה ניתן לעשות כדי להצליח ?

תשובה
תתפללו ותצליחו. תנהגו כמו השלחן ערוך בלי להקל ותצליחו.
שאלה - 204551
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
מדוע כבוד הרב לא עושה סרטון בחזרה נגד הרפורמים שעברו כול גבול כול גדולי ישראל צריכים להתאחד נגדם!

תשובה
הם ברוך השם עושים את העבודה הכי טוב, וידוע הוא כי התורה אינה צריכה יחסי ציבור כפי שהנצרות ושאר עובדי האלילים התיאולוגים הנחוצים ליחסי ציבור.
והתורה הקדושה מכריזה על עצמה, וניכרים דברי מת, והשקר אין לו רגליים וכתוב במשלי פרק א
חָ֭כְמוֹת בַּח֣וּץ תָּרֹ֑נָּה בָּ֝רְחֹב֗וֹת תִּתֵּ֥ן קוֹלָֽהּ:
בְּרֹ֥אשׁ הֹמִיּ֗וֹת תִּ֫קְרָ֥א בְּפִתְחֵ֖י שְׁעָרִ֥ים בָּעִ֗יר אֲמָרֶ֥יהָ תֹאמֵֽר:
עַד־מָתַ֣י׀ פְּתָיִם֘ תְּֽאֵהֲב֫וּ פֶ֥תִי וְלֵצִ֗ים לָ֭צוֹן חָמְד֣וּ לָהֶ֑ם וּ֝כְסִילִ֗ים יִשְׂנְאוּ־דָֽעַת:
תָּשׁ֗וּבוּ לְֽת֫וֹכַחְתִּ֥י הִנֵּ֤ה אַבִּ֣יעָה לָכֶ֣ם רוּחִ֑י אוֹדִ֖יעָה דְבָרַ֣י אֶתְכֶֽם:
יַ֣עַן קָ֭רָאתִי וַתְּמָאֵ֑נוּ נָטִ֥יתִי יָ֝דִ֗י וְאֵ֣ין מַקְשִֽׁיב
שאלה - 204550
לכבוד הרב
בבקשה עצה אני בת 29 כבדת שמיעה גרה עם ההורים האם כדאי להתאמץ לקנות בית משלי?תודה

תשובה
לא נכון לגור לבדך.
שאלה - 204549
לכבוד הרב מוצפי שליט"א שלום,
כאשר אדם תורם ומקדיש את תרומתו לעילוי נשמת או להבדיל להצלחה או לרפואה, האם עדיין יש לו שכר על תרומתו או שלכאורה התרומה נזקפת רק למי שהוקדש לו.

תשובה
לעולם אל תקדיש מאומה אלא תאמר לעשות נחת רוח ליורינו ולעשות רצון בוראינו.
שאלה - 204548
שלום לכבוד הרב אני הייתי עד ברכסים לנציג שלהם שהגיע בערב שבת .שדחק בציבור שישלחו את הנשים לשעור איתו "ויעשה להם אוברול"לשון הלקוח מטפול ברכב.השם ישמור..
תשובה
אספסוף ואנשי רחוב המה. ליצני הדור.
שאלה - 204547
למה לא מדגישים בלמחמה את האורים ותומים של הדור הגאון ר' משה צדקה שליט"א.
וכן הגאון האדיר משפיע אור התורה ר' יעקב חיים סופר שליט"א אשר תומכים בכל עוז במו"ר.

תשובה
אני מזכיר אותם בכל הזדמנות. אלא שאני לצנינים בעיניהם.
שאלה - 204546
שלום לכבוד הרב
האם מותר לכתוב ספר הזוהר על קלף?

תשובה
לאיזה צורך זה, בזמן זה תלמד תורה. ואת הכסף תפרנס בו עניים.
שאלה - 204545
לכבוד רבינו הרב מוצפי שליט"א
אני אבי הבן. יש ענין להיות סנדק או לכבד תלמיד חכם. אציין שכבר כיבדתי ההורים ורבנים. ב. איך להתכונן בימים אלו עד הברית אם אהיה סנדק
תודה

תשובה
בהחלט לא, כי צריך לזכות אחרים, יש רבים מגדולי הדור שתזכה שהם ישבו כסנדקים.
שאלה - 204544
לכבוד הרב שליט"א היקר.
רשום באתר גיידסטאר בשנת 2018 מקורות תקציביים של עמותת הרפורמים 60,558,000 מתוכם תרומות מישראל 48,546,374 ש"ח !!!

תשובה
מכספי העניים והאביונים. ישירות לגהינם.
שאלה - 204543
שלום לכבוד העורך היקר
למיטב הבנתי ישנם מיילים בהם ניתן למחות ישירות לאלו שהפיקו את סרטון הכפירה. ניסיתי לחפש ולא מצאתי. האם ניתן להעלותם לראש הגיליון?

תשובה
תרשום את המילה מייל והוא יעלה לך.
שאלה - 204542
שלום לכבוד הרב
יש לנו שאלות גדולות בעיניני מעשרות צדקה באיזה רב אפשר להעזר
באופן פרטי
תודה רבה רבה אוהבים אותך עד מאוד
כל כך הרבה זכויות נתת לנו
תאריך ימים ושנים בשמחה

תשובה
הרב לרשותכפ. העורך.
שאלה - 204541
שלום לכבוד הרב
הייתי שמחה לקבל תשובה לשאלה ששאלתי את ול , האם יש לי ממה לחשוש לגבי הילדה??

תשובה
שאלתך לא נמצאה.
שאלה - 204540
שלום לעט"ר.
הבת נשואה לאברך ולהם תינוקת גרים בדירה שכורה ובה מקיימת משפחתון. הכסף שנשאר להם מהחתונה ועזרת ההורים לא מספיק בינתיים לקניית דירה. שואלים אם צריכים לעשר?

תשובה
ממשיכים לחסוך.
שאלה - 204539
לכבוד הרב

האם להוסיף קינות של תשעה באב לאחר תיקון חצות?

תשובה
הקינות כתובות בצד ימין של הגליון.
שאלה - 204538
שלום לכבוד הרב
סבא שלי נפטר בשבת קודש בשעה 17:00 בצהריים ב כא סיון הוא נקבר במוצש בכב סיון
מתי צריך לעשות סעודה של ה30 ולעלות להר המנוחות לגילוי מצבה ?

תשובה
לא סעודות אלא לימוד תורה בכל יום שתרצו.
שאלה - 204537
שלום לכבוד הרב
חיפשתי בשו"ת ולא מצאתי
זכורני באחד השיעורים כבודו אמר על ראב"ד העדה החרדית שאם הוא היה צריך לקחת ספר אחד איתו למקום מבודד הוא היה לוקח שו"ת יביע אומר, מי הרב?

תשובה
הגאון רבנו יצחק יעקב ווייס ז"ל רבה של ירושלים מחבר ספר מנחת יצחק.
שאלה - 204536
לכבוד הרב שלום רב
סליחה אם בעבר נשאלה שאלה בצורה לא נאותה.
האם אפשר לסמוך על המלצות ההכשרים של ארגון כושרות?

תשובה
אינני מכיר.
שאלה - 204535
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
הייתי סנדק בברית מילה והמוהל נתן לי קופסא קטנה עם עפר ושם שם את העורך...האם צריך לקבור את זה או אפשר להשאיר בבית

תשובה
עכשיו ומיד תגש לגינה או לשדה פתוח תחפור בעומק 20 סנטימטר ותקבור את הערלה וכסה בעפר עם חצץ. וזו סגולה לתחיית המתים.
שאלה - 204534
לכבוד הרב שלום רב
קראנו את הסגולות שכתבת לגבי האזוב. האם אפשר להשתמש גם באזובית (אורגנו)?
מבחינת הסגולה לפגם הברית. יש הבדל?
תודה לרב

תשובה
לכתחילה להשתמש באזוב האורגינלי.
שאלה - 204533
לכבוד הרב שלום
יש לי עגיל בחלק העליון של האוזן שאותו אני לא יכולה להוריד כי הוא מוברג ורק בעל מקצוע יכול להוריד אותו.אני לא מורידה אותו לעולם.אני יכולה לטבול איתו במקווה?

תשובה
יש ללכת לבעל מקצוע שיוציא אותו. ובמקומו לתת עגיל המורכב רגיל.
שאלה - 204532
לכבוד הרב שלום רב, האם אפשר לומר תיקון חצות גם 10 דקות לפני עלות השחר או זה אבוד תודה לכבוד הרב
תשובה
לא לכתחילה.
שאלה - 204531
בקשר לאירגון א.אמר הגרב"צ הדורש לנשים טוען שהוא בעבידיתיה טריד, ואני אומר ביצרו טריד.ב.מה שהביאו את מרן אמר לי נכדו שמרן לא היה רואה לכל מי שיודע והם צופים ומביטים כמו..
תשובה
הוא השטן הוא יצר הרע הוא מלאך פלוני.
שאלה - 204530
לכבוד הרב שלום רב
אנו חייבים לעבור דירה בשכירות ויתכן שנצטרך לעשות זאת לאחר ר"ח אב ואולי אפילו בשבוע שחל בו.(החוזה נגמר ואין גמישות מבעל הבית)
האם יש איסור בכך?
תודה

תשובה
תעברו קודם ראש חודש מיד.
שאלה - 204529
לכבוד הרב מוצפי שליט"א,ברצוני לשאול לגבי רכישת תפילין מהודרות האם כדאי במידה ויש יכולת לרכוש תפילין מקשה אחת?(האם איכותם תורמת יותר לאריכות שנים של התפילין?)
תשובה
אין לזה השפעה כלל.
שאלה - 204528
לעט"ר
לכל החושבים ש"מותר"להכניס טלויזיה רק בשביל דברי תורה.מנסיון אני אומר זה לא עובד בסוף הטלויזיה נהיית ע"ז
הכי נכון להעיף את המכשיר מהבית ולפתוח ספרי אמת.מודים לעטר

תשובה
לרפורמים זה לא מענין, הם החליטו לקלקל את בניו של הקדוש ברוך הוא. עזי פנים ועלוקות.
שאלה - 204527
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
עץ לא של פירות (נראה לי שזה ברוש יש בו איצטרובלים קטנים) גבוה מאוווד יותר מהבנין מפריע ומלכלך מאוד האם יש איסור ליהודי לעקור אותו או רק להוריד את גבהו

תשובה
הכל על ידי לא יהודי.
שאלה - 204526
לכבוד הרב אדם נפטר ללא יורשים ערירי ןחייבים לו כסף ממשכורת מה יעשו עם החוב לנפטר
תשובה
עיין בפרשת השבוע האחרון פינחס, רשימה של קרובים. ולתת להכי קרוב אליו.
שאלה - 204525
לכבוד הרב
עציץ שהיה בתוכו שתיל נענע יבש לגמרי הוצאתי קצת ושתלתי אזוב וכעת התחיל לצמוח גם הנענע
מה עליי לעשות כי שניהם באותו עציץ

תשובה
להפריד את הענפים שלא יתערבו.
שאלה - 204524
לכבוד הרב שלום רב
בהמשך לתשובת הרב שליט"א לגבי מוכנות לשידוך. אכן הם החלטיים ברצונם להתחתן. תודה

תשובה
כולם רוצים, אך כשיש הצעה קונקרטית מתחילים הדרישות, השאלות, הספיקות, והדחיות. כולם מכירים זאת.
שאלה - 204523
לכבוד הרב אבא שלי נפטר לפני 20 שנה בכד תמוז האים מותר לנו לשטוף את הקבר ואיך עלינו לנהוג בגלל הקורונה תודה כבוד הרב
תשובה
הגשם ישטוף.
שאלה - 204522
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
לפעמים האשה מוסיפה שקדים שלמים בתוך סלט ירקות (הרוב ירקות). אם בסעודה על לחם באמצע אכילת הסלט אני לוקח שקד בודד ואוכלו, האם לברך 'העץ'?
שבוע טוב

תשובה
תאכל אותו עם הירקות.
שאלה - 204521
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
כשאומרים תיקון רחל אחרי מנחה האם אומרים גם וידוי,למרות שנאמר במנחה כמה דקות קודם?
תודה לכה"ר

תשובה
לא אומרים וידוי.
שאלה - 204520
שלום לכבוד הרב
אחותי הגדולה כבר תקופה ארוכה סובלת מניתוחים,כאבים גב ורגל שמאל,נפלה ערב שבת על צד שמאל חטפה מכה בראש וברגל
שואלת במה להתחזק? או מה לעשות

תשובה
כפרת עוונות. ותיזהר בהליכתה מעט מעט.
שאלה - 204519
לכבוד הרב
בסימן קעד האם אחד שמתארח ולא מקדש אך שותה מכוס הקידוש מלוא לוגמיו, כדי לפטור המשקים בתוך הסעודה אז אין צורך שיאכל למשל סוכר בנוסף
האם נכון?

תשובה
מספיק שטעם מהיין אינו מברך על השתיה.
שאלה - 204518
לכבוד הרב
אשתי הלכה לבדיקה מצאו לה איזה חיידק הביאו לה אנטיביוטיקות סה"כ 1000מ"ג ליום לעשרה ימים. אני לא מאמין לרופאים והיא לא מקבלת לא ממני וגם כבר לא מהרב שלנו איך להתנהל

תשובה
אפילו ספק סכנה צריכה לקחת מיד.
שאלה - 204517
לכבוד הרב
חוזרת בתשובה 4 ש' בעלי רק לאחרונה. הקטן הועבר לשנה הבאה לתורני.
בנוסף ילד עולה לכיתה ח והילדה ל-ו אין מה לדבר ולא מסכימים.
מה לעשות כדי ששנה הבאה יהיו בתורני?
תודה

תשובה
מתפללים בדמעות. הולכים למערת המכפלה וצועקים שם. הם יענו.
שאלה - 204516
בס"ד
לכבוד הרב שלום
האם ניתן לתקן 10 ברכות בנגד 10 מצוות זכירה? או לפחות ברכה אחת שתכלול את כולם?
יסייע לנשים/גברים בהגעה ל 100 ברכות שקשה להם להגיע.
מצווה להרבות בברכות.

תשובה
העיקר ללמד את הנשים הלכות שבת, ברכות, לשון הרע, רכילות, קנאה, שנאה ועוד. ולומר שע כל פעם שאת מתגברת נמחקים לך 10 עוונות, וכל אחת תכין בביתה רשימה.
שאלה - 204515
לכבוד הרב
בעלי מסוכסך עם החתן, ביתי בת 23 נסעה לאחותה לשבת כשבעלי שמע הורה לה לא להיות שם בשבת וליסוע לדודה שגרה קרוב. האם היתה חייבת לציית מצד כיבוד הורים? תודה לכבוד הרב.

תשובה
בתורה "על כן יעזוב איש את אביו ואת אמו ודבק באשתו".
שאלה - 204514
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
אני צובעת לפעמים את השיער וקניתי עכשיו צבע שחכתי שבין המצרים האם מותר לצבוע?
תודה רבה

תשובה
מותר עד ראש חודש.
שאלה - 204513
שלום.רב אני קוראת על מה שקורא על הרבנים ןמחזקת את כבוד הרב אבל מצד שני ברצוני לדעת ברור מי הם הרשעים האלה הרפורמים או הערוץ ההדרדרות כדי להתרחק מהם כמו אין לנו חלק ברפורמים
תשובה
אלה העורכים חאפלות כמנהג הפרחחים ברחוב, וסוחטים בהוראות קבע את העניים. ונוסעים ברכבים מפוארים, ומבזים את ה רבנים וקוראים להם שקרנים, והם אבי אבות השקר.
שאלה - 204512
שלום לכבוד הרב
בבית כנסת נץ בשבתות עשינו תקנה שמי שיש לא אזכרה נותנים לו את המפטיר בלי מכירה(שיודעים לקרוא) המתפללים מתוך כ 15 קבועים מבקש להוריד את סבא רשימה האם הוא צודק?

תשובה
קוראים רק עבור הורים ולא סבים.
שאלה - 204511
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
א. אשתי חתכה בצל עם סכין בשרי נקי לא בן יומו ושמה אותו בסיר פרווה.
ב. עם איזה סקוטצ שוטפים סיר פרווה?
יישר כח גדול לרב ולעוזרים
האם הסיר בשרי

תשובה
הסיר לא בשרי ואפשר בסקוטש בשרי נקי.
שאלה - 204510
לכבוד הרה"ג
ילדה בת 4אמצעית
בכל לילה לפני שינה בוכה צורחת כחצי שעה!כאשר כולם כבר יושנים!כל פעם תירוץ(חם/קר אור/חושך)ניסינו בסבלנות! ניסינו קצת ביד חזקה!
מה לעשות הרב?

תשובה
כשתתחיל להירדם, תאמרו מעל ראשה את פרק ראשון ב"שמע ישראל" עד "ובשעריך". ואחריו פסוקי ברכת כהנים "יברכך השם וישמרך".
שאלה - 204509
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם מותר לקנות בגד חדש בחניות שיש כרגע מבצעים משום דבר האבד
תודה רבה ובשורות טובות.

תשובה
רק עד ראש חודש ומבלי להשתמש עכשיו.
שאלה - 204508
שלום לכבוד הרב
כבודו היקר ביקש שאפרש את דברי בשאלה שחוסר הרגש נעלם אוירה של דכדוך רוחות של גאווה ודימיון אין צדיק בדור שיכול להחזיר את העם אל הקדושה כימי מרדכי הצדיק?

תשובה
השם יתברך לא יעזוב את העולם בידי הרשעים, כי כך מובטחים אנחנו מפי משה רבנו רועה נאמן. ועל ידי נביאיו.
שאלה - 204507
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
בכולל שלנו היתה התפרצות קורונה, גם אני חיובי, התברר שהיו כמה עם תסמינים שהמשיכו לבוא רגיל, ויש גם כיום כאלה שלא מוכנים לעשות בדיקה. מה עושים איתם?

תשובה
דינם כמאבדים עצמם לדעת.
שאלה - 204506
לרב מוצפי שליט"א שלום
האם הרב מכיר את..... להצטרפות לקבוצת הרב מוצפי בוצאפ שלח צרף ל 0533235009

תשובה
הכל רק ממון והמבין יבין. העשירים מתעשרים, והעניים נשארים בלי מאומה.
שאלה - 204505
לכבוד הרב הצדיק והנשגב. גם אנחנו מחזקים ידך בסרטון המטופש שארגון הרפורמים הוציאו. ברוך השם שעם ישראל זכה ברב אמת , צדיק וישר. אל תירא , השם עמך תמיד.
בריאות ושמחה לרב היקר :)

תשובה
שקרנים הם, הם בוגרי בית הספר של העולם התחתון, והמאפיה האיטלקית ז"ל.
שאלה - 204504
שלום לרב שלנו ראשית תודה על הכל..הרב אני בבידוד ברוך ה אין תסמינים והכל בסדר קצת יש פחד וחרדה האמת קשה לי ללמוד
תשובה
מה לך נבהל? גיבור אתה, חזק ואמץ השם אתך.
שאלה - 204503
מו"ר. מחכה ומשווע לילדים מעל לשבע שנים. לא מתייחס ל"סגולות" שונות של אנשים. דבק מאוד בספרי כה"ר שליט"א. תורם לארגון טהרת הבית למקוואות. בבקשה אדוני הרב, ברכני גם אני אבי
תשובה
יברכך השם וישמרך תמיד בכל מקום.
שאלה - 204502
אני תלמיד הרה"ג חושף שקר נוסף.
נאמר בסרטון שהגירעון בגלל פעילות קירוב לבבות.
דנסגייד 2018:
מנהל כספים 80% משרה שכר 211579 ש"ח.
טלמרקטינג 70% משרה 188125 ש"ח.
המשך יבוא.

תשובה
בלעם הולך לקבל שכרו בפרשת השבוע.
שאלה - 204501
כבוד הרב, בהמשך לשאלה על הברית. היכן יותר רצוי לחגוג- בבית הכנסת או בבית?
תשובה
בבית עם 10 אנשים בלבד.
שאלה - 204500
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
תינוק בן חצי שנה שצועק יחסית הרבה ואין דבר שמפריע לו. מה ניתן לעשות?

תשובה
לא עונים לו. מפונק והרגלתם אותו לכך.
שאלה - 204499
לכבוד הרב מוצפי שליט"א שלום וברכה. ראיתי הבוקר שיונה הטילה ביצה בקן על אדן החלון של חדר כביסה. בס"ד איך ניתן לקיים כהלכה את מצוות שילוח הקן?
תשובה
כתבתי פעמים רבות, רק מי שקודם ההטלה הפקיר את ההטלה יכול לקיים המצווה.
שאלה - 204498
לכבוד הרב
קיבלתי הודעה לדוא"ל בשבת ממעסיק (ייתכן והמשיב גוי) בעקבות שליחת ק.חיים שנשלח ביום חול. לא קראתי את ההודעה.
במצב כנ"ל אסור לקרוא, ולחכות שיצור קשר שוב?
שבוע טוב

תשובה
אחרי שבת שיעבור זמן שיכתוב וישלח, ואז יהיה מותר לך לקרוא.
שאלה - 204497
לכבוד הרב
מה הכי חשוב בתור בןלעשות ביום הפטירהשל האבא ז"ל תודה לרב היקר בריאותובריאות אמן !!

תשובה
לימוד תורה ללא הפסקה בתענית דיבור.
שאלה - 204496
לכבוד הרב
אם צמתי ביום הפטירה שלאבי ז"ל כמה שנים ברצואני רוצה להפסיק
מה אני עושהביום הפטירה זה חשוב להגידקדיש ?

תשובה
קדיש תאמר, קשה לצום תעשה התרה.
שאלה - 204495
לכבוד הרב
האם אני חייב ביום הפטירהלעלות לקבר אבי ז"ל אני רחוק 3 שעות נסיעהתודה לרב הנכבד

תשובה
אם תלמד תורה בבית בשעות אלו, אל תסע.
שאלה - 204494
לכבוד הרב שלום רב
הבן שלי בן 19 ועובד כמה מהמעשר עליו לחסוך לחתונתו ב"ה? כמה אבא צריך לחסוך מהמעשר לחתונת ילדיו?
רפואה שלמה לרב ומחזקים ידי הרבנים במלחמת האמת נגד מהרסי הדת

תשובה
את תחסוך מחצית מעשרותיך עבור נישואי בנך, ובנך יחסוך כל כספו לחתונה. בהצלחה.
שאלה - 204493
תלמיד הרה"ג לאחר המחאה אחשוף שקרי הדברות:
שקר א:
בסרטון אמרו שיש להם 50 מיליון וסיימו בגרעון.
דנסגייד 2018 :
מחזור 60558000 מיליון.
עודף שנתי 1387000 מיליון.
המשך יבוא.

תשובה
והם אומרים שהרבנים שקרנים כשאומרים שסוחטים את העניים.
שאלה - 204492
שלום לכבוד הרב. שמעתי שיש רבנים שממליצים לפני הפסח לפורר את הלחם ולזרוק באסלה ולהוריד את המים. האם אין פה בזיון לפת, וביזוי אוכלין?
תשובה
מדובר באיזורים מסויימים, מבודדים, בהם ישנם חולי ריאות קשים, בעיות טיהור אויר, שאסור להצית שם אש,ואין בקרבתם ים, וזו הדרך היחידה לבער את החמץ.
שאלה - 204491
שלום לכבוד הרב
האם יש סגולה מסוימת בפעמונים של הספר תורה?

תשובה
נזכר בדברי האריז״ל ובשו״ת רב פעלים ועוד. לחכמת התורה ולאריכות ימים.
שאלה - 204490
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
שמי אסתר תהילה אני רווקה בת 49 ללא בן זוג אשמח לדעת לגבי זיווג וילדים תודה רבה

תשובה
את פשוט לא מעוניינת.
שאלה - 204489
מי אני הקטן שיחזק דברי הרב, אך כדי לסבר את האוזן, הגיע רב מטעמם לשבת חיזוק בבית הכנסת שלנו, וברגע שהתחיל להתרים לא נרגע עד שסחט כפשוטו! אלפי שקלים בהוראות קבע מאנשים קשי יום
תשובה
חבורה של גזלנים ופושעים, ולא היה ביניכם מי שיעמוד כנגדו?
שאלה - 204488
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
מה שכתבתי בשאלתי את ר' שלום חזקיה לא מרן החיד"א הזכירו אלא שאמרו לי שמו"ר שליט"א הזכירו. שפגע קליע ברגל ר' שלום חזקיה והראהו לימים לרי"ח הטוב.

תשובה
זה לא הוא זה לא הוא.
שאלה - 204487
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם זה בסדר לחתום על חוזה עבודה או דירה בתקופת בין המצרים?
יש לי אפשרות לסכם בע"פ אבל האם יש הבדל בין סיכום בע"פ לבין חתימה?

תשובה
מותר לחתום עד ראש חודש.
שאלה - 204486
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
בברכת האיש על המוציא אמרתי בטעות "ברוך הוא וברוך שמו". לא בירכתי כי כיוונתי לצאת י"ח וחשש ברכה לבטלה. ברשות הרב, מה ההלכה אומרת לעשות במצב כזה?

תשובה
יפה נהגת, מכיון שלא היה דיבור לחוץ לענין הברכה. וזה בדיעבד.
שאלה - 204485
לכבוד הרב, תפילין שנקנו לבר מצווה, אין לי מושג מי הסופר. כיום לאחר 17 שנה בבדיקה אחרונה הם כשרות. האם כדאי לקנות חדשות מסופר מוכר במקום הישנות שאין לי ידיעה מי היה הסופר?
תשובה
והיום אתה יודע מי הסופר? ומה הוא עושה בחדרי חדרים? כי האדם יראה לעיניים והשם יראה ללבב. פסוק מפורש הוא בשמואל.
שאלה - 204484
לכבוד הרה"ג שליט"א לפני כעשור הייתי בשבת "בנופש של ארגון "התנתקות" נכנסתי בטעות לחדר של "הרב" שרשם אותנו והחדר מלא עיתונים של מעריב ידיעות תשחצים עכשיו הרב האיר את עיננו
תשובה
הם ספוגים טומאה, תרבות הרחוב, כפירה, זנות ותועבה.
שאלה - 204483
לכבוד רבינו שליט"א שלומכון יסגי וכל טוב סלה.בשבת העולה להפטרה טעה וקרא של פינחס ולא דברי ירמיהו מה עלינו לעשות ?
תשובה
יצאתם ידי חובה.
שאלה - 204482
לכבוד הרב
האם יש מניעה לקנות ולהלביש בימים אלו בגדים לתינוק בן 3 ח שגדל בה ולא ניתן היה לקנות בגלל המצב 2 ילדות בבידוד.

תשובה
לתינוקות מותר בהחלט.
שאלה - 204481
לכבוד הרב היקר והאהוב. כל השבת סערנו ונדהמנו מגודל החוצפה של הרפורמים נגד הרבנים שליט"א. אל תערוץ ואל תחת.
תשובה
שבוע טוב ומבורך. תרבו בעסק התורה והוא יפילם.....
שאלה - 204480
לכבוד הגאון הגדול הרב מוצפי, גם אנחנו כאן בצפת מצטרפים למחאה נגד הליצן הקטן הרב של מהרסי הדת. מכירים אותם מבית הכנסת הצדיק רבי חומאני עלוש זצ"ל.
תשובה
דרישת שלום לכל הידידים השם עמכם.
שאלה - 204479
האם מותר לקנות בגמ"ח בגדים יד שנייה,האם מותר להסתפר? לאכול בשר?האם מותר להשמיע לילד דיסק סיפורי צדיקים שנשמעים ממנו מנגינות?
תשובה
א, יד שניה עד ראש חודש. ב, לספרדים מותר עד שבוע שחל בו. ג, לספרדים עד ראש חודש אוכלים בשר. ד, ללא מנגינות.
שאלה - 204478
לכבוד הרב
שבוע טוב, אחיינתי גרה בחדר שהוא מבודד מהבית של ההורים אך חצר משותפת ובחדרה יש מקלחת עם שירותים ושם נמצא הכיור.איך תנהג לגבי נטילת הידיים בבוקר וברכת אשר יצר?

תשובה
תניח קומקום מים מתחילת הלילה ודלי בחדרה.
שאלה - 204477
לכבוד מורנו הגאון הרב מוצפי שליט"א
אנחנו כאן בבית הכנסת בקרית אתא, מצטרפים למחאה נגד הרפורמים שפוגעים בכל הקדוש והיקר לנו, בכבוד השם יתברך, בכבוד התורה הקדושה, ובכבוד הרבנים שליט"א, והשבת ביערנו הצהובון שלהם.

תשובה
ברוכים אתם להשם מבקשי האמת.
שאלה - 204476
שמעתי בעבר בשם מו"ר שאמר שכ' החיד"א באחד מספריו שמס' סוכה לימודה סגולת שמירה וכן הישיבה בה והזכיר מעשה על ר' (שלום חזקיה לא מדוייק בכלל. )שיצא מהסוכה ופגע קליע ברגלו. מהו מקור החיד"א
תשובה
זה לא מובא בדברי מרן החיד"א ז"ל, מסיבה פשוטה שהגאון החיד"א חי בתקופה קודמת להרב רפאל אברהם שרעבי ז"ל. ובכלל בשאלה יש עירבוב שמות טוטאלי.
שאלה - 204475
שלום לכבוד הרב. יש לי 2 בנים מעוכבי שידוך. אודה אם תעבירו לי כתובת או אדם שיכול לעזור. פניתי באתר לאנשים שפרסמו כתובות אימייל. אך לא נעניתי. תודה מראש
תשובה
השאלה אם הם מוכנים להחליט על שידוך, ועומדים מאחרי החלטתם.
שאלה - 204474
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
שבוע טוב כשהיתי בערך בת 15 לקחתי שטר של בלי רשות. סיפרתי לבעלי מזמן אמר לא חיבת להחזיר. מציק לי מאוד
יכולה להחזיר בלי להודיע לו
אני עובדת תודה רבה

תשובה
יכולה בהחלט.
שאלה - 204473
לכבוד הרב
אני מוסר שיעורים בהלכה. עקב המצב השיעורים משודרים בזום. האם אפשר למסור בזום (לגברים) גם בהלכות טהרה (שמא להגביל שלא כל אחד יוכל לראות) או שעדיף להימנע.

תשובה
שיעורים בטהרה לא מעבירים באופן פומבי אלא באופן דיסקרטי.
שאלה - 204472
שלום לכבוד הרב
ראיתי שהרב כתב לברך על ארון חדש. ראיתי שהרבה פוסקים כתבו שנוהגים כיום לא לברך שהחיינו והטוב והמטיב כל כלים. זו טעות, והמנהג כן לברך כדעת ש"ע?

תשובה
חפץ יד שניה ובגד יד שניה ששמחים עליו מברכים.
שאלה - 204471
לכבוד הרב שלום וברכה!אחת מהסיבות לצם יז בתמוז שנישברו הלוחות,השם אמר למשה "יישר כחך ששיברת" על שבירת הלוחות כבוד הרב יכול בבקשה להסביר תודה ושבת שלום
תשובה
כי הלוחות נשברו ככפרה עבורינו. כפי שתמצא בפסוקים לרוב.
שאלה - 204470
לכבוד הרב מוצפי שליט"א בירכתי בכניסה לבית הכנסת על בשמים וכל הזמן זה בטווח ראיה האם לאחר סיום התפילה והשיעור אפשר לברך שוב או שזה לא הפסק לברכת הבשמים תודה על כל זיכוי הרבים
תשובה
אפשר בהחלט כי יש היסח דעת מבשמים.
שאלה - 204469
לכבוד עטרת ראשנו שבוע טוב ומבורך האם מחלל שבת שיש לו מורא מרבנים מצטרף למניין? כי שמעתי שיש קולא כזו אשמח אם הרב יבאר הגדר בזה תודה רבה על הכל מורנו הרב אנו מתחזקים מרבנו מאוד
תשובה
בבקשה, עיין שו"ת מבשרת ציון.
שאלה - 204468
סוכרתית כבר 10 שנים ותמיד צמה, הצום לא מציק לי בכלל, אבל בגלל הסוכרת הפה שלי יבש מאוד וזה הדבר היחיד שמציק לי מאוד לכן אני שוטפת את הפה בצום כמובן לא בולעת,האם זה בסדר? תודה!
תשובה
פעם שלישי וגם אתמול הרב ענה לך "מותר לך ללחלח את חלל הפה".
סוכרתית כבר 10 שנים ותמיד צמה, הצום לא מציק לי בכלל, אבל בגלל הסוכרת הפה שלי יבש מאוד וזה הדבר היחיד שמציק לי מאוד לכן אני שוטפת את הפה בצום כמובן לא בולעת,האם זה בסדר? תודה!
תשובה
מותר לך ללחלח את חלל הפה.
שאלה - 204467
שלום לכבוד הרב שליט"א
האם מותר לקרוא תהילים לאחר חצות הלילה?

תשובה
לנשים ולילדים מותר בכל שעות היממה.
שאלה - 204466
לכבוד הרב. אנחנו כרגע באמצע שיפוץ דירה. הזמננו רהיטים ומטבח ומוצרי חשמל. אם הם יגיעו בימים הקרובים (גם אחר ר"ח) אפשר לקבלם והאם אפשר להמשיך השיפוץ? (כרגע אנחנו בשכירות)
תשובה
רק עד ראש חודש בלבד.
שאלה - 204465
שלום לכבוד הרב
שבוע טוב שמי נטע רציתי לדעת אני מחפשת פסוק בשמי נטע כדי להגיד באלוקי נצור
האם הרב יוכל להגיד לי את הפסוק .
תודה ושבוע טוב ומבורך

תשובה
תהלים פרק לג
נַ֭פְשֵׁנוּ חִכְּתָ֣ה לַֽיקֹוָ֑ק עֶזְרֵ֖נוּ וּמָגִנֵּ֣נוּ הֽוּא. אמנם שמך מסתיים באות ע, אך כך קיבלנו מרבותינו ומאבותינו כי אפשר לקחת אות מתחלפת, והיא א עם ע, באותיות אחה"ע בגרון.
שאלה - 204464
לכבוד הרב!
מה לעשות? עם דוד רשע!
שונא דת! מבזה חכמים מסית ומדיח מהרס דת ומושך את אבי לזימה וחילולי שבת! ולחוף ים מעורב?
וחברה של אמי מנסה לשכנע אותה לנסוע בשבת ומקלקלת אותה!

תשובה
הרפורמי מתיר, העיקר שאינך תושב בית ישראל.
שאלה - 204463
לכבוד הרב בתור בעל תשובה אני בוש ונכלם שבודדים הרבנים הקנאים להשם. איפה גדולי הדור שלנו נגד הרפרמים? סרטון שבעצם אומר לנשים חכם... מתיר לשים תמונות.
תשובה
חילול השם נורא ואיום הוא. ומה עם השחקנית הפרוצות בפירסומיהם?
שאלה - 204462
שלום לכבוד הרב
סליחה שתלתי כל מיני צמחי בושם בגינה ועכשיו משגדלו
אני חושש שמא שתלתי אותם קרוב מדי מה לעשות ?

תשובה
מדוןע אינך לומד שלחן ערוך במקום לשתול.... הרי הרב התחנן לפניך פעמים רבות....
שאלה - 204461
שלום לכבוד הרב, אני נותן מעשר לאחי שהוא אברך בן תורה בעל משפחה גדולה,
בתקופת החגים הוצאותיו גדולות פי כמה, האם כדאי להשהות אצלי חלק מהסכום ולפני החג לתת לו סכום גדול?

תשובה
תתן לו כל חודש כמנהגך, ערב החגים תתרים אנשים עבורו בלי להזדהות.
שאלה - 204460
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
שלום לרב איך להתיחס לחלום שחלמה אשתי על אמא שלה גם אחותה חלמה וגם הבן חלם עליה זה אשתי שואלת תודה לכבוד הרב מחזקים את הרב על פעולו אוהבים את הרב

תשובה
אין לנו פינה לחלומות. תודה המערכת.
שאלה - 204459
שבוע טוב לרה"ג עט"ר שליט"א,
שנים שנהגתי לא להסתפר ולסדר הזקן מתחילת שלושת השבועות.
האם כדי להסתפר צריך התרה?

תשובה
בהחלט צריך התרה בפני שלשה.
שאלה - 204458
שלום למורינו ורבינו
ה' יתמיד בריאותך עד 120 שנה ויתן לך כח יכולת עזר וסיוע וישמרך מכל רע ומדברי השקרנים הבזויים.הריני מוחה על הפגיעה ברבנו ובכבוד התורה, הצניעות, וקדושת עם ישראל

תשובה
תבורך מן השמיים בכל הברכות שבתורה.
שאלה - 204457
לכת״ר שליט״א,
האם מותר לסחוט לימון על תבשיל כשהוא כבר על הצלחת (בשבת קודש)?
תודה לכבודו מורנו, מחזקים את ידי כבוד הרב במאבקו למען ה׳ יתברך וכבוד תורתו. ה׳ יוסיף כח לכבודו.

תשובה
על תבשיל יש מתירים.
שאלה - 204456
שלום לכבוד הרב
האם מותר לאשה הרה ליכנס לבית עלמין

תשובה
מותר בהחלט.
שאלה - 204455
ראיתי את סרטון הרפורמים מלמעלה שקר א ,מראים את מרן שמוסר שיעור לנשים במרחק עצום,והם מוסרים לנשים פנים מול פנים
שקר ב הם אומרים שאין להם רכבי פאר, מבלי להראות את הרכבים שלהם,

תשובה
ראש הרפורמים הורס את קדושת עם ישראל, רפורמי כבזמן הגאון החתם סופר זיע"א שרדפוהו בחמת זעם.
א, מציג את תמונת הגאון רבנו חיים קנייבסקי שליט"א, בעוד שהוא בקולו אומר לנכדו הצדיק הרב קולודצקי שליט"א כי הסתכלות באתר "שבע קללות" ובטלביזיה הטמאה, הוא ב"יהרג ואל יעבור". וזה ברור לכל בר דעת.

ב, עובר בשאט נפש על חרם הקדמונים שלא לעבור על דברי בית דין בירושלים, ולא להכניס טלביזיה לבית. והא עשה הכל לעקור את פסק דין בית דינו של הגאון הרב משה שטרנבוך שליט"א.

ג, עובר במזיד ובשאט נפש על איסור תורה "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם",

ד, מחלל שבתות ומועדי ישראל, בבילויים בבתי מלון עם ציבור של התועים מבני אברהם יצחק ויעקב, בשבתות הכרוך בעשרות חילולי שבת ואכילת איסורים שונים.

ה, הפך את ימי חול המועד וימי החנוכה הקדושים והטהורים, בהם ניצחו החשמונאים את היוונים והמתיוונים והפכם לימי בידור עם הגרועים שבשחקני התיאטרונים. ועבר משום אלהי מסכה לא תעשה לך.

ו, הביא דיילות פרוצות, שחקניות זולות בסרטי תעמולה זולים של שחקן ושחקנית כדרך הגויים הטמאים, לפתות בנות ישראל התמימות ללכת לבתי קרקסאות ותיאטרונים.

ז, משכורות עתק, בילויים במלונות פאר בארץ ובחו"ל, מכוניות פאר, והכל מסחיטת נשים תמימות ומשפחות עניות שלחם אין להם לאכול, והוא בגאווה ובוז משתמש בכספם לאכילה ושתיה וחיי ראוותנות.

ח, מבזה בריש גלי כפושעי ישראל בגופם, מימי משה רבנו ועד עתה, בדברי שחץ לעג ומרמה, את גדולי ישראל, קדושיו, מנהיגיו הוותיקים, עטרות ראשינו, ראשי אלפי ישראל, אשר קיבלו את הנהגתם מדורי דורות, בניהם של קדושים, אראלים ותרשישים, הלא הם נושאי הדגל, מרנן ורבנן הגאונים, הרב משה צדקה, הרב שלמה ידידיה זעפראני, הרב בן ציון מוצפי, הרב אהרן ירחי, הרב נסים עטיה. ואתם חבל נביאים מאורי וצדיקי הדור, מרביצי תורה ברבים לשם שמים, ומכנה אותם בכינויי גנאי שבהם משתמשים פושעי הרחוב, "רדיקאלים קיצוניים" "שקרנים" "אנשי נטורי קרתא" "תושבי בית ישראל" "אנשים שאינם מבינים כלום". על זה לא ישתקו לו לא בשמיים ולא בארץ.
ולציבור הרחב אנחנו קוראים "סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה...".
תלמידי הרבנים הקדושים.
שאלה - 204454
שלום לכבוד הרב
כהן שלפני העליה לדוכן, פורש על הרצפה דף עיתון (חול) עם אותיות בעברית, ועליו עומד ונושא כפיו. האם מותר מדינא?

תשובה
כמה טעויות הוא טועה, א, מכניס עיתון טמם לבית הכנסת. ב, גורם לציבור שיסיחו דעת במברכת כהנים. ג, גורם לשכינה שתשתלק חלילה מישראל. ד, נוהג מנהג בזיום באותיות אשוריות שירדו מהר סיני.
שאלה - 204453
לכבוד הרב לעתים חמותי מתעלמת מדברי אני מאוד נעלבת. דוג' סיפרה קנתה קמח עדשים אמרתי לה צריך לשאול אם יש לנפותו התעלמה ואמרה מתכון. אמרתי שוב ושוב התעלמה, דרך כ"כ מבזה לכלה.
תשובה
אל תעירי לה הערות תתנהגי בחכמה.
שאלה - 204452
לכבוד מור
אני מבקש ממורינו ורבינו אם יאכל להתפלל לרפואת אושר בן אוריאנה הדסה המפיץ של הרב באשדוד זקוק לרפואה אם בעיות בעיכול כבר 3 שנים מחקה לישועת ה' נעביר לפדיון נפש תודה

תשובה
מתפללים בעבורו.
המערכת, נבקש כי שמות לברכה להעביר בטלפונים.
שאלה - 204451
לכבוד הרב מוצפי שליט"א האם אהיה אפשר לשטוף את הידיים במים וסבון ולא עד קשרי האצבעות בט באב בגלל הקורונה
איך עלנו להתכונן לימים נוראים מבחינת תפילות ומניין שלא נזדקק בע"ה

תשובה
כשנגיע לנהר נחצה אותו. בעזרת השם יתברך.
שאלה - 204450
שלום כבוד הרב,
האם חובה לאסוף את השיער?
והאם זה נכון שמי שהולכת עם שיער פזור זה גורם לפיזור הנפש ?
תודה רבה!

תשובה
מטעמי צניעות בנות ישראל.
שאלה - 204449
לכבוד הרב שלום רב
בשבח והודיה להשם יתברך לאחר שתרמנו לישיבה הקדושה הבדיקה של הבן יצאה שלילית לנגיף תודה לקדוש ברוך הוא. תודה לרב על התפילות ועל כל פועלו למעננו.

תשובה
תבורכו מן השמיים בכפל כפליים. ותמיד תשמיעו ותשמעו בשורות טובות.
שאלה - 204448
לכבוד הרב שלום האם מותר לפתוח יין שיש לו פקק שעם בשבת ומה לגבי יין עם פקק מתכת תודה למורנו הגאון איש ישר ואמת
תשובה
מותר בהחלט לפתוח בקבוקי היינות למיניהם בשבת.
שאלה - 204447
שלום לכבוד הרב
האם יש בעיה הלכתית בשבת לילדים לקפוץ בטרמפולינה קטנה ביתית בשבת 'בין הסדרים' כדי לגרום להם לחשק ושמחה בלימוד..
שבת שלום ומבורך!!

תשובה
אם אינה מחוברת למנוע חשמלי, מותר.
שאלה - 204446
שלום כבוד הרב.
למה בני ישראל הביאו איתם/הרשו שיבואו איתם הערב רב?
ואם הייתה סיבה בתחילה אז למה השאירו אותם אחרי שהחטיאו את ישראל?
תודה.

תשובה
בזוהר הקדוש כתב כי משה רבנו עליו השלום חס עליהם משום שהיו נימולים. וחשש להשאירם בארץ טמיאה.
שאלה - 204445
שלום לכבוד הרב
אני עובד בתור נהג הסעות לתלמודי תורה התגלה לי היום שילד בהסעה היה חולה קורונה ואני הייתי צריך לכנס לבידוד אבל מנהל שלי לא הודיע לי "שלא יפסיד עבודה" מה לעשות?

תשובה
מאמין בהשם יתברך שלא נדבקת חלילה.
שאלה - 204444
כבוד הרב
דנתי עם בני לגבי מה הכוונה שיצא אם עשה תרומות ומעשרות במחשבה. ושאל: אם אני אומר על החציל או במחשבה שזה תרומה, זה תרומה? שאל ולא היתכוון שיהיה תרומה, חציל נשאר חולין

תשובה
לא התכוונת הוא חולין.
שאלה - 204443
לכבוד הרב מוצפי שליט"א זאת אני 36 רווקה עם ניתוח השרירן האם אני צריכה להגיד הגומל תבורך מפי עליון
תשובה
בהחלט כן, בפני עשרה מישראל.
שאלה - 204442
שלום לכבוד הרב היקר,
זכינו שיש לנו בדור הזה רב גדול כמוך, זה לא מובן מאליו.
רב שאומר רק את האמת, מחזק את ידך
אוהבים אותך.
שבת שלום ומבורך

תשובה
תבורכו מן השמיים.
שאלה - 204441
שבת שלום לכתר,
מזועזעים וכואבים מהסרטון הערוך שנעשה ע"י הרפורמים השם יציל את עמו מכל ארגוני החזרה בתשובה ורבניהם

תשובה
הם השקרנים הידועים ומשתמשים בשיטות מהעולם התחתון.
שאלה - 204440
הייתי ראש כולל, מנהל הכולל החליט לצמצם הכולל ולפטר אותי, המשכתי להגיע מידי פעם למקום לל"ת, המנהל שלח לי מייל שאפסיק להגיע, נו"ב החזירה לו תשובה בוטה, חייב למחות או להניח?
תשובה
ומה בידך לעשות? השם יתברך ימלא משאלותיך לטובה.
שאלה - 204439
לרב היקר
פריכיות שהמרכיבים : 41% קמח חומוס, 33.5% קמח אורז, 12% קינואה ,12% עדשים
האם גם במקרה זה ברכתם אדמה ?
תודה ושבת שלום!

תשובה
כל עוד ולא ראינו אותם אם ניכר ממה עשויים, ולא הובררה ההלכה כהוגן, יש לברך על מין אחר האדמה ולפוטרם.
שאלה - 204438
שלום לכבוד הרב שליט״א
שמעתי על קמיע ידוע בשם האילן הקדוש
האם יש דברים בגו׳ ברשות הרב ?

תשובה
מצולימים ומועתקים אין שום השפעה.
שאלה - 204437
שלום לכבוד הרב
האם ניתן לקנות בגדים בימי בין המצרים?, האם ניתן לחדש בגדים? וממתי אסור ללבוש בגד מכובס? תודה רבה ושבת שלום

תשובה
בגדים חדשים אין לקנות אלא אם אין שום אפשרות אחרת, כגון שהבגד נקרע או אבד, וגם זה עד ראש חודש. כיבוס לספרדים מותר עד עוד שבועיים שבת פרשת דברים.
לאשכנזים נהגו מראש חודש אב.
שאלה - 204436
שלום לכבוד הרב
גר בקריות.
לוח שנה אחד כתוב צאת שבת ר''ת ב21:20 (חיפה)
לוח אחר כתוב ר''ת 21:06 (חיפה)
מה הנכון?

תשובה
חיפה 21.20.
שאלה - 204435
הגאון הגדול בן ציון מוצפי השבת בע"ה ימלאו 22 שנה לגדול הדור הגאון הגדול בן ציון אבא זצוק"ל א"א כמה דברים לדמות האיש הענק בתורה והלכה ויראת שמים ובמידות כדי שנלמד מהליכותיו
תשובה
ענק בתורה, חריף ובקי, מתמצא בכל חלקי התורה, בתלמוד, בחריפות ובחידושי תורה, בקע במדרשים ובכל שטחי התורה, בקי בעניני מוסר, כללי התנהגות, יחס אל הזולת, אהבת הבריות, מדקדק במצוות ואינו מוותר על מנהג קל שבקלים.
על כל אלה היה בקי מאוד בתורת הקבלה, על כל שטחיה, חיבוריה, חכמתה, המעשית, העיונית, הכוונות, ועוד. היו לו קשרים חשאיים עם כל חכמי הקבלה גדולי הדור הקודם.
דאג בכל כוחו לרווחתם הכלכלית של בני התורה, ייסד כולל יום שישי שכל מטרתו להנחיל את לימוד הלכות שבת יסודותיה, מקורותיה, שיטות הפוסקים ועוד, ובעיקר שיהיו מזומנים מצויים בכיסם של האברכים למצרכים לכבוד שבת.
ייסד ישיבה ללימוד הקבלה, מדי ערב, "אמת ושלום" שמה, מטרתו היתה כדי להנחיל אותה לדורות הבאים, גייס לשם כך את גדולי מורי הקבלה בדורו, רץ מאחד לחבירו, התייעץ, שקל, חקר, איך מוציאים את המכסימום של חכמה זו. לאברכים יראים ושלמים.
זכורני שנה אחת, נסענו בני הישיבה בנסיעה מאורגנת לאזור המרכז צפון לפוש מעט ולנוח רק ליום, כדי למנוע ביטול תורה, הגענו לעיר מסויימת, נכנס לסימטאות והגיע לחנות תבלינים, לא פחות מ - 300 צנצנות של צמחים, זרעים, תבלינים, את כולם זיהה לנו בשמם מהמשניות סדר זרעים, כלאיים, מעשרות, כל אחד בשמו המקראי, ומתקופת המשנה, הלכותיו, סגולותיו, הרפואות המופקים ממנו, עמדנו משתןממים מהיקף הידע, החכמה, הזריזות, ועל הכל האישיות המדהימה. זיע"א.
שאלה - 204434
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
בני מסיים הרחבת דירה לאחר עיכובים, .
האם יש מניעה להיכנס לדירה המורחבת ולעשות חנוכת בית בתוך ימי בין המצרים [לפני ר"ח אב]?
תודה

תשובה
יש בזה קצת בעיה, והדבר תלוי מה היה קודם לכן, אם הסיבה לחיות יותר במנוחה ובהנאה יש לעכב. אך כשיש בעית צפיפות או קשיים אחרים מותר.
שאלה - 204433
שלום לכבוד הרב הקדוש שליט״א
קניתי נעליים לכבוד שבת לפני י״ז בתמוז ועוד לא לבשתי
מותר ללבוש השבת?

תשובה
בהחלט כן לכבוד שבת קודש.
שאלה - 204432
לכבוד הרב מוצפי שבת שלום. אתמול לא הרגשתי טוב הצום ושברתי את הצום בצהריים ולאחר מכן המשכתי לצום. איך אפשר לכפר מרגישה רע עם עצמי
תשובה
אם היתה בעיה זה בסדר.
שאלה - 204431
לכבוד הרב שלום רב
בהרבה תשובות לגבי רכישת מוצרים, שיפוצים וכיו"ב הרב ענה עד ר"ח אב, האם זה גם לאשכנזים או שהם צריכים להחמיר מעכשיו?
יישר כח

תשובה
נטו הלכתית מותר.
שאלה - 204430
לכבוד הרב הצדיק שבת שלום
אני ובעלי מוזמנים להתארח (בערב)בליל שבת אני לא רציתי להתארח בגלל המצב בעלי מאוד רוצה והסכמתי מה דעת הרב ? בבקשה תברך אותנו לחיים טובים ולשלום תודה רבה

תשובה
אפשר, אומרים ליל שבת ולא ערב כדרך אנשי הרחוב. סליחה.
שאלה - 204429
אומר קדיש בשנה על אבא,הייתי בלימוד בבית עלמין לכבוד ניפטר כלשהו,אמרו לי שיכול לומר את הקדיש על ישראל ולא את הקדיש יהא שלמא שלאחר התהלים כי זה לכבוד הנפטר הספציפי האם נכון ?
תשובה
כל הקדישים מועילים ללא הבדל.
שאלה - 204428
שתי שאלות על הסירטון
א.באמת נראה שא"א למסור פרטים בדויים ו"לזכות"בטלויזיה לכל המעוניין?!
ב.באמת קשה לכל המעוניין לבקש טלפון פרוץ 'רק לרגע' ו"לצוד"?!
עשו מעמ"י טפשים!

תשובה
זו לא הפירצה היחידה.
שאלה - 204427
סוכרתית כבר 10 שנים ותמיד צמה, הצום לא מציק לי בכלל, אבל בגלל הסוכרת הפה שלי יבש מאוד וזה הדבר היחיד שמציק לי מאוד לכן אני שוטפת את הפה בצום כמובן לא בולעת,האם זה בסדר? תודה!
תשובה
אתמול הרב ענה לך "מותר לך ללחלח את חלל הפה".
שאלה - 204426
לכבוד הרב שלום!יש לי טור באישפוז הריון
בסיכון עקב סכרת הריונית. וזה יוצא בערב 9 באב בבוקר
שעדין לא צום..האם ללכת ,או לדחות. אפשרי לדחות כי זה ביקורת ומעקב.תודה לרב

תשובה
אפשר ללכת.
שאלה - 204425
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
בתוספתא ברכות פרק ה' הלכה לב: "הרגיל אומר הבדלות הרבה ושאינו רגיל אומר אחת שתים". מה הכוונה ב "הבדלות הרבה"?

תשובה
הבדלה אחת היא המבדיל בין קודש לחול, הרבה הם מה שאנחנו אומרים "בין קודש לחול, ובין ישראל לעמים, ובין יום השביעי לששת ימי המעשה". הרי שלש.
שאלה - 204424
אסטמה קשה, עקב סטרואידים וצפיפות עצם גבולית, כאבי גב חזקים, פריצות דיסק בגב לא עוזר קנביס ותרופות. מבקש ממני למרוח משחה בשבת ובימי נידה. מגיעים לחיכוכים רבים. מה הדין
תשובה
לבקש מבן משפחה או מכר לעשות זאת.
שאלה - 204423
שלום לכבוד הרב מוצפי !
מה דעת התורה בעיניין ילדי מבחנה. למי אסור ולמי מותר?
יישר כוח

תשובה
בדרך כלל זה אסור, יש מקרים מסויימים, ובתנאים מאוד מסויימים יש דרך נקיה מבעיות.
שאלה - 204422
לכבוד הגאון הגדול בן ציון מוצפי
בשיעור דף היומי אנו 5 ורק אני עם מסכה הפסקתי ללכת בעקבות הרשלנות
רוצה להוכיחם מהכתוב היכן כתוב העונש של מזלזלי בדיברי החכמים

תשובה
אל תוכיח, כי לא ישמעו. הלב אטום.
שאלה - 204421
שלום לכבוד הרב
ושבת שלום. בעלי נוהג להכין ביום שישי חלות לכבוד שבת קודש. עכשיו הוא בבידוד
האים מותר לו אם מסיכה
ולשתוף טוב ידים אם סבון להכין
תודה רבה לרב

תשובה
אם זה מציק לו, יעטה כפפות בידיו, ומסכת פנים.
שאלה - 204420
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם על ארון משומש שקיבלנו במתנה מברכים שהחיאנו?
ועל ארון שהיה בבית וקיבלתי אותי אלי?
ועל פיג'מות?
אחרי כמה פרקי תהילים זה נקרא הפסק?
תודה ושבת שלום

תשובה
ארון יד שניה הגורם שמחה מברכים עליו כשהוא משותך לך ולעוד מי מבני הבית "הטוב והמטיב". ארו שעבר לרשותך ופוזמק לא מברכים.
שאלה - 204419
כתר
אשרכם ואשרי חלקכם במלחמה נגד הרפורמים
כן ירבו רבנים היוצאים גלוי נגדם וכך יפקחו עיניהם של העם

תשובה
השם יתברך יתן לנו כח לפרסם שמו בעולם, ולתקן את המעוות הנעשה על ידי הרפורמים בכרם ישראל.
שאלה - 204418
שלום לכבוד הרב לנבי התינוק עם הצנתור האם יש לעשות פדון נפש אנו מאוד מודאגים לגבי התוצאות חוץ מקריאת תהילים מה נעשה שהכל יעבור לשלום בעבר היתי תורמת לכל מיני מוסדות אבל כעת ל
תשובה
העורך, הרב ערך לו פדיון.
שאלה - 204417
כבוד הרב,אני בעלת תשובה כמעט 3 שנים,בת 20,מוכנה מבחינה רוחנית לשידוכים אבל מבחינה נפשית מפחדת לצאת,וגם קשה לי להתפלל על זיווג כי מצד אחד אני רוצה מאוד ומצד שני אני מפחדת
תשובה
זקוקה לשיחות חיזוק מבעלת מקצוע מוסמכת.
שאלה - 204416
כבוד הרב, בחסדי ה' נולד לי הבוקר בן זכר. איך רצוי לחגוג את הברית בעקבות המגיפה?
תשובה
באופן הכי צנוע בבית, עורכים את הברית, ועושים סעודה צנועה ואפשר חלבית.
שאלה - 204415
לכבוד הרב שליט"א.מאפה פרווה שנאפה בתנור חלבי (מגש נקי עם נייר אפייה) האם מותר לאכול את המאפה לכתחילה בסעודה בשרית?
(אשכנזים אם זה משנה) תודה לרב.

תשובה
רק בדיעבד זה מותר, לכתחילה אסור לעשות כן.
שאלה - 204414
לכבוד הרב מוצפי שליט"א האם יש מקור בזוהר הקדוש על איסור לשלב בין שתי ידיים עם האצבעות ? שמעתי מכמה אנשים כך , תודה לרב היקר שליט"א
תשובה
כך כתבו רבנו הרמ״ק ז״ל ורבנו חיים ויטאל זיע״א ועיין בארחות ציון חלק ג.
שאלה - 204413
שלום כבוד הרב מוצפי . א, האם מותר לעשות תיקון חצות בשלושת השבועות בצהריים?
ב, האם עדיף בלילה?
א, מתי במהלך היום?

תשובה
עיין בנחמת ציון ומקורו בשער הכוונות ועוד ספרים. שצריכים בחצות היום החל מהשעה 12.45. לומר כל הסדר. וכן בלילה בחצות. בבקשה לעיין שם כל הפרטים.
ביום השישי אין לומר.
שאלה - 204412
לעטר הגאון
מחזקים את ידי עט"ר במחאה על כבוד התורה.

תשובה
השם יתברך יברככם וישמרכם מהם ומהמוניהם, ותזכו ללמוד תורה טהורה בלי השפעות זרות כמותם.
שאלה - 204411
לכבוד הרב מוצפי שלום האם מותר לקנות ולנטוע עצי פרי בשלושת השבועות?
תשובה
עד ראש חודש מותר.
שאלה - 204410
ישנו המשל עם הכנר שעינג את המלך עד שנהיה משותק והענישהו על העבירות שלו כך בית ראשון היו עבירות אבל לה' היה עונג מהצלילים של הלימוד. האם מותר לומר בדרשה שה' התענג הלימוד תורה
תשובה
זה נכון, אך יותר נכון לומר שהיה משמח את הקדוש ברוך הוא.
שאלה - 204409
שלום לכבוד הרב
כשאדם מסיים מסכת גמרא לבדו.
האם צריך לעשות משהו בסיום?
או פשוט אפשר להמשיך הלאה למסכת הבאה?

תשובה
יאמר את כל נוסח הסיום "הדרן וכו'..... וימשיך מיד למסכת הבאה וכן היו נוהגים רבותינו הקדושים.
שאלה - 204408
לכבוד הרב שיחיה בטוב. האם זה נכון שמי שאומר תיקון חצות בלילה הוא נקרא ירא שמים?
תשובה
בשלחן ערוך בסימן הראשון כתב מרן שראוי לכל ירא שמים שיהא מיצר ודואג על חורבן בית המקדש. ומקור דבריו טהור הוא מדברי רבנו הרא"ש ז"ל שכתב [ברכות פרק א, סימן ב] "וראוי לכל ירא שמים שיהא מיצר ודואג באותה שעה ולשפוך תחנונים על חורבן בית המקדש כמו שנאמר [איכה ב, י"ט] קומי רני בלילה לראש אשמורות".
ובזוהר הקדוש במקומות רבים הפליג בשבח ומעלת האומר תיקון חצות בלילה.
שאלה - 204407
לכבוד הרב: ארגון הרפורמי אתמול למשל הורידו 5 סרטונים. מה קורה פה!!! האם כולם עיוורים. למה לא מתאגדים כל הרבנים כנגדם?
תשובה
אצלנו התאחדו השבוע יותר ויותר הרבנים נגדם. ולוחמים את מלחמת השם יתברך.