שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א 


תאריך עברי

נמצאו 300 שאלות / תשובות
שאלה - 204616
לכ' הרב שלו' רב, מתנצל אני חייב להוציא את זה, צפיתי בסרטון "תגובה" של... פשוט בא לי להקיא, כל משפט שם אפשר לראות שהוא מזויף מתוכו, צריך להיות חסר מוח כדי לקבל מה שהם אומרים שם
תשובה
תרשה לי להתעכב על פרט חשוב בתמונה הכוללת.
יש כאן מלחמת קיום רוחנית קריטית ביותר. מעבר לתגובות המזלזלות והבלתי עניניות, הרדודות, ואפילו הגורמות בחילה ועוד.
המפעל הגדול בעיקר של יהודי ספרד והמזרח זה מאות שנים מימי גלות ספרד, כל אותם 5000!!! מנהיגים שקמו בארצות המזרח, רבנים, אנשי צורה וצלם אלקים, יראי שמים שהנהיגו את הציבור בתנאים לא תנאים, ברדיפות מצד שכניהם הנוצרים, המוסלמים, השלטונות, המנהיגים העריצים, הרודנים האכזרים, הרבנים וראשי הציבור השכילו ברוב חכמתם לנווט את הספינה בגלים הסוערים לחופי מבטחים, הגינו בגופם ובנפשם על צאן מרעיתם, ומסרו נפשם על קיומם הפיסי והרוחני בעיקר של כל בנות ובני קהילתם.
נזכור את יהודי תימן כמה רדיפות ספגו לאורך שנים רבות, היהודים באירן, בעירק, בסוריה, באפגניסטאן, במשהד, בהודו, בשנחאי, בהונג קונג, בסין, בגרוזיה, בקורדיסטאן, בזובקיסטאן, בבוכארה, בטשקנט, ובכל המדינות במזרח. בבולגריה, ביגוסלביה, באיסטנבול, באיי כרתים, באיזמיר, בסאלוניקי, בערי יוון, ובכל רחבי אירופה המזרחית, נשדדו ונרדפו, גורשו מבתיהם והחרימו את רכושם, ותמיד היו שם המנהיגים הרוחניים שעודדו, סייעו, הקשיבו, התפללו, הגינו עליהם בחירוף נפש, והצילום מכליה פיסית ורוחנית גם יחד.

היום הזה כאשר שרידי הקהילות וצאצאיהם הגיעו לארץ הקודש, אשר לה נכספה נפשם ונפש אבות אבותיהם, אשר עליה נשפך דמם זה שנות דור ודור, כמה ממון השקיעו כדי רק לזכות ולראות בעיניהם הנכספות את ארץ אבותינו, לחונן עפרה ולנשק את אדמתה, לגפף אבניה ולשכב בעפרותיה. נזכור את הדור שלפנינו כמה השקיעו רבותינו ואבותינו בהקמת בניהם מהעפר, בחינוכם הטהור בארץ אבות, לראות בעיניהם את ערי הקודש צפת, טבריה, ירושלים וחברון, אלו "ארבע ארצות" ערי הקודש הנפלאים, והקימו בדם ויזע, ובדמים יקרים ישיבות ובתי תלמוד תורה, מוסדות חינוך ובתי כנסת, עדרים עדרים של צאן קדשים.

והנה מגיע משיח שקר ופותח טלביזיה טמיאה, מגישת חדשות לא צנועה, תכניות בידור ורכילות, שקרים ומרמות, כל החיקויים של הגרועים שבאומות ולא אומר מנוח.
השטן מכשכש במעיו והוא מארגן מופעים, אורות קוליים שלא היה כמותן, "מופע לייזר שהימם את העולם" לראשונה בישראל.
ארבע סטנדפיסטיות יבדרו את נשות ישראל, ויסחטו את כספן. כי השחקנית המטונפת אמרה "את חייבת להגיע". מלאכית חבלה באה מהתהום וציוותה.


בלילות החנוכה הנרות דולקות בבתי ישראל, הילדים שרים, זה משחק בסביבון, זו נוגס בסופגניה החמה שאמא הרגע הוציאה מהסיר הבוער, אבא יושב ומספר את מעשה יהודה המכבי, בדירה הסמוכה שרים שירי חנוכה ופוצחים בריקודים, אבא יושב בכורסה ועליו נתלים ארבעה ילדים חמודים ומאושרים, והוא מספר להם איך מתתיהו הזקן דקר את המתייוון בבית המקדש, הילדים מתמלאים בחום של אהבת השם ובוערים כולם בדביקות טהורה, כשבשמיים מביט עליהם אבא שבשמיים מלמעלה ומתגעגע אלינו לגאול אותנו.
ולפתע הס מושלך בבתים, הגיעה שליחת השטן השחקנית מהפירסומות מטעם... "הכנתי לאמהות ולנערות כרטיסים למופע".... ב.... "היכל"... הטוטו... חושך יון נחת בן רגע על הבית, זו יון שהחשיכה עיניהם של ישראל. האמא ושתי בנותיה רצות אצות ל...מופע היווני. שחקניות, דיילות, ספק יהודיות, שם. איזו מפח נפש בבית, הילדים בוכים, האב חורק שיניים, הרי תיכננו ארוחה חגיגית. אך האם היהודיה ונערותיה נמצאות בשבי הרפורמים, שם סוחטים אותם בהתרמות, בהוראות קבע לכלכל את השחקניות, הזמרות, הסטפנדיות, שאינן יודעות יהדות מהי. תורה מהי, הכסף, הממון, הבולמוס של הבידור הזול, הוא מדבר עכשיו. אין מתתיהו, לא הנרות הללו. לא בית מקדש ולא מנורה טהורה. יש רפורמים.

וזה עדיין לא תם ולא נשלם, יש אתר הכרויות. בואו נציץ שם, יו,,, הנה בחורה מענינת, רגע זו לא אותה משכונת פלורנטין? והנה זאת מגבעת אולגה, וההיא ממושב אורה, בוא בחור מה דעתך להתקשר אליה, ככה סתם תאמר ש... יש רפורמים, וכך נופלים בחורי ישראל כשרים, וגם בנות ישראל התמימות. ולפעמים יש מתחזות וגם מתחזים... יש רפורמים.
"סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה..."

תלמידי רבותינו הקדושים.

הערה, תשאלו את השקרן הרפורמי אם גם זה "שקר"...???
שאלה - 204455
ראיתי את סרטון הרפורמים מלמעלה שקר א ,מראים את מרן שמוסר שיעור לנשים במרחק עצום,והם מוסרים לנשים פנים מול פנים
שקר ב הם אומרים שאין להם רכבי פאר, מבלי להראות את הרכבים שלהם,

תשובה
ראש הרפורמים הורס את קדושת עם ישראל, רפורמי כבזמן הגאון החתם סופר זיע"א שרדפוהו בחמת זעם.
א, מציג את תמונת הגאון רבנו חיים קנייבסקי שליט"א, בעוד שהוא בקולו אומר לנכדו הצדיק הרב קולודצקי שליט"א כי הסתכלות באתר "שבע קללות" ובטלביזיה הטמאה, הוא ב"יהרג ואל יעבור". וזה ברור לכל בר דעת.

ב, עובר בשאט נפש על חרם הקדמונים שלא לעבור על דברי בית דין בירושלים, ולא להכניס טלביזיה לבית. והא עשה הכל לעקור את פסק דין בית דינו של הגאון הרב משה שטרנבוך שליט"א.

ג, עובר במזיד ובשאט נפש על איסור תורה "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם",

ד, מחלל שבתות ומועדי ישראל, בבילויים בבתי מלון עם ציבור של התועים מבני אברהם יצחק ויעקב, בשבתות הכרוך בעשרות חילולי שבת ואכילת איסורים שונים.

ה, הפך את ימי חול המועד וימי החנוכה הקדושים והטהורים, בהם ניצחו החשמונאים את היוונים והמתיוונים והפכם לימי בידור עם הגרועים שבשחקני התיאטרונים. ועבר משום אלהי מסכה לא תעשה לך.

ו, הביא דיילות פרוצות, שחקניות זולות בסרטי תעמולה זולים של שחקן ושחקנית כדרך הגויים הטמאים, לפתות בנות ישראל התמימות ללכת לבתי קרקסאות ותיאטרונים.

ז, משכורות עתק, בילויים במלונות פאר בארץ ובחו"ל, מכוניות פאר, והכל מסחיטת נשים תמימות ומשפחות עניות שלחם אין להם לאכול, והוא בגאווה ובוז משתמש בכספם לאכילה ושתיה וחיי ראוותנות.

ח, מבזה בריש גלי כפושעי ישראל בגופם, מימי משה רבנו ועד עתה, בדברי שחץ לעג ומרמה, את גדולי ישראל, קדושיו, מנהיגיו הוותיקים, עטרות ראשינו, ראשי אלפי ישראל, אשר קיבלו את הנהגתם מדורי דורות, בניהם של קדושים, אראלים ותרשישים, הלא הם נושאי הדגל, מרנן ורבנן הגאונים, הרב משה צדקה, הרב שלמה ידידיה זעפראני, הרב בן ציון מוצפי, הרב אהרן ירחי, הרב נסים עטיה. ואתם חבל נביאים מאורי וצדיקי הדור, מרביצי תורה ברבים לשם שמים, ומכנה אותם בכינויי גנאי שבהם משתמשים פושעי הרחוב, "רדיקאלים קיצוניים" "שקרנים" "אנשי נטורי קרתא" "תושבי בית ישראל" "אנשים שאינם מבינים כלום". על זה לא ישתקו לו לא בשמיים ולא בארץ.
ולציבור הרחב אנחנו קוראים "סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה...".
תלמידי הרבנים הקדושים.
שאלה - 181580
רבנו שליט"א, להלן הקינות הנאמרות בחצות היום בין המצרים.
"קול ברמה נשמע ביללה". "על היכלי".

תשובה
לידיעת הציבור, אין לומר תיקון חצות ולא קינות, ביום השישי, בכ"ט בתמוז, וא' באב.


תודה על העזרה והאיכפתיות של כבודו.

הגאון המקובל רבנו חיים הכהן מארם צובה ז״ל כתב אותה. ונהגו לאמרה בחצות היום בימים אלה.

"קול ברמה נשמע ביללה, קול נהי מציון המהוללה,
חישבתי ימים הייתי גברת, ביד אדוני עטרת תפארת, ועתה אני שחרחורת, טבעתי בבור ביוון מצולה.
יחידה רעיה אזי הייתי, וכבוד עליון אני נקראתי, ועתה לתחתיות ירדתי, ודודי ורעי לרום עלה.
יחד יודעי בתולותי ורעותי, בכו נא עמי כי רבות אנחותי, אין נוטה עוד אהלי ומקים יריעותי, כי דודי ממני ניסע ונגלה.
ממרום הושלכתי ברוב מגינה, שלח אש בעצמותי וירדנה, ויצאתי בגולה בדד כאלמנה, הגלה יהודה הגלת שלומים כלה.
הייתי כלה בתוך נוה אפריון, וענן יומם על מכון הר ציון, הושלכתי לחוץ כעני ואביון, בגדי לקח צר ואני אומללה.
כהני וזקני טבחו אויבי, מחזיקים בבריתי זרע אוהבי, בני היקרים ובחורי, הלכו בשבי ועוללי בגולה.
הן כל אלה אין דורש לנפשי, אמלאה החורבה ואל עמים ארים ראשי, ואויבי אמר לא תקראי עוד אישי, כי נפלתי לפני בני עוולה.
נא אב רחמן תשוב לציון, עין בעין נראה בבנין אפריון, והבית הזה יהיה עליון, ואז גאולים יפצחו צהלה".

על היכלי חיברו רבי יהודה עבאש ז"ל.

עַל הֵיכָלִי אֶבְכֶּה יוֹמָם וָלַיְלָה
וּלְתִפְאֶרֶת צִיּוֹן עִיר הַהֻלָּלָה
בְּכִי נַפְשִׁי עַל חָרְבַּן פַּעֲמַיִם
אֶרֶץ צְבִי צְבִי יְרוּשָׁלַיִם
וְעַל עַמָּהּ אֲשֶׁר הָלַךְ בַּגּוֹלָה
וּלְתִפְאֶרֶת צִיּוֹן עִיר הַהֻלָּלָה
בֵּית תִּפְאַרְתִּי שָׂם אוֹיֵב לְשַׁמָּה
הוֹשִׁיבַנִי בִּידֵי נְבָיוֹת וְשַׁמָּה
עַל זֹאת אֶבְכֶּה תָמִיד בְּקוֹל יְלָלָה
וּלְתִפְאֶרֶת צִיּוֹן עִיר הַהֻלָּלָה
סִפְדִי תוֹרָה כִּי חֻלְּלָה תִפְאַרְתֵּךְ
נָפַל נִזְרֵךְ מִיּוֹם שֶׁחָרַב בֵּיתֵךְ
וּשְׂאִי קִינָה עַל אֲהֳלִיבָה וְאָהֳלָה
וּלְתִפְאֶרֶת צִיּוֹן עִיר הַהֻלָּלָה
חִזְקוּ עַמִּי מַהֵר אֶבְנֶה דְבִירְכֶם
נָקָם אֶלְבַּשׁ וְאָשִׁיב אֶת שְׁבוּתְכֶם
תּוֹךְ הֵיכָלִי אֶשְׁכּוֹן כְּבַתְּחִלָּה
כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תּוֹרָה וּתְהִלָּה
שאלה - 204244
דברים כהוויתם.

מצאנו לנכון להביא לידיעת הציבור את השתלשלות הענינים מראשיתם.

תשובה
א, ביום שבעה בשבט התשע״ט פנו אנשים מטעם הרבנים הספרדים, ואנשי הוועד לטוהר המחנה, לבית הדין של העדה החרדית בירושלים בראשות הגאון האדיר הרב משה שטרנבוך שליט״א מגדולי הפוסקים בעולם לבקשה לאסור על הפעילות החריגה של אנשי הידברות. בית הדין לאחר שעיין בחומר שהוגש לו והפירסומים של האירגון עצמו, הוציא צו האוסר על פעילותם.

ב, ביום ט"ז בשבט פנו אנשי האירגון לבקשת דיון באיסור, שם הופיעו שני בריונים מטעם האירגון שמטעמים מובנים אנחנו שומרים את שמם במערכת, ואנשיהם הודיעו לנציגי הרבנים "נראה לכם עם מי אתם מתעסקים", "נלשין עליכם בשלטונות".

ג, הרב שמואל דוד הכהן גרוס מבית הדין החסידי... באשדוד, חתם נגד האירגון וציווה לסגור את האתר, צלצל לפעיל מטעמינו ואמר נמצאים אצלי אנשי הידברות ומאיימים עלי, אני מסיר את חתימתי, ואני אודיע ברבים, שהוצאתם במרמה את חתימתי..... כך היה

ד, בחודש אדר עט, הרב שרגא מ"בית הדין" מטעם הפוליטיקאים, הזמין את הצדדים על דעת עצמו, ואני בהכירי את האיש ואת התנהלותו, סירבתי לאשר את ההליכה אליו, חלק מאנשינו שחשבו שיש צדק, הלכו בתמימות עם חומר מזעזע ותמונות של בנות עם כל הפרטים האישיים ביותר של הבנות, והוא ביקש לראות ראיות, וראה פירסומים של האירגון, תגובתו המיידית היתה לאיים בנוכחות ה"דיינים" כי מי שלא יחתום לדיון אצלו ימסור אותו לערכאות.

ה, ד, ט, המנכ"ל וירון אשכנזי איימו במשך שעתיים על הדיינים, ושיכתבו להם את ההחלטות. הוצא "פסק מעוות" לטובת האירגון המטהר אותו לחלוטין, ולא עוד אלא כתב שבחים מדהימים על הרשעים ראשי האירגון. בו במקום אויים נציג הרבנים וירדו לחייו האישיים כדרך אירגוני הפשע.

ו, באותו חודש זומן דיון נוסף והעלו והוכיחו כי דבר לא תוקן, ואפשר לכל אדם להיכנס לאתר הכרויות ללא זיהוי. תפסו אדם אקראי בעל אייפון, ולעיני ה"דיינים" הוכיחו כי ניתן ישירות להיכנס לכל זב ומצורע לאתר הכרויות ולהזמין כל בת שיעלה ברצונו.

ז, מיד ניתן אישור לפנות ערכאות. והוגשה תביעה לבית משפט השלום בחיפה. על סך מיליון וחצי פיצוי לה"ר ונזיקין, ומאותו יום רודפים את הרבנים במיילים ואיומים, כמו "אל תתעסק אתנו" ועוד. כדרך ראשי הפשע.

ח, באישור "בית הדין" נתבעו הרבנים עודד קורנפלד, הרב קובי לוי, והרב אליעזר שטרנפלד, שהם למעשה שליחי הרבנים.

ט, בחודש אייר דיין של בעלז בבני ברק ביקש לראות את החומרים, ואיים שירדפוך עד שלא יהיה לך מה לאכול.
י, ישנם עוד פרטים מזעזעים אשר ירעידו את אמות הסיפים, ולא עתה העת לספרם ברבים. והם איסורי דאורייתא ברורים בהכשר ההההההההה.....
שאלה - 204017
ב"ה לכל עם ישראל
הספר החדש האדיר "חודש בציון"
וכל ספרי מו"ר עט"ר במחירי הקרן
בראש העין או במשלוח לכל מקום באזור המרכז השרון גוש דן והסביבה
0556727464
נתן שרעבי

תשובה
ברוכים תהיו.
שאלה - 204879
שלום לכבוד הרב,
זה בקשר לשאלה עם המסכות שאלה 204852 ,לא ציינתי שאמי עובדת כמטפלת בקשישים ומביאים לה מהעבודה לצורך זה.

תשובה
הרב ענה לך שזה בסדר.
שאלה - 204878
שלום נער שמתפלל בנץ אך הוריו מתנגדים האם צריך להתפלל מאוחר יותר מאשר ותיקין?
מותר לבטל מצות עשה מהתורה או מצוה מהמובחר משום כיבוד הורים?

תשובה
תנסה לשכנע אותם.
שאלה - 204877
רכשתי דשא סיננטי מהוסנטר ביקשתי מהפועל לקבל 5 סמ יותר כדי שישב יפה אמר בטח ככה עושים הגעתי הבית ורק אחר החיתוך אני קולט שהביא לי איזה מטר יותר וכבר חתכתי ולא ניתן להשיב
תשובה
נתנו לך על חשבונם.
שאלה - 204876
הקפדנו עם אשתי לקרוא רק שמות מהתנך למזל... אשתי בהריון של בת ורוצה לקרוא לה אהובה על שם אמא שלה ואני לא רוצה כי זה לא שם בתנך
אין ולא יהיה בעיה של שלום בית מה הרב ממליץ עדיף שלא?

תשובה
ידידי היקר, על פי ההלכה קוראים על שמות ההורים בכל אופן.
שאלה - 204875
לכבוד הרב מוצפיאני בהריון מפרסמים שמאודמסוכן להידבק בהריוןבאמת אני מודאגת אנחנומשתדלים אבל הגדולים יוצאים בעלי לעבודהמי יודע .אני מודאגת .יש לילדים קטנים
תשובה
לא הכל מה שבתקשורת הוא אמת.
שאלה - 204874
לכבוד הרב
אחר הברכה והשלום, מה הטלפון בשביל להעביר שמות לרב לברכה? זה דחוף.
תודה רבה ויישר כוח

תשובה
אפשר בטלפון 0522751941 .
שאלה - 204873
לכבוד הרב
האם צריך לעשר מהמענק שקיבלנו העצמאים לחשבון בנק? תודה

תשובה
מענקים הניתנים לכיסוי הוצאות או לגרעונות, פטורות.
שאלה - 204872
כבוד הרב מוצפי שליטא.
נהורך ינהר וזיווך יזהר !
האם על רכב משומש שקניתי מברכים שהחיינו?
חן חן

תשובה
כשהוא משמש לעוד בן משפחה הברכה "הטוב והמטיב".
שאלה - 204871
לכבוד הרב
תודה למורנו הרב שזיכה אותנו בספר הנפלא "חודש בציון" שנזכה לעוד הרבה. בהמשך למובא בעמוד יט, בהכרזה על ר"ח אב, האם לומר "יהפכהו" או "יחדשהו" כמו שאר החודשים?
תודה

תשובה
ככל החודשים "יחדשהו".
שאלה - 204870
לכבוד הרב שליט"א
יש בעיה לבחורה לרוץ בפארק/בשטח פתוח לצורך התעמלות כשיש מצלמות אבטחה של העירייה ? (מאוד מקווה שלא טעיתי עד עכשו)
כמובן שנזהרת לרוץ בפני גברים

תודה רבה

תשובה
לרוץ במקום ציבורי לא מומלץ.
שאלה - 204869
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם יש חיוב הלכתי לישון כ 6 שעות בלילה?
ואיך זה שהיו צדיקים שכל לילה הלכו לישון לאחר תיקון חצות וקמו בנץ?
והאם מותר למי שיכול לנהוג כך?
תיקון חצות ונץ?

תשובה
זה לא חיוב אלא המלצה.
שאלה - 204868
לכבוד מורינו ורבנו שליט"א
נאלצנו להשתמש בקערת פלסטיק של המטבח בשירותים למילוי האסלה עקב תקלה ליומיים חוץ מכבודו. האם הקערה מותרת לשימוש מאכל או שראוי לזורקה?

תשובה
מותרת לחלוטין ללא חשש.
שאלה - 204867
שלום לכבוד הרב
אדם ששמו ישי איזה פסוק יאמר בסוף העמידה ?
או שאפשר להגיד פעמיים את הפסוק יהי לרצון אמרי פי
והגיון ליבי השם צורי וגואלי ?

תשובה
תהלים פרק מב
יוֹמָ֤ם׀ יְצַוֶּ֬ה יְקֹוָ֨ק׀ חַסְדּ֜וֹ וּ֭בַלַּיְלָה שירה שִׁיר֣וֹ עִמִּ֑י תְּ֝פִלָּ֗ה לְאֵ֣ל חַיָּֽי.
שאלה - 204866
מורנו ורבנו עט"ר יאריך ה'ימיו בטוב ושנותיו בנעימים ללא מלחמות בכתות רפורמים ומלאה הארץ דעה צרופה את ה' כפי שכולנו מייחלים והרב שליט"א בראש הראשונים
בדיקת.ה. הערב 8.00 ?

תשובה
רק בדיעבד כשר. בבקשה להקפיד לבדוק מוקדם קצת.
שאלה - 204865
לכבוד הרב שלום רב.אני עובדת בגן תקשורת עבודה מאוד קשה ומתישה וגם אמא לילדים קטנים. מרגישה שפשוט נגמר כוח בבית כי הכל הולך האם לעזוב?הגן קרוב וזו פרנסה אבל אני כל הזמן מותשת
תשובה
תעבדי מתוך סבלנות ובלי לחץ.
שאלה - 204864
לכבוד הרב שליט"אהאם רחצה נחשב להפסק לענין ברכות?תודה לרב
תשובה
בתוך תחום הדירה אינה הפסק.
שאלה - 204863
ברצוני לשאול : אנו גרים בדירת מחסן (לא משלמים)
והתנאים קשים ומתפללים הרבה מאוד בדמעות ומעומק הלב ומצפים לישועה
מה העצה של כבוד הרב לישועה מהירה והכרחית לתפקוד נורמלי?

תשובה
לברר בעיריה או המועצה המקומית. הם אמורים לעזור.
שאלה - 204862
לכבוד הרב.אדם שנמצא בנץ בין קורבנות לברוך שאמר,יש ענין שיפסיק לק"ש לזכות בהידור, או לקרוא בסדר התפילה עוד 20 דק ולא להרויח את ההידור?
תשובה
בהחלט יש מצווה מן המובחר לומר קריאת שמע קודם הנץ החמה בכל אופן שהוא.
שאלה - 204861
לכבוד הרב שליט"א
האם יש לחתול נפש או נשמה? האם נשמות מתגלגלות בחתול? הייתה לנו חתולה שגדלנו לצרכי מזיקים בחצר במשך 3 שנים והיא נדרסה ביום שישי האחרון האם זה תיקון תודה רבה

תשובה
לכל בעלי החיים יש נפש הנקראת בהמית.
שאלה - 204860
שלום לכבוד הרב נמצא סכום כסף במקום ציבורי השארנו פרטים במקום מה הדין הרב במקרה זה תודה כבוד הרב
תשובה
תמתינו לתשובה.
שאלה - 204859
שלום לכבוד הרב
אני מלמד שיעור בנביא למבוגרים עומדים ללמוד על מלכת שבא.אודה מאוד לרב באם יוכל להחכים אותנו בדמות זו.

תשובה
תמצא את "ילקוט שמעוני".
שאלה - 204858
לכבוד הרב שלום אני מבטא קמץ כמו פתח זה יחשב לי מצווה
תשובה
קמץ מבטאים בפה מלא אוויר, פתח בחצי פה.
שאלה - 204857
לכבוד הרב הצדיק.
למה ביום מסכת מזכירים תמיד את רב פפא ובניו?

תשובה
עיין במנוע החיפוש.
שאלה - 204856
לכבוד הרב: אשה בהריון ראשון, שבוע 41. עובר גדול. לאשה קשה מאוד עם ההריון. הרופאים רוצים לעשות זירוז, האם מותר?
תשובה
צריכים סבלנות והכל יעבור בשלום.
שאלה - 204855
לכבוד הרב
שכופים לשקר כמו שרוצה להגיע לשירות לקוחות, הבחירות של המענה הקולי אף אחת מהן לא מתאימה למה שמבקש באמת, וחייב להקיש דבר שלא רוצה והוא שקר כדי לקבל מענה, מותר?
תודה

תשובה
לקבל מענה זה שרירותי מה שעושים שם, ומותר.
שאלה - 204854
לכבוד הרב שלום רב
המתפלל ערבית פלג המנחה בימי חול האם יכול א.לומר תיקון חצות ב.קראית שמו"ת ג מקרא? מה לכתחילה ומה בדיעבד? תודה רבה

תשובה
עד השקיעה יכול.
שאלה - 204853
לכבוד הרב
אני מחפש עכשיו דירה להשכרה ורוב הדירות הם בלי אפשרות לעשות סוכה האם לשכור בכל זאת או לחפש דווקא עם מרפסת?

תשובה
יש מקומות עם חצר או חניון.
שאלה - 204852
שלום לכבוד הרב,
אמא שלי מקבלת מארז מסכות חד פעמיות בחינם מהעבודה באופן קבוע.
האם מותר לי גם להשתמש במסכות אלו או שזה גזל?
תודה

תשובה
זה עבורה ועבור בני ביתה.
שאלה - 204851
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם גנרטור לשבת זה הידור מצווה או ביזבוז ממון?
תודה לכה"ר

תשובה
יש בו הידור.
שאלה - 204850
רעג ס"ד שיכול לקדש לאחר גם אם אינו טועם מהיין. אם אשכנזי שאינו יודע לקדש מבקש מספרדי לקדש עבורו, ומביא לו יין שלספרדי ברכתו שהכל, ואין יין אחר, האם יכול לקדש והאשכנזי ישתה?
תשובה
אסור לברך עליו הגפן.
שאלה - 204849
לכבוד הרב מוצפי שליט"א. אדם שאנוס ושומע מוזיקה עם כלי נגינה בתוך רכב ציבורי או פרטי רשאי להעיר על כך? מתוך הנחה שזה נעשה בשוגג. ולא רוצה שיעשה במזיד
תשובה
בימינו קשה שי3בלו. תקרא מזמורי להלים בכוונה.
שאלה - 204848
לכבוד עטרת ראשנו אני צריך לקחת אישה זקנה לביקור חולה בבית הרפואה באיזה אופן מותר לי להוציא אותה מהרכב וכדומה כשתצטרך סעד וסיוע?
תשובה
תחזיק אותה היטב שלא תמעד.
שאלה - 204847
להר"מ בת"ת מרבה בהכפשת כל מי חרדי. דיברנו איתו הבן העיר בעדינות והוא המשיך ביתר שאת. כתבנו לראש הת"ת עם ציטוטים."רשעים ארורים .האם עלינו לחשוש מהקפדה ?
תשובה
הוא אפיקורוס ואין לפחד ממנו אלא לפחד עליו.
שאלה - 204846
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
אני לא אומרת תיקון חצות הלילה
הרב אמר לי שהמנהג הנכון שאישה לא תגיד תיקון חצות
האם הנכון שאישה לא תגיד תיקון חצות גם בימי בין המצרים ביום תודה כבוד הרב

תשובה
כך נהגו בדור שעבר, בימינו הם רוצות לומר ולא נמנע מהם כי אין איסור בדבר.
שאלה - 204845
לכבוד הרב שלום וברכה
האם אני יכולה לזרוק יין מקדושת שביעי שסגור עם 2 סוגרים אבל הכין אותו חבר של חבר שלנו ואיני יודעת מיהו?
מה עליי לעשות עם בקבוק זה?

תשובה
לשמור אותו ואסור לבזותו.
שאלה - 204844
לכבוד הרב
שמחנו מאוד לקבל את ברכת הרב בשיעור בנשר בני כ"כ שמח
תודהנרבה לכבוד הרב על המסירות נפש לעם ישראל
אוהבים את הרב

תשובה
שמחתי עליכם בכפליים.
שאלה - 204843
לכבוד הרב מוצפי הרב אצלנו בכיתה מדבר דברי שינאה על המזרוחניקים אומר שבגלל שהם רשעים היה פינוי גוש קטיף ודברים כמו "ציונים
מה דעת הרב בנושא

תשובה
נורא ואיום לדבר על יהודים קדושים שהם בשר מבשרינו. מתפללים ולומדים תורה. השם ישמרהם.
שאלה - 204842
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
ספרדי במניין אשכנזי קראו לו לעלות שלישי במנחה בתענית ודרשו ממנו להפטיר עם ברכות. כיצד היה עליו לנהוג והאם צריך כפרה.

תודה רבה ובריאות טובה

תשובה
יכול להפטיר. כי זה מנהגם כנזכר בפוסקים.
שאלה - 204841
לכבוד הרב מוצפי שליט"א,דין שומע כעונה
א. האם כוונתי לצאת ידי חובה לאחר שהמברך כבר התחיל את הברכה, האם מועיל?ב. האם המברך שכח לכוון ונזכר באמצע הברכה, האם מועיל?

תשובה
צריך שישמע ויכווין מתחילה ועד סוף.
שאלה - 204840
בימי בין המצרים נוהגים לומר לאחר חצות ל-י-ל-ה תקון רחל בלבד או שנוהגים לומר לאחר חצות לילה את כל תיקון חצות (רחל ולאה)?
תודה ורפואה שלמה לרב.

תשובה
בלילות אומרים הכל כרגיל בלי לדלג.
שאלה - 204839
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
השם יברכך וירחיק כל המזיקים ואנשים רעים ממך הרב מה יכול להפסיק את המגפה תודה

תשובה
לימוד תורה ותקרא מה שפירסמנו בימין הליון.
שאלה - 204838
לכבוד הרב מוצפי שלום מפרסמים מודעות בבהמ"ד בירושלים………
תשובה
ביטול תורה. מי קורא מודעות???
שאלה - 204837
שלום לכבוד הרב
לפני כשנה התגלה אצל אבי המחלה הידועה לא נתנו לו הרבה סיכויים אך עבר את זה אתמול הודיעו לו שחזר לו המחלה. מה אפשר לעשות?במה להתחזק?אנא ברכת הרב עמרם בן מסעודה

תשובה
הגברים בלימוד תורה, הגברות בלבוש צנוע.
שאלה - 204836
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
אני מניח רק תפילין רש"י השאלה בבוקר הנחתי תפילין רש"י בתפילה עכשיו בשעה 5 אחר הצהריים אני רוצה ללמוד תורה עם תפילין רש"י השאלה להניח שוב או לא?

תשובה
אם גופך נקי ומחשבתך צלולה תניח רש״י בברכה, ומיד בשקיעה תחלוץ אותם.
שאלה - 204835
חודש אחרי לידה הגדול בין שנה ועשר חוד בלי עזרה רק של בעלי בקשתי שמחר לא ילך לכולל כי קשה לי לבד סירב בטענה שהתחיל כולל חדש ולא נעים לו לבקש חוזר בהפסקה בין 1-3
להתעקש או להתמודד

תשובה
דעי בת ישראל יקרה, זכות גדולה נפלה בחלקך שיש לך בעל עוסק בתורה, עליה נאמר יקרה היא מפנינים וכל חפצים לא ישוו בה, ואמרו רבותינו ״חפצים״ אפילו חפצי שמים, לומר לנו כל המצוות שהעולם לא יגיעו למעלת התורה. זכית, והיצר אינו מסכים ומוכן להבליג ועושה הכל כדי למנוע ממנו וממך את הזכות, התחזקי והשם יתברך ישלח מלאכים לעזרך.
שאלה - 204834
לכבוד הרב
האם יש מקור לכתיבת הפתקים שתוחבים אנשים בכותל? פשוט עכשיו פרסמו שזה התחיל להיות גם בציון יונתן בן עוזיאל שכותבים לתנא פתקים.. יש אחד שאפילו צייר ציור לתנא...

תשובה
תלמד תורה ואל תתעסק בתקשורת.
שאלה - 204833
שלום לכבוד הרב מוצפי שליט"א
אני מאוד אוהב לשמוע את הרב ועוד רבנים.
אני מאוד מבולבל בזמן האחרון בעניין של הרבנים וכו'.

תשובה
עשה לך רב, תבחר לך מי שאתה נגיש אליו ואותו תשאל וממנו תלמד תורה.
שאלה - 204832
לכבוד הרב שלום רב
הומלץ על"י רופאת המשפחה, לקיים טיפול רגשי לבני.הטיפול כרוך ברכיבה על סוסים. אני מתלבט היות ומדובר בחיה לא כשרה. אודה לעצת הרב.
תודה

תשובה
אין בכך בעיה, אבותינו הקדושים רכבו על חמורים, יוסף הצדיק ודוד המלך רכבו על סוסים.
שאלה - 204831
לכבוד הרב מוצפי שליט"א שלומך ישגא לעד. עד מתי אפשר לומר תיקון חצות ביום בימי בין המיצרים האם עד מנחה קטנה או עד השקיעה או גם בבין השמשות ושכמ"ה
תשובה
רק עד השקיעה וזריזים מקדימים.
שאלה - 204830
לכבוד הרב. אנחנו כרגע באמצע שיפוץ דירה, חברת הדלתות רוצים לבוא להתקין דלתות בחדרים בשבוע שחל בו ת"ב. זה אפשרי?
תשובה
מראש חודש אסור בהחלט.
שאלה - 204829
לכבוד הרב שלום רב
האם מותר להשמיע לקטנים (בגיל 6.4)דיסק של ילדים סיפורי צדיקים מוסר שיש שירים ברקע של ילדים ששרים שירים שקשורים לסיפור
תודה ומחילה על ההפרעה

תשובה
לקטנים עד ראש חודש מותר.
שאלה - 204828
למו"ר שלום רב
האם איסור עבודה בט' הוא גם על עבודה מהבית?
יש באפשרותי להתחבר למחשב של העבודה ורק שיש תקלה מסויימת זה טיפול מאוד קל
או שהגזירה על היסח דעת החורבן?

תשובה
אחר חצות היום בשעה 12.45.
שאלה - 204827
לכבוד מו"ר שלום וברכה
משפחה שאביהם חלה במחלה ומצבו מתדרדר במהירות .תולים בכך שאחת מבנותיו קיללה אותו שיחלה במחלה. האם יש חשש? ומה העצה
הא התרת קללות חייבים בנוכחותו?

תשובה
מאימתי קללה מתקיימת? הרי היא חוזרת על המקלל.
שאלה - 204826
שלום לכבוד הרב מוצפי שלום
האם יש עניין לא לישתות משקה אלכוהולי לפי המקובלים?

תשובה
יש שותה באופן קבוע וזה מגונה ופסול. אם אם פעם בהזדמנות כוסית אין בכך כלום.
שאלה - 204825
שלום לכבודו מורנו הגאון,
מחילה גדולה מכבודו החשוב, שאלנו את הרב לגבי חידוש בגד בשבת הקרובה, כת"ר ענה שאסור. בדיעבד הבנו שיש מי שמקל. וזה לצורך.. אפשר בכ"ז לנהוג כמקילים?

תשובה
נא לא לייצר מחלוקות. למי שיש אלטרנטיבה אסור לו לחדש בימים קשים אלה. למי שנאר עם בגד אחד ואין לו חליפין מותר.
שאלה - 204824
לכבוד הרב שלום

שמי שרון בן דן
רציתי לבקש מהרב לברך היום בשיעור את דן הכהן (מנגן עם התוף)
הוא נמצא בבית חולים לרפואה שלמה
"דן בן אושרת"

תשובה
ברכות בטלפונים השונים.
שאלה - 204823
שלום לכבוד הרב בן ציון מוצפי עובדת בתיכון כללי בעצת הרב כמזכירה, כרגע מוצע תפקיד בכיר יותר האם להציע מועמדות ?
תשובה
אפשר שכן להגיש.
שאלה - 204822
לכבוד הרב היקר אשר האמת והצדק מול עיניו "אל-תירא ואל-תחת רבנו אהובנו
בני תלמיד ישיבה נימנע מלגעת בכסף יכול למנות אותי כשליח ויברך דוד שתזכה לבריאות איתנה כוח רוחני וגשמי

תשובה
יתן הוא בעצמו, כי מצווה בו יותר מבשלוחו.
שאלה - 204821
שלום לכבוד הרב
אחה"מ, לגבי קדיש בסיום מסכת אולי יוכל לאמרו כמו שאומרים קדיש אחר הלימוד כלומר מדין שאמרו ד"ת ואחד אומר קדיש על ישראל.

תשובה
ומדוע למחוק מנהג קדוש וקדום שתיקנו הקדמונים?
שאלה - 204820
לכבוד מו"ר יחשל"א
פעמים באמצע הלימוד אדם מתעורר ומקבל שמחה וחשק גדול ופורצת מפיו שירה כגון משירי הבקשות וכדו' יש בעיה משום פוסק ממשנתו או ככנור שמנגנין בו לצים סנהדרין קא

תשובה
חלילי וחס, זה מתוך דביקות בהשם יתברך ובתורתו.
שאלה - 204819
לכבוד הרב
אם אפשר בבקשה שכבודו יתפלל

תשובה
בטלפונים זה מגיע מהר לרב.
שאלה - 204818
לכבוד הרב
אם מותר כשעה וחצי לפני כניסת צום תשעה באב לאכול סעודה גדולה דגים אורז תפוחי אדמה וכ'ו...ואז לעשות הפסקה לאכול ביצה קשה על הרצפה וזה יחשב לי כסעודה מפסקת?

תשובה
את העודה יקיים בצהריים שלש שעות קודם. וסמוך לצום את המפסקת.
שאלה - 204817
הרב
חמי חולה בקורונה חמתי נמצאת איתו באותו בית. עברו שבועיים ובדרך כלל צריך לבצע בדיקה היא לא מבצעת ויוצאת חופשי מהבית וזה עלול לסכן אנשים שבקניות האם יש צורך לדבר או לספר?

תשובה
חמותי ולא חמתי. מזיקה לרבים.
שאלה - 204816
שלום לכבוד הרב
לצערי נכנסתי בגשר עם המשאית של העבודה והרסתי למנהל את הרכב ויש לו ביטוח אבל לא על היחידות קירור שהרסתי בגללי הוא נכנס לחוב של 100 אלף איך לפצות ולפייס אותו

תשובה
תפצה אותו בשיחה אישית.
שאלה - 204815
לכבוד הרב שלום רב יש בעיה לראות סרטים שהם נקיים, ועם תוכן שהשחקנים הם גויים?
תשובה
ומה עם הסתכלות בפני אנשים טמאים, נבערים, ליצנים, אוכלי נבילות, זה קל בעיניך??? ועל הכל עוון ביטול תורה ובפרט בימי המגיפה. השתגענו.
שאלה - 204814
שלום לכבוד הרב
לגבי השאלה על במקום רנה וכו' האם כונת הרב בתשובתו היא שקביעות מקום עדיף על במקום רנה.

תשובה
שאלת על נוסח שונה ועברת לשאלה אחרת.
שאלה - 204813
א. בקריאת תרגום אפשר לקרא לא בטעמי המקרא רק מנגינה קלה כגון באותו המקאם
ב. למדו בקבוצה מסכת וסיימו אחד לא סיים בקשו שיאמר הסיום וקדיש שרי? שאל"כ יתבייש (אין משהו לבטלה ח"ו)

תשובה
א, אדרבה כתב רבנו חיים ויטאל ז״ל כי את פסוקי התרגום אין לקרוא לפי הטעמים כלל. ב, על מה יאמר הקדיש, הוא שייך למסיים ולא שלו.
שאלה - 204812
לכבוד הרב מוצפי שליט"אשלום וברכה האם מותר לקנות משקפיי ראיה בימים אלו?
תשובה
מותר כי הוא לצורך ולא להנאה.
שאלה - 204811
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
אני חוזרת בתשובה המון שנים ובעלי פחות לא מתפלל רק בשבת

תשובה
בשלב ראשון שיניח תפילין בבוקר עם קריאת שמע.
שאלה - 204810
לכבוד הרב שלום רב
איך בודקים פול ירוק קפוא, מתולעים?
תודה, בריאות איתנה.

תשובה
השרייה של חצי שעה בגיגית מים, לסנן, לשטוף במשך חצי דקה לפחות במי ברז זורמים לתות מסננת. ולבדוק היטב אחד אחד.
שאלה - 204809
מורי ורבי שליט"א. כבוד הרב האם אני צריך לבקש מאשתי מחילה שאני לא ישן בלילה היות ואני יושב ללמוד אחר חצות ב"ה כל הלילה אפילו שהיא שמחה בזה תודה רבה ובריאות תמידית אכי"ר
תשובה
בוודאי שצריך את הסכמתה בלב שלם.
שאלה - 204808
לכבוד הרב!
כיצד ניתן להפוך שונא לאוהב?
יש לרב עצה/ סגולה להפוך שונאים לאוהבים?
לצערי נקלעתי במשפחה עם בן דוד חילוני! שבגלל אי הבנה שונא אותי האם יש איך לשנות את ליבו לאוהב?

תשובה
כשתפסיק לחשוב עליו, ותתעסק בנושאים מעניינים ומועילים, הוא יפסיק עם השנאה אליך.
שאלה - 204807
מה שכבוד הרב יחליט,
נלחצת להעביר פרטים שאנני יודעת מי עומד מאחורי הצעת שידוך משאלה 204796 במידה וכדאי המייל שלי מופיע למעלה שיעבירו נתונים ואתן לגורם שלישי שיבדוקתודה

תשובה
בהחלט כך יש לפעול. דרך גורם שלישי.
שאלה - 204806
לכבוד הכת"ר שלום רב
אישה בהריון מתקדם עם תאומים אמצע חודש שביעי עם סיכון גבוה. שואלת לגבי צום ט' אב רוצה שאלת רב האם לצום בכל זאת ורק התר ירגיע אותה
לתשובת הרב אודה מראש

תשובה
תאכל לפי הצורך.
שאלה - 204805
שלום לכבוד הרב, בת 39 הריון שלישי חודש חמישי עם סכרת הריון מטופלת באינסולין. האם אני צריכה לצום בתשעה באב?
תודה רבה

תשובה
על פי הוראות הרופא.
שאלה - 204804
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
רבינו האם מותר לי לתת לעובדת לא יהודיה שלי כל מיני בגדים שאני לא צריכה אני מודה שבלבי אני נותנת בכדי למצוא חן בעניה שתעבוד ביעילות...תודה הרב וסליחה

תשובה
מפני דרכי שלום, או למטרה שהיא כגון שתעבוד בייתר יעילות מותר.
שאלה - 204803
לכבוד הרב: האם מותר ללכת לפני מיטת הנפטר. והאם יש חילוק בין הקרובים לציבור הרחב.
יש מקומות שמקום הקבר רחוק. וחלק מהאנשים רוצים להתקדם לפני מיטת הנפטר?

תשובה
המנהג הנכון והמדוייק הוא ללוות את הנפטר אחריו ולא מלפניו.
שאלה - 204802
לכבוד הרב: כאשר נודע לאדם שאחד מ-7 קרוביו נפטר. האם קורע ומברך דיין האמת מיד כששומע אפילו דרך הטלפון. או שמברך וקורע בבית העלמין?
תשובה
קורע בברכה ומיד.
שאלה - 204801
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
מה הדין היום לגבי חליצת כתף. והאם מותר ללכת לפני מיטת הנפטר בלוייה. האם נכון לעשות כך כאשר לא עלינו נפטר קרובו של האדם?

תשובה
נוהגים לעשות כן בכניסה לבית העלמין, האבלים בלבד. ובבית לא משום יוהרא כי לא נהגו היום. וכך נהגתי בהלווית אמי ז"ל.
שאלה - 204800
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
למה להשקות את הגינה על ידי שעון בשבת מותר ואילו מים של המזגן שילכו לעץ אסור?

תשובה
ידידי היקר, כמה התחננתי לפניך לא ללמוד לבד. זה לא דומה כלל. שעון שבת מותר מפני שהוא מציל מנזק והפסד. אם מי המזגן לא היו בכניסת שבת, ונוצרו בשבת עצמה ואסורים משום נולד, וכל השאר תלמד בבית המדרש ותבין.
שאלה - 204799
שלום לכבוד הרב
למה קברות בחברון בלי כתובות?

תשובה
משום כבוד האבות והאמהות הטמונים שם.
שאלה - 204798
שלום לכבוד הרב
נוהג שלא לטמא הידיים כגון נגיעה במקום מכוסה או גירוד ישירות בראש וכו האם צריך לברך על נטילה לפת אע"פ שאני יודע בבירור שידי טהורות מנטילת שחרית
תודה לרב

תשובה
רוחץ ידיו ואינו מברך.
שאלה - 204797
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם מותר לומר על איזה פרק בתהלים שהוא טוב מאוד, או שיש לחשוש מה שאמרו בתלמוד האומר שמועה זו נאה. מאבד הונה של תורה.

תשובה
יזהר האדם שלא לומר עליה זו נאה וחשובה, וזו אינה נאה. וטוב לחוש גם למי שאומר שלא לומר עליה זו חשובה, אלא יאמר יש בה פסוקים אלו, כגון ויתן לך, המלאך הגואל, שירת הים, ברכת כהנים, כי ביום הזה יכפר, וכן היה נוהג מור אבי ז"ל.
בתלמוד [עירובין ס"ד, א] "אמר רבי אחא בר חנינא מאי דכתיב [משלי כ"ט, א] ורעה זונות יאבד הון, כל האומר שמועה זו נאה, וזו אינה נאה, מאבד הונה של תורה".
וכתב הגאון המהרש"א ז"ל [חידושי אגדות שם] שאין לומר אפילו רק שמועה זו נאה. וכן כתב בקיצור השל"ה [דנ"ג ע"ד] לגבי מכירת העליות לתורה בבית הכנסת לומר על עשרת הדברות וכיוצא פרשה זו נאה, וציווה הגאון מהר"ר שמואל ז"ל אב"ד דפירדא שלא יכריזו כן, כי משמע שפרשה אחרת חס ושלום אינה נאה.
ורבים תמהו על פירוש רש"י [במדבר ט"ז, א] שכתב "ויקח קרח, פרשה זו יפה נדרשת במדרש רבי תנחומא". דהיאך כתב יפה נדרשת. והרב שבתי בס משורר ז"ל פירש בשפתי חכמים שם, "ולפי שפירש רש"י בפרשת בראשית ואני לא באתי לפרש רק פשוטו של מקרא ולא על פי המדרש לכך פרש"י כאן פרשה זו יפה נדרשת וכו' שהוא קרוב לפשוטו לכך אפרש אותו על פי המדרש ולא נצטרך לפרשו לפי פשוטו". וכן פירש הרא"ם ז"ל.
גם הגאון הטורי זהב ז"ל בספרו דברי דוד שם כתב "לכאורה קשה שיש איסור בלשון זה שהרי ארז"ל שאסור לומר הלכה זו נאה הלכה זו אינה נאה, דאין לומר דדוקא תרווייהו יש איסור לומר, זה אינו דהא 'הלכה זו אינה נאה' לחוד יש איסור, אלא על כרחין דהכי קאמר, כשם שאסור לומר הלכה זו אינה נאה, כך אסור לומר הלכה זו נאה, דמתוך זה משמע שהלכות אחרות אינם נאים חס ושלום. ואם כן למה אמר רש"י 'פרשה זו יפה נדרשת'. ויש לפרש דגם כאן יש מיעוט, דבשאר מקומות יש שני דרכים, האחד לפי פשוטו, והשני לפי המדרש. אבל כאן אין כאן אלא דרך אחד, דהמדרש הוא פשוטו, שאין כאן פשוטו רק המדרש הוא יפה נדרש אפילו לפי פשוטו, דאין שום פירוש על 'ויקח' מה לקח לפי פשוטו".
והנה כתב בבית הבחירה למאירי ז"ל [עירובין ס"ד, א] "אסור לאדם שיעשה עצמו מכריע בדברי תורה לומר זו הגונה וזו אינה הגונה, שמתוך כך ישפיל בהכרעתו את שאינן הגונות בעיניו. ושמא טעה בעיונו וגרם לשכח הלכות גדולות, דרך צחות אמרו רועה זונות יאבד הון, כל האומר שמועה זו נאה וזו אינה נאה כאלו מאבד הונה של תורה. וענין המשל הוא שהנשים חנן חלוק לבני אדם זו נאה לזה וזו נאה לזה ,וכן השמועות אין ראוי לדחותן אלא להתישב בטעמן, וכשיעיין בדבר ימצא הכל נאה ומתוקן".
משמע מדבריו כי מה שאסרו הוא אם אומר שמועה זו אינה נאה, אך כשאומר זו נאה שפיר דמי. וכן כתב הרש"ש ז"ל [עירובין שם] "מהרש"א בחידושי אגדות כתב דזו נאה לבד גם כן לא יאמר. והנה מצאנו באמוראי טובא דאמרי כמה מעליא הא שמעתתא ומהן בשבועות [מ"ה, ב] וגם נראה לעניות דעתי דדוקא במקום שאין חולק על דינו, רק שאומר שזה הדין אינו נאות. אבל במקום שחולק עליו, מצאנו בכגון דא שאמרו בלשון ניאוץ, כמו שאמר עולא בתענית [ד, ב] הא דרב חסדא כחומץ לשינים וכו', וכן בקדושין [מ"ה, ב], ובזה נדחה קושיית התוספות מהא דרב נחמן גופיה אמר לקמן לא שנו אלא וכו'".
גם מצינו להגאון רבנו חיים פלאג'י ז"ל בספרו עיני כל חי [כתובות פ"ה, א] שהעתיק דברי הרב רמת שמואל שכתב אפילו לומר זו נאה בלבד אסור, והשיב על דבריו כי לא מצינו שאסרו דוקא כשאומר זו אינה נאה. נמצא איפה כי הגאונים המאירי, הרש"ש, ורבנו חיים פלאג'י סוברים כי כל האיסור הוא כשאומר שמועה זו אינה נאה, אך מותר לומר שמועה זו נאה.
ברם מצינו למורנו הגאון רבי יוסף חיים ז"ל בספרו בן יהוידע [עירובין שם] כתב "קשה אם אומר זו נאה, אדרבה משביח, ואמאי נקיט זה בכלל מאבד וכו', ונראה לי בסייעתא דשמייא דזה האומר זו נאה, ודאי לא על כל הלכה והלכה ששומע אומר כן, אלא בוודאי יזדמן כמה הלכות שלא יאמר עליהם כלום, וכיוון שרואים שזה דרכו לומר זו נאה, נמצא לפי זה רוב ההלכות שאין אומר עליהם כלום, הרי זה מבזה אותם, ולכך הפסוק של רועה זונות הוא מדבר באומר זו נאה, לרבותא כי גם זה הוא בכלל מאבד הון". וזה כסברת המהרש"א, קיצור השל"ה וסיעתם. שאין לומר גם שמועה זו נאה.
ועיין באמת ליעקב [משפט קריאת התורה אות ה] ובלדוד אמת ובשו"ת ישכיל עבדי [חלק ב, אורח חיים סימן א], וכף החיים [סופר תצ"ד, כ"א], ובשו"ת יביע אומר חלק ב יורה דעה סימן ט"ז]. והוא דווקא בדברי הלכה, אך בחידושי אגדה ומדרשים אפשר לומר שמועה זו נאה או ראיתי דבר נחמד.
שאלה - 204796
לכבוד הרב שלום רב,
לגבי הבחורה שכתבה על השידוכים בשאלה 204788
יש לי אח רווק בן 36 חרדי.

תשובה
ברוכים תהיו.
שאלה - 204795
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
אני מעונין לקנות רכב חדש מפני שהרכב הישן שלי כבר לא במצב טוב האם אפשר בתקופה הזו של בין המיצרים

תשובה
תמתין עוד שבועיים.
שאלה - 204794
לכבוד הרב מוצפי שליט"ה,
אנחנו אוהבים אותך. אני עוברת ממקום למקום עבודה עקב לשון הרע שמדברים עלי המנהלים. ואני סובלת מהתנכלויות ובזיונות. מה אפשר לעשות? אני בצער גדול.

תשובה
לא להתייחס.
שאלה - 204793
לכבוד הרב שלום רב
רציתי לשאול חולצה חדשה האם מותר ללובשה ולברך שהחיינו קודם ראש חודש אב (חולצה שלא מיועדת לשבת)
ב.האם מי שעובד בט באב אינו רואה סימן ברכה מאותה מלאכה

תשובה
א, בשבת בבית תברך עליה שהחיינו ותלבשנה בסעודה. ב, נכון וכתבו הפוסקים שאותם שיכולים להימנע מכך ובכל זאת עובדים מכניסים עצמם לסכנה חלילה.
שאלה - 204792
שלום כבוד הרב
אישה ספרדיה ,שמתמודדת עם מחלה כרונית ונכות , האם מותר לה להתקלח בשבוע שחל בו תשעה באב ?

תשובה
רק רחיצה של תענוג אסורה, אך רחיצה לשם נקיון או העברת זיעה ולכלוך מותרת.
שאלה - 204791
לכבוד הרב מוצפי שליט"א, כרגע בבידוד. אמורה להתחיל קורס קונדיטוריה בשבוע הבא, קצת חוששת. אמרו שכולם יהיו עם מסיכות וישמרו מרחק. האם ללכת או לדחות?
בברכת בריאות איתנה.

תשובה
ללכת ללא מורא ופחד.
שאלה - 204790
שלום לכבוד הרב יש גידול מיוחד של ירק כגון חסה וכדומה שגדל במים בלבד ויש שאמרו לברך שהכל האם זה נכון?
תשובה
עיין בשו״ת יחוה דעת חלק ו סימן י״ב פסק לברך שהכל. בתנאי שהוא בודאי גידולי מים.
שאלה - 204789
אנו מאחרי הרב במלחמת הקדושה מול הטומאה!
האם לאחר תרומת דם טעון נטילת ידיים לאוכל או שתיה, כמו שבגמרא כתוב לענין הקזת דם?

תשובה
לכאורה כן. וראיתי גדולים שגם לאחר בדיקת דם רחצו ידיהם.
שאלה - 204788
הרב ענה "כי פשוט היו הצעות שדחו אותם מטעמך"
בודאי שיש הצעות בדיחה שנדחו!אך ישנן כמה וכמה הצעות שמסכימה לנסות ופה זה נעצר כהצעה בלבדשהשם ייתן כוחות (לא קל)
תודה רבה לרב היקר

תשובה
יהי רצון מלפניו שימציא לך אחד הגון וישר שימצא חן בעינייך.
שאלה - 204787
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם מותר לסופר לשמוע שיעור תורה ערב לאוזן (כמו של רבינו שי') בזמן הכתיבה ? כמובן שזה לא מפריע.חזק ואמץ במלחמת ה' !

תשובה
הנושא הזה טעון בירור עדיין.
שאלה - 204786
לכבוד הרב מוצפי שליט"א אמא לא שומרת תורה ומצוות ושבת מכינה אוכל מצרכים למהדרין גם בשר גם ירקות, וכלים כשרים רק לנו אם מותר לאכול.
תשובה
כתבו הפוסקים בדיעבד כאשר אין חשש לכשרות, מותר לאכול מבישול של בן משפחה מפני דרכי שלום.
שאלה - 204785
לכבוד הרב
בין מנחה לערבית 25 הדרשן דורש כל יום. הבעיה הצורה בה מעביר את הדברים ועוד סיבות אחרות גורמת לא לעקוב אחריו.
מעדיף לקרוא בעזרת נשים דברי תורה אחרים. מותר?
תודה

תשובה
אמרו רבותינו ז״ל אין אדם לומד ממי שלבו חפץ. אם כן הצדק אתך. עיין מסכת עבוזרה י״ט אמר רבי אין אדם למד אלא במקום שליבו חפץ.
שאלה - 204784
אני בת 30 ממשפחה דתית מסורתית בשנתיים האחרונות בתיכון היה לי קושי עצום מבחינה חברתית והיו הרבה לחצים נפשיים אני לא ממש מחוברת מבחינה דתית זה מקשה עלי לתפקד אשמח לעצה
תשובה
שמעי בת מלך יקרה והטי אזנך כל בוקר תברכי ברכות השחר ותאמרי לפחות ״שמע ישראל״. תמשיכי שבוע ונדבר.
שאלה - 204783
לכבוד הרב
קיבלתי הזמנה מרבי שמעון הייתי אתמול וגם אתל הרמק הלילה םטירתו זיעא רבי יוסף קארו פנחס בן יאיר ד יושיע את עם ישראל

תשובה
רק השם יתברך יושיע את ישראל בזכות רבנו משה קורדבירו זיע״א שהלילה ליל פטירתו. ונפטר בשנת של, קודם 450 שנה בדיוק.
שאלה - 204782
לכבוד הרב מוצפי שלום
ההורים נפטרו לפני שנים בבי"ח
מה לגבי הביגוד שנשאר בבית חלק חדשים גם ישנים
כנ"ל לגבי המיטות (הנפרדות) של ההורים *מותר לנו הבנים בנות לישון עליהם*

תשובה
מותר לכם לחלקם ביניכם ולהשתמש בהם.
שאלה - 204781
לכבוד הרב
בס"ד הצלחתי להשיג את הקיצור ש"ע של ילקוט יוסף

תשובה
אני מקווה שתתחיל ללמוד בו כבר הלילה.
שאלה - 204780
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
מהי עמדת ההלכה לגבי צדקה לגוי האם צריך לתת לו? ישמעאלי ביקש ממני בסופר לקנות לו טיטולים ואמרתי לו שאין לי בשבילו. האם זה נכון לומר כך? תודה רבה לרב

תשובה
אדם פרטי אינו חייב לתת לו.
שאלה - 204779
לכבוד הרב הקדוש שלום רב ברצוני לדעת האם תבנית חד פעמית ללא הכשר שנעשה בה שימוש חוזר צריכה טבילה ? תודה הרב אורך ימים ושנות חיים אמן
תשובה
מה היה אתה? חדשה? השתמשו?במה?
שאלה - 204778
לכבוד עט"ר הרה"ג מוצפי שליט"א,
ברצוני ב"נ לתרום ספרי קודש לכולל לרפואת הבן. אפשר בכולל של כבודו? ולאן להעביר הכסף כדי שיקנו בו דוקא ספרי קודש?

תשובה
תתקשר לטלפון 0522751491 .
שאלה - 204777
לרב שליט"א שמעתי לפני מספר שנים שיעור של הרב שאמר בברכת רפאנו שמבקשים על חולה מותר רק בחולה שגר איתו בביתו. הבוקר שמעתי דעה אחרת הסברתי לו שבשומע יבקש ביקש מקור אם לא מטריח.
תשובה
עיין שלחן ערוך ועיין ארחות ציון חלק ב.
שאלה - 204776
לכבוד הרב עוד מעט בת 22 אני מאוד חרדתית וכשאני חושבת על זה אני עוד יותר בלחץ פעם זה לא היה ככה ואני רק מעצימה את החרדות עם הזמן הולכת לטיפולים מתפללת אומרת פסוקים מה עוד לעשות?
תשובה
תבקשי מהרופא תרופה נגד חרדה.
שאלה - 204775
לכבוד הרב
אני מבן עדות המזרח ולא הסתפרתי לפני ע״ ז בתמוז רציתי לדעת אם יש עניין לדחות את התספורת לאחר ט׳ באב

תשובה
מותר לך להסתפר קודם ראש חודש אב.
שאלה - 204774
לכבוד הרב מורנו ורבינו
אני בחור שלומד בישיבה בן 17 מידי פעם עובד רוצה לדעת אם יכול את המעשרות לחסוך לחתונה תודהרבה וסליחה

תשובה
בהחלט תחסוך לחתונה בעזרת השם יתברך.
שאלה - 204773
לכבוד הרב שלום
הרב בעוונות נדבקתי בקורונה,בנתיים הכל מצוייןאנא הרב עזרני במה להתחזק כדי להירפאבברכת לקיים לנו חכמי ישראל ותלמידהם

תשובה
תקרא פרקי תהלים.
שאלה - 204772
שלום לכבוד הרב מוצפי
האם כשהבעל עשה קידוש וכבר יצא ידי חובה מותר לו לעשות שוב כדי להוציא את אשתו *שיודעת לקדש* ולא רוצה לה לשתות מיץ ענבים?

תשובה
יכול לעשות שנית עבורה.
שאלה - 204771
לכבוד הרב
אני נמצא בשנת אבל על אבי ונמצא כעת בבידוד עקבות הקורונה ואיני יכול לומר קדיש במניין?
מה ניתן לעשות? אם מתקיימת תפילה למטה ואני בקומה 6 האם ניתן לומר קדיש?

תשובה
תמנה שליח שיאמר במקומך.
שאלה - 204770
לכבוד הרב שלום רב, אני בשנת אבל על אבי, האם מותר לי לקנות מתנה לגגנות של הילדים לסוף שנה כאות הערכה? האם בכלל ניתן לקנות מתנה בשנת אבל לאחר?
תודה רבה

תשובה
לך מותר לתת אך לא לקבל.
שאלה - 204769
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
בע"ה,משוכנעים שכבוד הרב מבין בזה.. האם אכילת מוצר' מהחי,כולל דגים וביצים מזיקים לבריאות? ומבקשים דעתכם גם על שום חריף ובצל.יש בילבול גדול.
תודה

תשובה
בהחלט אין בעיה.
שאלה - 204768
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
, אני מעוניין למכור דירה בבאר שבע , הגיע אלי , קונה מוסלמי, האם מותר למכור למוסלמי.
תודה

תשובה
מעיקר ההלכה אין למכור קרקע לגוי בארץ ישראל.
שאלה - 204767
שלום לרב הגאון. חבר עובר דירה(שכירות) ושואל אם מותר לקנות דברים חדשים לדירתו החדשה כגון רהיטים וכו' והאם מותר לצבוע קירות בשלושת השבועות וכיו"ב? תודה לרב, בריאות איתנה
תשובה
רק עד ראש חודש.
שאלה - 204766
לכבוד הרב!
בתורה ישנו איסור על רכילות "לֹא תֵלֵךְ רָכִיל בְּעַמֶּיךָ"
מה הדין לחללי שבת בפרהסיה!
האם מותר לדבר עליהם לשון הרע?
כי כביכול יצאו מכלל ישראל ודינם דין עכו"ם!

תשובה
עד שאתה שואל על זה, איך אנחנו נכשלים באמצעי הקומיניקציה באיסורי תורה של לשון הרע, רכילות, הלבנת פנים, ביטול תורה ועוד עבירות מן החמורות.
שאלה - 204765
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
הרב לגביי המיטה של הנפטרים!
אני חס ושלום לא שואל סתם!
אני שואל כי מור אבי רוצה לקחת לעצמו את המיטה של הוריו שנפטרו!
המיטה שלהם שבורה! האם מותר לו לקחת ?

תשובה
הוא בין כך אינו שומר הלכה ומה לך ולו. ועוד מיטה נגד התורה.
שאלה - 204764
לכבוד הרב מוצפי. חבר לעבודה , בריא לחלוטין , עבר אירוע לב , וניתוח מעקפים ל"ע. כשחזר לעבודה המליץ לי הכל פה לעשות צינטור וירטואלי , שחלילה לא יקרה לי דבר דומה
האם לעשות

תשובה
תתייעץ עם הרופא.
שאלה - 204763
לכבוד הרה''ג שלום וברכה,
מחילה פשוט כואב לשמוע את הגברת משאלה 204749 ,
ממליץ לפנות לעו''ד יוסי טולדנו הוא מנסה לעזור כי גם אישתי נפגעה מלידה מאוד בתפקוד וכו' תודה לכולם.

תשובה
תודה על העזרה.
שאלה - 204762
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
שאלתי לגבי "הרב" שסרח

תשובה
אינני מתערב בכך.
שאלה - 204761
שלום לכבוד הרב,אני בת 24 עשיתי ספר תהילים בכותל לזיוג מחפשת עובד ולומד
יש 2 הצעות הראשון לומד והשני עובד ולומד
מה לעשות ?

תשובה
תבדקי הצעה מספר אחת.
שאלה - 204760
לכבוד הרב
אני אוכל שניצל עם ציפוי בעובי רגיל אבל אני אוכל את השניצל עם הציפוי כי הוא טעים לי יותר משניצל ללא ציפוי . מה דין הברכה מצד זה שהוא טעים לי עם ציפוי מזונות או שהכל?

תשובה
הרב ענה לכם כמה פעמים ויש המעונינים להתווכח.
שאלה - 204759
לכבוד הרב שלום רב שליט"א התקן כתמים הצלחתי לעשות הפסק מוצש האם אפשר להדןק שוב ביום הטבילה בגלל הכתמים?השם ישמרך מכל רע.
תשובה
חובה לבדוק ביום הראשון וביום השביעי קודם שקיעת החמה.
שאלה - 204758
שלום לכבוד הרב
חוזרת בתשובה .רציתי לרשום לתועלת
בעבר לא התנהגתי בצניעות
התשובה על צניעות לא פשוטה יש בה הרבה כאב עמוק שמלווה שנים בקשתי לכל רווקים רווקות שימהרו להתחתן .

תשובה
יפה אמרת וטוב כתבת. והשם יתברך יקבל את כולם.
שאלה - 204757
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
מה עושים עם העלונים המשומשים שמים בבית הכנסת או ליד הדלת האם אפשר לשים אותם במכלי מחזור או חייבים לגנוז

תשובה
לכתחילה אין לאפשר כלל להכניס עלונים, ולשלוח להם התראה לפני תביעה. במידה ושולחים תאספו כל החומר בשתי שקיות ותניחו בבורות בשדות. כי זה מה שעושים היום בעלי הגניזה.
שאלה - 204756
לכבוד הרב מוצפי שליט"א בקשר למחבת שנתחמם בה זבוב. מהי כוונת הרב במה שכתב לשורפה באש 5 דקות.
האם להכניס את המחבת כולה ללהבה גדולה. או לחממה על הגז הרגיל 5 דקות.
תודה רבה רבה

תשובה
על להבת הגז.
שאלה - 204755
לכבוד הרב מורנו אני עובד בהסעה ובזמן חצות היום ואילך אני טרוד בעבודה האם אני יכול לשבת על רצפת המיניבוס ולומר תיקון חצות או לחפש מקום אחר? תודה .
תשובה
כן בהחלט, השם ישמרך ויחייך.
שאלה - 204754
לכבוד הרב
לגביי השואלת 204749 אנו מפעילים אירגון התנדבותי אשר מפנה לגורמים הרלוונטים המומחים ברשלנות רפואית.פגישות יעוץ וליווי ללא עלות ניתן להתקשר ל 0522676949

תשובה
ברוכים תהיו.
שאלה - 204753
לכבוד הרב
א. לגבי שלא להשאיר כלים ריקים גם בכוס או צלחת חד פעמיים לא להשאיר? ב. שמשיירים חתיכת לחם לברכת המזון לשים אותה על השולחן ממש או בצלחת? תודה רבה לרב על הכל

תשובה
א, המדקדקים נוהגים לסלק כל הכלים הריקניים מעל השלחן. ב, אפשר בצלחת או בשלחן.
שאלה - 204752
לכבוד הרב שלום רב
בקשר לשאלה של ילד החלאקה היום בערב בנשר המספר שנתנו לי הוא טעות אם אפשר לקבל מספר אחר כדי לתאם זמן הגעה ??
תודה לכבוד הרב

תשובה
0522751941
שאלה - 204751
לכבוד מורנו ורבינו שלום
האם לפי הקבלה יש טעם גם לשיטת הראבד בתפילין כמו שיטת השימושה רבה אוהבים את הרב ואנחנו שמחים שזכינו לרב אמיתי שיוליך אותנו לפני ביאת משיח

תשובה
הנה לפניך לשון ספר פרי עץ חיים - שער התפילין - פרק י "סוד ג' מיני תפילין - דרש"י, ודר"ת, ושמושא רבא הוא, כי ג' מיני מוחין נכנסין בז"א - א' מאמא, וא' מאבא, וא' מא"א. והנה תפילין דרש"י, הם מאמא. ודר"ת, הם מאבא. ושל שמושא רבא, הוא מא"א. לכן הם שקולים כנגד רש"י ור"ת, כי א"א כולל בתוכו לאו"א, כמבואר במקום אחר, בטעם היות תפילין אלו אצבעיים על אצבעיים. לרבינו האי גאון, על דברי תפילין אלו, שמור תם וראה ישר כי אחרית לאיש שלום. הכוונה כי תפילין דר"ת, הם באבא, בסוד נקודות, ולכן צריך לכסותן, ותפילין דרש"י הם באמא, ולכן הם מגולים. והנקודות קטנות מן האותיות, לכן צריך שיהיו בתים דר"ת קטנים, ומשם הרח"ו זלה"ה מצאתי כתוב, ששלשתן רמוזים בפסוק הנ"ל. שמר ת"ם - תפילין דר"ת. ורא"ה יש"ר - תפילין דרש"י. כי אחרית לאיש שלום - אלו תפילין דרב שר שלום, שהם נקראין שמושא רבא מהרב זלה"ה".
שאלה - 204750
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
זכות פנחס בן אלעזר ה יתברך יתן לרבנים כח להלחם בזמרי , שמעתי מכמה אנשים שהראו לרב יצחק יוסף את כל מעשה הרפורמים והוא נגדם רק בגלל היותו רב ראשי לא מדבר ?

תשובה
אין לי שום תרעומת על מי שיהיה, בפרט לבעל תפקיד ממלכתי.
שאלה - 204749
לכבוד הרב עברתי 2 לידות שקטות בחודש 9
כל הבדיקןת היו תקינות פתאום לא היה דופק
איבדתי 2 ילדים האם אפשר לתבוע רשלנות רפואית.....

תשובה
אתמול כתבה גברת צדקת מכתב זה, לכבוד הגאון הרב מוצפי שליט"א
במענה לשאלה
204629 (הלידות השקטות).ניתן להמליץ על ד"ר מיכאל קופרמינץ בתל אביב שמצא פיתרון לבעיה הזאת. ועזר לנשים רבות.

אשר לשאלתך, תתייעצי עם עורך דין לענינים אלה ותבררי אם יש בידך סיכויים רבים.
שאלה - 204748
לכבוד הרב
קניתי טלית ופתילות כדי שיהיו רק לשבת לכבוד יום הולדתי שהיה בי"ז בתמוז. מסרתי לקשירה. האם מותר יהיה לחדש אותה בשבת הקרובה? אציין שיש לי כרגע טלית מיוחדת לשבת.

תשובה
מותר לכבוד שבת.
שאלה - 204747
לכבוד הרב אני ממלאת מקום כסיעת בגן מכינה והגננת מדברת בזילזול לילדים ילד מתנהג לא יפה מספרת לכל הילדים איך לא מתנהגים משפילה את הילד לא ניסיתי לדבר איתה היא לא תקבל מה עושים
תשובה
לעודד את הילד הפגוע. ולנחם אותו ולומר לו כי הוא מתקדם יפה ומשפר את התנהגותו. וכולם אוהבים אותו.
שאלה - 204746
שלום לכבוד הרב האם מותר לעשר ירקות או פירות משדה בעיר אחרת לשדה בעיר אחרת לאחר שצירפתי את הכל באותו כלי תודה רבה על זיכוי הרבים
תשובה
רק אם שני הגידולים הם לפניך.
שאלה - 204745
לכבוד הרב שלום רב
האם מותר לאבל לקנות בגד חש לכבוד אירוסין של ביתו וכן לגבי חתונה תודה רבה

תשובה
מותר לקנות רק עד ראש חודש.
שאלה - 204744
שלום עליכם מורי ורבי! אני עדיין לא יודע מה עם התקן בעבודה ועוד פחות מחודש נגמר החוזה, אולי אני יבדוק אם מסתדר כולל? תודה
תשובה
תברר ותחליט.
שאלה - 204743
שלום לכבוד הרב
אם הבעל מקמץ בצורכי הבית האם מותר לאשה למשוך מהבנק ללא ידיעתו ולקנות צורכי הבית וצרכיה כדי למנוע חיכוכים ומריבות, ואם כן עד איזה סכום?
תודה לכבוד הרב?

תשובה
לגשת לרב פוסק אישית ולשטוח בפניו את העובדות.
שאלה - 204742
לכבוד הרב שלום רב
מתי מסיימים את ה7 ברכות אם החתן התחתן יום שלישי שעבר ?לפני השקיע קידש את הכלה
והאם עשה רק 6 סעודות יש חשש כלשהו...או סתם דימיון..

תשובה
ביום שני לפני השקיעה.
שאלה - 204741
שלום לכבוד הרב
בת 15,רוצה שנקנה לה סנדלים ,שאצבעות כף הרגל חשופות,הולכת עם גרביים. מותר או אסור מבחינת הצניעות?

תשובה
בהחלט אסור, כי בנות ישראל הצנועות שומרות על כך.
שאלה - 204740
לכבוד הרב שלום רב
דודה שלי במצב רגיש קצת רעוע והשיפוט טיפה לקוי למרות שהיא מתפקדת . כעת בבידוד כי נחשפה לחולה והחליטה שמספיק לה 5 ימים וצריכה 14. ניסו להסביר לה

תשובה
תתפללו עבורה.
שאלה - 204739
לכבוד הרב שלום.
אכלתי מילון שחתכו אותו בסכין בשרית שטופה במים,או מודחת לא זוכרת בדיוק, האם מותר לאכול חלבי אחרי המילון שאכלתי? או צריך לחכות שעות? בריאות איתנה לרב ותודה

תשובה
אם הסכין היתה נקיה, מותר.
שאלה - 204738
לכבוד מרן שליט"א
הכובע של בעלי נורא ישן ויש מבצע 60 אחוז הנחה בכובעים האם מותר לקנות ולחדש בשבת או לקנות ולהשתמש לאחר תשעה באב תודה רבה הרב

תשובה
לקנות ולהשתמש אחרי תשעה באב.
שאלה - 204737
שלום לכבוד הרב
לגבי מה שאחז"ל במקום רנה שם תהא תפילה, האם נאמר גם שמתפללים שם בנוסח אחר אשכנזי/ספרדי/ תימני ןמה הדין בשבת שלומד בבנכ"נ אשכנזי האם צריך להתפלל מנחה עמם.

תשובה
לא על זה, אלא תקבע מקום לתפילתך.
שאלה - 204736
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
שלום כבוד הרב נזכרתי לפני הרבה שנים שנסעתי לצרפת שוויץ לקחתי כמה דברים ולא שילמתי עליהם.איך ניתן לעשות תשובה על זה לא יודע ממי לקחתי הייתי בחול

תשובה
לתרום לצרכי רבים, כמו אתר קדוש זה.
שאלה - 204735
שלום לכבוד הרב החשוב , רציתי לדעת האם אני יכולה לגזור את השיער שלי ולתרום אותו לילדות חולות סרטן ? השיער מגיע בוודאות לעמותה
תשובה
אם זה בטוח רק לילדות חולות מותר.
שאלה - 204734
נכשלתי בעוון מסויים וקנסתי את עצמי בסכום שהעברתי לישיבה הבוקר. האם אפשר שתעבירו היום למי שנזקק?
תזכו למצוות

תשובה
בהחלט כן.
שאלה - 204733
לכבוד הרב מוצפי שלום כל המזכה את הרבים אין חטא בה על ידו שלא יאמרו התלמידים בג"ע והרב בגיהנם ורואים בדורינו שמזכים את הרבים ועוברים עבירות א"כ מה הפירוש בדורינו
תשובה
מוכרח אתה לומר כי מכשילים את הרבים.
שאלה - 204732
שלום לכבוד הרב מוצפי
רצית לדעת אם מותר לי לשמוע מוזיקה כי אני בבידוד ואני אשכנזית

תשובה
אין הבדל עדות בנושא, רק שירים ללא כלים.
שאלה - 204731
שלום לכבוד הרבבחור ישיבה בן 18 ברוך ה', כמה זמן ביום להשקיע בלימוד הלכות בלי העיונים
תשובה
לפחות שעתיים ביממה.
שאלה - 204730
לכבוד הרב שליט"א
בן דוד בחו"ל שעבר מדירה לדירה, מושכרות. הוא רוצה להוריד את המזוזות מהישן לחדש אך ההורים שלו ישנים עוד יומיים בבית הישן
הדירות של גוים
מה הוא יעשה? תודה רבה

תשובה
שיגש לרב מוסמך ויציג את כל הפרטים, כי מזוזות זה ענין רציני ולא דרך אתרים.
שאלה - 204729
לכבוד הרב מוצפי שלום שמי עמוס מנהריה ב 32 גרוש ללא ילדים לאחר תקופה קצרה של נישואיםביטלתי חתונה בשנת 2015התחתנתי בשנת 2016.ועכשיו שוב ביטלתי 2020מה קורה איתי???
תשובה
תתפלל לאבא שבשמיים שיתן לך חכמה בינה ודעת. ולא ידעתי מה לך ולתאריכים נוצריים?
שאלה - 204728
במש"כ כתר"ה שטוב ליקח בנו למרחץ מגיל תשע ולא ילך בלא אביו, האם אי"צ לחוש לדברי הרמ"א אבהע"ז כ"ג שאסור לרחוץ עם אביו ובפת"ש שם שגם בזה"ז אסור, ולכאורה הגיע לגיל חינוך, שכמ"ה
תשובה
כתבנו כמה פעמים שהאחרונים פסקו שבימינו אין בזה חשש.
שאלה - 204727
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם הרב יכול להמליץ על עיתון חרדי ונקי לאישה חרדית?
תודה

תשובה
אינני קורא עיתונים ואיך אמליץ?
שאלה - 204726
יש באתר הרבה שאלות למציאת זיווג. לפני מספר שנים הייתה באתר יוזמה ברוכה לעזרה בשידוכים, אך זה פסק. אולי כדאי לחדש את היוזמה, וכך גם תהייה תשובת המשקל למקומות פסולים.
תשובה
אדרבה, קח את הפרוייקט.
שאלה - 204725
לכבוד הרב שלום רב
אנחנו עוברים דירה אי"ה ביום שני לדירה שכורה.לאור מצב התחלואה האם להזמין עשרה לחנוכת בית ? כיצד מומלץ לעשות בתקופה זו? תודה רבה

תשובה
ביום הפינוי תעשו לימוד בעשרה אם אפשר, ואם לא תעשו בשלשה. בלי סעודות.
שאלה - 204724
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם אפשר לבוא עם ילד בן 3 לשיעור של הרב בנשר? שהרב יגזור לוקצת ויברך אותו??
ורם כן אם אפשר את הכתובת של בית הכנסת
תודה

תשובה
העורך נא להתקשר לטלפון 0522721941 .
שאלה - 204723
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם מותר לרחוץ את הגוף במים קרים ולטבול במקוה בשבוע שחל בו ?
תודה לרב

תשובה
בהחלט כן.
שאלה - 204722
לכבוד הרב שלום רב
יש מחר יום רבעי לבן שלי חתונה ויש לנו בגדים חדשים לילדים לי ואישתי האם אנחנו יכולים לברך שהחינו

תשובה
לחתונה מותר.
שאלה - 204721
לכבוד הרב שלום רב
לימדנו את הילד בן שנתיים תורה ציוה.. ושמע ישראל.. איזה פסוקים ממשיכים? תודה לכבוד הרב.

תשובה
פסוקי תהלים במנות קטנות.
שאלה - 204720
לכבוד הרב מוצפי בן 18 והציעו לי למלאות משרה של מורה מחליף בבית ספר לשבועיים בחופש הגדול רציתי לדעת אם זה נכון לעשות את זה בגיל שלי ואיזה כיתה לקחת אפשר איזה כיתה שאני רוצה ת"ת
תשובה
בהחלט כן זו מצווה רבה ללמד ילדים תורה.
שאלה - 204719
לכבוד הרב מוצפי שלום אני בצער עמוק על מצב בתי הכנסיות השוממים לצערי בהמון מקומות ובפרט במקום שבו גדלתי הכל סגור נטוש אין מתפללים בשבת דור הולך ונעלם בקושי 10 יש תפילה או עצה
תשובה
לבקש רחמים על עם ישראל.
שאלה - 204718
שלום לכבוד הרב
יש לנו תקנה מי שיש לא אזכרה מקבל מפטיר
כולם מרוצים חוץ מאחד שרוצה לקנות בכל מחיר עושה סקנדל כאשר נותנים לאזכרת סבא האם יש צדק בדבריו? בגללו עשינו את התקנה

תשובה
תקנה שרוב הציבור הסכימו היא קיימת.
שאלה - 204717
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
סובל מפיסורה כאבים נוראים נמנע כרגע מאוכל מוצק ולחם רק דברים רכים האם בשבת אני יכול גם להימנע ?

תשובה
תשתדל להרטיב את הלחם במים.
שאלה - 204716
שלום הרב מחילה אולי לא כתבתי טוב תשאלה לפני יומיים.אני בבידוד ויש לי מנין מול החלון שמתחילים מנחה ב19:53האם עדיף שאני יתפלל יחיד בזמנה או יחכה להם
תשובה
תפילת עמידה ממש בדיוק ולא יותר.
שאלה - 204715
לכבוד הרב שלום רב
האם מותר לבנות בימים אלו פרגולה מעץ במרפסת?

תשובה
בתנאי שביום ראש חודש משביתים הכל.
שאלה - 204714
לכבוד כבוד הרב,
מה הדין לגבי בגדים פנימים מכובסים בשבוע שחל בו ט' באב, האם מותר או להכינם לפני כן?
תודה רבה

תשובה
הרב כתב אתמול שיש מחמירים ויש מקילים.
שאלה - 204713
שלום לכבוד הרב
רציתי לדעת מהו פשר מנהג חלק מרבותינו הספרדים לחתום לאחר שמם ס"ט?
יישר כח לכבוד הרב

תשובה
הרב ענה בשאלה 203917 .
שאלה - 204712
לכבוד הרב.סבי וסבתי נפטרו לפני 40 שנה. אמי נפטרה לפני שנתיים.לאחרונה דודי אח של אמא הביא צק 40000 שח הירושה מהדירה וכו'. תמוה הדבר ביותר. הסכום אמור להיות הרבה. מה לעשות
תשובה
ומה אני יודע כאן?
שאלה - 204711
מכרים חברות וכל העולם מנסים לשדך לי ופשוט תקוע!! הכל אני עושה שמים וארץ עדיי!!
אף אחד לא מצליח להבין איך לא התחתנתי עד היום וכששואלים אותי "זה תורה וזה שכרה"
אני פשוט נחנקת

תשובה
כי פשוט היו הצעות שדחו אותם מטעמך.
שאלה - 204710
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
למי שנוהג ב' כריעות וב' זקיפות במעין ז' כמו שהביא הרב בשיבת ציון בשם ישכיל עבדי שיש נוהגים כך, האם צריך גם בסוף הברכה.

תשובה
בהחלט לא, כי שם לא תיקנו לנו חכמים. ואסור לכרוע היכן שחכמי המשנה והתלמוד לא תיקנו.
שאלה - 204709
לכבוד הרב שלום רב
בגמ' כתובות הגמ' לא כותבת אם בסוף רבי יהושוע בן לוי עשה התרה על שבועתו או לא? מה קרה בסוף

תשובה
הוא נשבע שלא יצא, וקיים ולא יצא.
שאלה - 204708
לכב' הרב שליט"א יש לנו מיטה יהודית אין מיטה קבועה לכל אחד ,כשצריך להרחיק המיטות בעלי יוצא מהחדר טוען שזה בעיה ושהפרדת המיטות לא מועיל מה הדין ? מחילה על ההטרחה בריאות איתנה
תשובה
צריך לכתחילה מיטה קבועה לכל אחד.
שאלה - 204707
שלום לכבוד הרב
אתמול הפסק טהרה נקי אך גרגיר ממש ממש קטן ביותר !
הבוקר יצא קצת לא נקי(כואב לי מאד... ניקוי עמוק)אין לי רב להראות לו.לעשות היום הפסק חדש?
תודה

תשובה
לבצע מחדש.
שאלה - 204706
לכבוד מו"ר אשתי בה בהריון חודש שני. אנו מנסים להסתיר את זה..מגיעים אנשים ששואלים את אשתי אם היא בהריון והיא לא רוצה לשקר ויוצא שהם מגלים השאלה אם לשקר במידה ואי אפשר להתעלם
תשובה
חוצפה וגסות רוח, מה זה ענינם? מה הרכילות הזאת? תאמר הרב אסר לומר דבר, תתעסקו בענינים שלכם.
שאלה - 204705
לכבוד הרב מוצפי שלום אני הבחורה בת 49 בקשר לזיווג אני מעוניינת במסורתי אזרח חוץ אמריקאי
תשובה
לצערי אין לי את הכלים לטפל בענין.
שאלה - 204704
כבוד הרב במחילה היא תחייב אותי לקחת את הכסף שאלתי האם אני יכולה לקחת אותו ולתתו לאימי כי לקחתי ממנה הלוואה ועם הכסף אוכל להחזיר לה חלק מהסכום או שפשוט אוכל לתת לה אותו כמעשר
תשובה
כן בהחלט לקחת אותו.
שאלה - 204703
שלום לכבוד הרב
אני רוצה בבקשה לדעת אם השם יהלום זה שם טוב לבת?

תשובה
תודה לכם.
שאלה - 204702
לכבוד הרב מוצפי שלום
הרופאים בניו יורק המליצו לזוג תימני שהאשה תפיל בחודש שלישי בגלל שלא היה דופק לעובר א"א להרחיב לגבי הדופק וביצעו .בשבת חייב פת 54 גרם או די ב כזית 27 גרם

תשובה
לכתחילה צריך 54 גרם לחם.
שאלה - 204701
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
השנה בצאת תשעה באב,יהיה אסור לפתוח את הצום עם מאכל בשרי?

תשובה
פסק מרן בשלחן ערוך סימן תקנח
מנהג כשר שלא לאכול בשר ושלא לשתות יין בליל עשירי וביום עשירי.
שאלה - 204700
כתר
האם אפשר ביאור למה שכתוב בגמרא: "גדול הנהנה מיגיעו יותר מירא שמיים", שמעתי כמה הסברים והבנתי את המעלה של הנהנה מיגיע כפו, אך לא הבנתי עדיין למה הוא גדול יותר מירא שמים?

תשובה
פשט הפסוק יגיע כפיך כי תאכל אשריך וטוב לך, ולא ליהנות מאחרים.
שאלה - 204699
לכבוד הרב נר"ו בחור ספרדי מפיץ את מורשתינו האמיתית האם יש ענין לומר לפחות ק"ש במבטא האמיתי (צ ק ט וכו') בצנעא? שמעתי שכן נהג הגרי"ע יוסף זצל יורנו מורינו ושכמ"ה
תשובה
לא בצורה מוגזמת, אלא באופן שיש הבדל בין צ לבין ס, ובין ק לבין כ, ובין ט לבין ת, וכדומה. באופן שלכל אות יש לה ביטוי שונה מהאחרות.
שאלה - 204698
לכבוד מרן שליט"א, מה הנוסח שלנו הספרדים לברכת המפיל. תודה לכבוד רבנו.
תשובה
ברכת המפיל
בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם. הַמַּפִּיל חֶבְלֵי שֵׁנָה עַל עֵינָי וּתְנוּמָה עַל עַפְעַפָּי. וּמֵאִיר לְאִישׁוֹן בַּת עָיִן.

וִיהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ ה' אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי. שֶׁתַּשְׁכִּיבֵנִי לְשָׁלוֹם וְתַעֲמִידֵנִי לְחַיִּים טוֹבִים וּלְשָׁלוֹם. וְתֵן חֶלְקִי בְּתוֹרָתֶךָ. וְתַרְגִילֵנִי לִדְבַר מִצְוָה. וְאַל תַּרְגִילֵנִי לִדְבַר עֲבֵרָה וְאַל תְּבִיאֵנִי לִידֵי חֵטְא וְלֹא לִידֵי נִסָּיוֹן וְלֹא לִידֵי בִזָיוֹן, וְיִשְׁלוֹט בִּי יֵצֶר הַטּוֹב וְאַל יִשְׁלוֹט בִּי יֵצֶר הָרָע. וְתַצִילֵנִי מיצר הרע, מִשָּׂטָן וּמִפֶּגַע רָע וּמֵחֳלָיִם רָעִים. וְאַל יְבַהֲלוּנִי רַעְיוֹנַי וַחֲלוֹמוֹת רָעִים וְהִרְהוּרִים רָעִים. וּתְהִי מִטָּתִי שְׁלֵמָה לְפָנֶיךָ. וְהָאֵר עֵינַי פֶּן אִישַׁן הַמָּוֶת: בָּרוּךְ אַתָּה ה'. הַמֵּאִיר לְעוֹלָם כֻּלּוֹ בִּכְבוֹדוֹ:
שאלה - 204697
לכבוד הרב שלום רב. האם ניתן לשאול את הרב שאלה בנוגע לעתיד שלי במקום העבודה?
תשובה
לא דברי נבואה.
שאלה - 204696
לכבוד הרב מוצפי
אם מישהו סובל מתשישות ועייפות קשה וכשהוא נמצא בחדר השינה שלו יש לו

תשובה
בבקשה ממך לא לכתוב דברי שטות.
שאלה - 204695
לכבוד הרב
*יש לי דוד גז*
לפני שבת אנחנו מנתקים אותו מהחשמל!
אבל בכל זאת,אם תשים את הברז על האזור של החמים המים מקרים יהפכו לפושרים!
מה הדין?

תשובה
בליל שבת קודש תימנע מהשימוש בו.
שאלה - 204694
שלום לכבוד הרב
קנינו עופות ללא זריקות בהכשר הרב גרוס טבעיות מאחר ןלא באו הנכדים לא הספקנו לאכול אותם ועבר זמנם כ6 חודשים פג תוקפם מה אני יכולה לעשות מאחר ןהם טבעיןת יש חשש לם

תשובה
לפי כללי משרד הבריאות ניתן להאריכם בששה חודשים נוספים.
שאלה - 204693
לכבוד הרב שלום רב
האם בתשעה באב ניתן השנה למרוח
אלכוג'ל על הידים לצורך חיטוי במהלך היום ,ולא לצורך תענוג ?

תשובה
מותר מפני הסכנה.
שאלה - 204692
יצאתי לחל"ת , אדם הציע לי לעבוד זמני ללא תלוש בינתים
ביטוח לאומי שילמו על החודש שלא עבדתי בעבודה הרגילה ולבסוף המעסיק הזמני הוציא תלוש ללא ידיעתי. האם עלי להחזיר את המענק?

תשובה
בהחלט כן.
שאלה - 204691
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
איזה תענוג זה לשמוע את מו"ר מזכיר את מרן הראש"ל רבינו יצחק יוסף בשיעור ואת הרב יצחק מזכיר את מו"ר יחשל"א בלויין במוצ"ש האחרון ועוד בהרבה הזדמנויות!

תשובה
תודה לאל יתברך.
שאלה - 204690
שלום לכבוד מורינו הרב.
ילמדנו רבינו. של מי אותם המאמרים המובאים בזוהר הקדוש. בשם "ס"ת".או "מדרהנ"ע" .או "רעיה מהימנה".או "התוספתא".

תשובה
כולם מהרשב"י זיע"א.
שאלה - 204689
לכבוד הרב
א. ראיתי רבנים כאשר הם מברכים ברכת הנהנין בעמידה הם מקפידם להישען דווקא על משהו. הם צריך לנהוג כך?
ב. האם חייבים להקפיד לברך על פרי למשל דווקא שהוא בשלמותו?

תשובה
מברכים על פרי שלם וכן על עוגיות וכדומה. עין עולמו של צדיק.
שאלה - 204688
לכבוד הרב
מה הדין לגבי ברכות הנהנין כאשר אני לובש מכנסיים בלי חגורה, כמו למשל בבית כאשר במכנסיים יש גומי האם זה בסדר ונחשב לחציצה בין הלב לערווה?

תשובה
כבר קדמוך הפוסקים וכתבו כי הגומי שנמצא בלבנים מהווה חציצה.
שאלה - 204687
שלום לכבוד הרב האם נכון לקנות ספרים (ספרי קודש) שאני שמח בהם בימים אלו?
תשובה
רק מה שנחוץ לעכשיו.
שאלה - 204686
התחלתי לעבוד 4 ימים לאחר תחילת החודש האמא מרשה לי לרשום את השעות כאילו עבדתי אמרה שדיברה עם החברה וכאילו השלמתי את השעות (ולא השלמתי) מה לעשות? והאמא לא מוכנה לשמוע שזה גזל
תשובה
מאימתי זה עסק של האמא???
שאלה - 204685
למו"ר שליט"א .כשנולדתי נתנו לי שני שמות. השם הראשון (מסעוד) לא משתמש בו בכלל רק בשם השני. האם כשעולה לתורה להזכיר גם את הראשון ? ובהזמנה לחתונה ?
מחזקים ידך במלחמת השם.

תשובה
רק השם שמשתמשים בו.
שאלה - 204684
בפסחים קיא דסיים מסאני ברגליים לחות קשה לעיוורון והביאה הבא"ח פר'פינחס ובאורות אלים דגם בזה"ז יש לחוש.
האם לפי"ז יש לחוש גם בנעלי גומי (קרוקס) שרגילים לנעול אחר הרחיצה?

תשובה
כדאי להניח מגבת בקרקע ועליה להניח כפות רגליו וינעל.
שאלה - 204683
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
ת''ח שמתנהג קצת מוזר כגון שתיית מיים מבקבוק וכן לבישת טלית גדול כל היום שלא ראינו כך אצל הגדולים הקודמים ולפי ראות עיננו הוא צדיק גדול

תשובה
אל תשאל אותי שאלות מסוג זה.
שאלה - 204682
לכבוד הרב שלום רב
האם כדאי לסנדק לקחת את הכיבוד של הקידוש על היין
תודה

תשובה
אם מכבדים אותו זה כדאי.
שאלה - 204681
לכבוד הרב מוצפי שלום רב
רואים במשך התקופה במדבר שיש עם עם ישראל ערב רב. מה היה איתם בכניסה לארץ?

תשובה
עיין בספר עטרת ציון פרק ערב רב.
שאלה - 204680
לכבוד הרב מוצפי שליט"אברצוני להודות על התפילות לגבי הרך הנולד והצנטור בנתיים הרופאים קבעו להיות בבקורת והקבה יעזור והזמן יעשה את שלו תודה מדובר ברך הנולד בן יעל תודה
תשובה
ברוכים תהיו והוא יהא בריא וחזק ומושלם בכל איבריו.
שאלה - 204679
לכבוד הרב
האם יש בישולי גויים בצ'יפסים ?
האם הם עולים על שלחן מלכים וסרים ?
תודה לרב

תשובה
בהחלט כן אסור.
שאלה - 204678
לכבוד הרב
בכניסה לרכב פתחתי את הדלת ופגעתי ברכב אחר בדלת שלידי וניהיה לו מכה קטנה לא יודע אם אני עשיתי אותה או לא אבל נראה לי שכן מה הדין במקרה זה

תשובה
לכסות את הנזק.
שאלה - 204677
שלום לכבוד הרב
האם מותר לקנות בגד חדש לאירוסין שהתקיימו לאחר ט' באב מחשש לסגר בשרות טובות

תשובה
עד ראש חודש מותר.
שאלה - 204676
שלום כבוד הרב
אישה שיש לה מנגו אחד ,שצריך לברך עליו שהחיינו ,האם טוב לוותר על זה ,עד לאחר תשעה באב ?

תשובה
כתבו הפוסקים לברך קודם ראש חודש ולא לעכב.
שאלה - 204675
לכבוד הרב שלום רב
ילדה בת 11 במגמת בכינור שעור פעם בשבוע במסגרת בית יעקב .
המורה מעונינת להמשיך ללמד בימי בין המצרים האם אפשר? כמו כן האם הילדה יכולה להתאמן?

תשובה
עד שבוע שחל בו מותר ללמוד.
שאלה - 204674
זאת אני 36 רווקה חרדית עם ניתוח השרירן שנעשה בטו סיון (רק עכשיו אחרי החלמה של חודש חזרתי לעבודה ) וצריכה לאמר הגומל והתחילו אצלינו להתפלל בחוץ מה אעשה מתי לאמרו זה חשוב לי
תשובה
בשבת לאחר קריאת התורה.
שאלה - 204673
לכבוד הרב מוצפי שליטא
לפני כמה ימים חיממנו מחבת ריקה ולאחר מכן ראינו זבוב או יתוש על המחבת שנפל שם מת ונתחמם כנראה כמה דקות.
מה דין המחבת ?
תודה רבה ויישר כח גדול

תשובה
תשרוף באש למשך 5 דקות.
שאלה - 204672
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
יש לנו יונים שעושות קן בחלון באופן די קבוע מותר להעיף אותם או שזה צער בעלי חיים?

תשובה
ברוכים הבאים.
שאלה - 204671
לכבוד הרב. עשינו שאלת רב אם לעשות סקירה שניה של שבוע 24 והרב אמר שלא לעשות. אשתי בכל זאת רוצה לעשות. מותר לה למרות שהרב אמר שלא, או לא?
תשובה
אם היא דווקא רוצה שתעשה.
שאלה - 204670
לכבוד הרב שלום
האם מותר בימים אלו,לקנות מיטות לחדרי ילדים?

תשובה
רק כשאין היכן לישן.
שאלה - 204669
לכבוד הרב שלום רב, בשבוע שעבר נחשפתי לחולי קורונה רבים וב"ה הקב"ה עשה נס והבדיקה יצאה שלילית. רוצה להעביר תרומה לישיבה/ לאתר.
צריך להזהיר את הציבור לשמור על הנהלים.

תשובה
חזק ואמץ.
שאלה - 204668
לכבוד הרב מוצפי שליט"א מחילה על ההפרעה.בערב שבת יוצא לפעמים שאני צריך לעשות קידוש לאדם מבוגר האם עלי לעשות קידוש שוב? אציין שאני שותה רביעית תודה רבה לרב איש האמת
תשובה
כן בהחלט.
שאלה - 204667
לכבוד הרב
שלום וברכה כבוד הרב.
האם מותר לומר לפני הלימוד שזה לכבוד נשמת צדיק או תנא פלוני?.
תזכו למצוות ותודה רבה.

תשובה
רק אומרים "לעשות נחת רוח ליוצרינו, ולעשות רצון בוראינו". וכתב רבנו משה חיים לוצאטו ז"ל כי ילמד רק לעשות רצון השם ולא אפילו בשביל מחילת העוונות.
שאלה - 204666
האם מותר בימים אלה להתחדש בבגדים חדשים נעלים, שעונים? אני תמיד מתבלבל אם ההחמרות מתחילות מראש חודש.
תודה כבוד הרב על הכל.

תשובה
ההחמרות מתחילות בשלשת השבועות, ולכן כל מה שסובל דיחוי, זה יהיה נכון.
שאלה - 204665
לכבוד הרב שלום רב קניתי נעליים ובגדים האם מותר לחדש את הנעליים לפני שבת קודש?
בנעליים יש לי צורך יותר מהבגדים תודה רבה

תשובה
כשיש צורך מותר לחדש בשבת.
שאלה - 204664
שלום לכבוד הרב
גרתי בחול כ5 שנים, חזרתי וחזרתי בתשובה. לצערי הרב הייתי עם הגויים. אפשר לדעת מה התיקון ? או שהתשובה מספקת, מרגיש עיכוב בזיווג כבר 3 שנים. אנא תשובתך.

תשובה
תתפלל בדמעות לאבינו שבשמיים והא ישמע תפילתך היוצאת מעמקי הלב ויענה לך.
שאלה - 204663
לרב היקר
עזרתי לחברה ולא ציפתי לתמורה בעלה הוציא שטר לתת ואמרתי שלא לוקחת,ואז אמר שאקח ואתן לצדקה או זיכוי הרבים וכך אזכה גם אותם ולא לקחתי מאי נעימות
האם טעיתי שלא לקחתי?

תשובה
תגובה טבעית ונכונה.
שאלה - 204662
לכבוד הגאון הרב מוצפי שליט"א
במענה לשאלה
204629 (הלידות השקטות).ניתן להמליץ על ד"ר מיכאל קופרמינץ בתל אביב שמצא פיתרון לבעיה הזאת. ועזר לנשים רבות.

תשובה
תודה לכם על כך. מצווה גדולה הרווחת בזה.
שאלה - 204661
לכבוד הרב מוצפי שלום אני בן 14 וחוץ מהלימוד בישיבה בע"ה אני לומד דף יומי מבין ומתקדם בלי מפרשים ועומק ושמעתי שזה לא טוב וצריך ללמוד עיון מה דעת כבוד הרב
תשובה
צריכים ללמוד הלכות ותתחיל בהלכות ברכות באופן מקיף.
שאלה - 204660
לכבוד הרב שלום רב,
לעתים, כשאדם שואל לשלומי, אני עונה לו "תודה לא-ל". האם זו הזכרת שם שמיים לבטלה?
תודה לרב על הכל, מחזקים ידיך במלחמה על התורה ומצהירים שאין לנו חלק איתם

תשובה
כיוון שהוא דרך שבח לאבינו שבשמיים, הוא מותר כפי שאומרים שירים ותשבחות, תפלות ופיוטים ומזכירים שם שמים ללא חשש.
שאלה - 204659
לכ הרב.משפ ברוכת ילדים מצב כלכלי בסד בסדר כרגע אין אפשרות לרכוש מזגן אפשר לסייע להם חלק מההוצאות מכספי מעשר או לחתן שלנו אברך זוג כרגע בלי ילדים תזכו למצוות
תשובה
מצווה רבה לעזור להם ברכישת מזגן, כי קשים החיים בלי מזגן.
שאלה - 204658
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
כהן שיש לו אח חורג מצד האבא והוא נפטר האם מותר להיכנס לבית העלמין בלוויה?

תשובה
הוא נכנס לתוך המקום בו אחיו מטופל, אך להיטמאות למתים אחרים אסור.
שאלה - 204657
שלום לכבוד הרב היקר לגבי הבחורה בת 49
יש לי חבר 54 חרדי גרוש גר באילת (מעונין לחזור למרכז) אם היא מעונינת דרך אלירן שידבר איתי

תשובה
בשמחה רבה אם תיצור קשר.
שאלה - 204656
מי שהוריו נפטרו מותר לו לקחת לשימושו את המיטה הזוגית שלהם?
או שזה בעיה מצד כיבוד אב ואם?
אמרו שבעיה לקחת בכללי מיטה של מישהו אחר זה נכון?

תשובה
מה לך ולמיטה של נפטרים?
שאלה - 204655
לכבוד הרב מוצפי שלום
מדוע אחינו הספרדים
אומרים את האות ו׳ כמו ב׳ רפוייה?
כמו גם חיבור של תס במקום האות צ׳. ?
ברוך תהיה כבודו .

תשובה
טעות, התערבו עם יוצאי אירופה ולמדו מהם.
שאלה - 204654
לכבוד מורנו הרב שליט"א
בל"נ אעביר סכום עבור אברכי ורבני הישיבה ק"ק "בני ציון" המעטירה לכבוד הושע בן בארי שבס"ד בני יצא שלילי בבדיקה וב"ה גם אחי קבל תשובה שלילית אחת תבורכו

תשובה
תבורכו מן השמיים. והאברכים יברכוכם מכל הלב.
שאלה - 204653
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
שלום הרב, האם צריך לחכות למניין בשביל חנוכת בית (שבוע בערך, עד שיהיה לכולם נוח) או לעשות לבד?
תודה כבוד הרב.

תשובה
מה קורה אתכם? הלילה מיד תעשו לימוד לבדכם, עם תחילת המגוןרים צריכים ללמוד קודם שילונו בדירה זה לא חגיגה.
שאלה - 204652
שלום לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם מותר לקרוא את הספר של יוסף בן מתתיהו בתשעה באב?
או איזה ספר אפשר ללמוד כדי להתחבר ולהצטער על חורבן בית מקדשנו.
בעז"ה נראה בבניין בית המקדש

תשובה
הספר מנחם ציון העתקנו שם מדרשים רבים לצורך היום הזה.
שאלה - 204651
שלום לכבוד הרב
יש ברשותי ספרים של רב שסרח(לא רפורמי)
האם לגנוז או להשליך לאשפה?

תשובה
אם יצא לצערינו לתרבות רעה אין ללמוד בספריו.
שאלה - 204650
לכבוד הרב שלום רב שלחתי שאלה יותר נכון רציתי את תגובתו של הרב ולא נעניתי..לא זוכרת את מס השאלה..
תשובה
ומנין לי לדעת מה הנושא.
שאלה - 204649
שלום הרב...
אני בשידוך נפגשנו 3 פעמים
לא מרגישה שיש חיבור הבחור מתעמק על פרטים שוליים מאד
וגם ההשקפות שלנו לא אותו דבר
מה הרב מייעץ?

תשובה
אין אנשים מושלמים, לדעת לחיות בעולם. העיקר תכונות האופי נוחות.
שאלה - 204648
משהו ישן אך בליביבארוע אדם ירא שמים בירך הקהלבקשתי ברכה לזש"ק והוא פסח עלי שוב ושוב ורק לאחר זמן מה ברךמישהי מהקהל אמרה ליראה שמה שקורה למעלה, קורה גם בארץהאם לחשוש מכך?
תשובה
הוא עשה תרגיל. ואת האמנת.
שאלה - 204647
לכבוד הרב שליט"א
מתקשה ספציפית בנושא של חישובים חשבוניים מתמיד ,האם ניתן לכוון על זה ב'חונן הדעת'או שזה לא הדעת המדוברת?
תודה לכבוד הרב במלחמה נגד ע-מלק חזק ואמץ!

תשובה
כן בהחלט אפשר לכווין על כך.
שאלה - 204646
לכבוד מורנו הרב מאיזה שעה אפשר היום להתפלל ערבית?
תשובה
מהשעה 18.35. היום כב תמוז. וזה לכל השבוע הבא.
שאלה - 204645
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
גנבו לי מהרכב תיק ובו מסמכים ושיקים,הגנבים נראו היטב במצלמות בעת מזימתם. האם ניתן להעביר את הטיפול למשטרה?
תודה לרב.

תשובה
בוודאי הגמור, אין מקום לשאלה כלל. ועצה טובה לך אל תסמוך רק עליהם, תפרסם תמונותיהם ברבים כדי שיזהו אותם.
שאלה - 204644
לכבוד הרב מוצפי שליט"א תודה רבה הרב.כולנו מרגישים שאתה מגן על התורה הקדושה ועל עם ישראל כולו באמת ובמסירות נפש .במלחמה הזאת נעמוד לצידך בכל דרך.בהצלחה .
תשובה
להזהיר את הציבור ולהכריז "יש רפורמים". והם בתוכינו ומקלקלים את בנינו ובנותינו, בטלביזיה הארורה ובאתרים הטמטים המשחיתים את הנפש, וכל מה שעבדו בדורות שלפנינו הוא בסכנה.
שאלה - 204643
לכבוד הרב שלום רב
אני רוצה לקרוא לבן שיוולד בעזרת השם על שם אבא שלי שנפטר בגיל צעיר מאוד. האם ניתן לעשות זאת ובאיזה תנאים? שם ראשון או שני, הוספת שם וכו...

תשובה
על פי ההלכה אתה רשאי לקרוא בשמו בתוספת שם או ראשון או שני. עיין בשו"ת מבשרת ציון. תודה.
שאלה - 204642
שלום לכבוד הרב
נשוי 7 כ8 שנים אשתי כמעט כל ערב הולכת או לחברות או למשפחה שלה היא טוענת שזה בשביל להתאוורר אני שותק ומרגיש לא טוב עם זה כיצד לנהוג?

תשובה
תציע לה איזה ערב לצאת יחד, וכשתחזרו תלמד אתה איזה הלכה ל - 3 דקות. ובשיטת סיפוח זוחל, כל שבוע תוסיף עוד ועוד.
שאלה - 204641
שלום לכבוד הרב, רציתי לשאול האם יש מקור מהפוסקים או מספרי הקבלה להנהגות חינוך אצל תינוקות, למשל ליטול את ידיהם בבוקר או להשים לתינוק כיפה וכד' למרות שאינם מבינים דבר
תודה

תשובה
יש התייחסות בספרים הקדושים כגון בספר חסידים וכדומה שהתינוק לא יראה דברים לא צנועים ולא דמויות של רשעים כי זה משפיע על נפשו. אך נטילת ידים או כיסוי ראש, רק משעה שהם מבינים.
שאלה - 204640
לכבוד הרב שלום רב הצדיק.
לא כל כך הבנתי את הנושא של כתב אשורי בדברי חול. האם הכתב שמשתמשים בדפוס הוא למעשה אסור או שבגלל שיש בו מעט שינויים אינו נחשב אשורי?

תשובה
כתב אשורי הוא כתב הדפוס שלנו, הם צורת האותיות שירדו מהר סיני ויש בהן קדושה, ולכן אסור להשתמש בהן תשמיש בזיון.
שאלה - 204639
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
שלום לכבוד הרב
האם בר מיצווה יכול לשחק בצלחת מעופפת בשבת ?

תשובה
רק מי ששכלו מעופף לכל הצדדים.
שאלה - 204638
לכבוד הרב
אם ילד בבית לא היה זהיר ברכוש של אח שלו למשל האם ראוי שאותו ילד ירכוש עבורו חפץ חדש כמובן לפי יכולתו.האם ראןי לנהוג כך?

תשובה
הכל לפי תנאי הענין והמצב.
שאלה - 204637
לכבוד הרב שלום רב
בגלל התסמונת הנדירה של הילדה כל חודש בערך עושים לה בדיקות דם ואולטרא סאונד בבטן לראות שאין גידולים עד שמגיעים התוצאות אני במתח ולחץ.

תשובה
דעו ידידי היקרים, לטובת הילדה, לקידום בריאותה, אתם צריכים עכשיו והיום לעשות שינוי דרסטי בהתנהגות וביחס בבית, לשנות את האווירה, להיות שמחים, לספר סיפורים ואפילו בדיחות. להיות שמחים, כי היא רואה הכל ומבינה הכל. אם את טובתה אתם רוצים ואני מאמין בכל לבי שזה כך, בבקשה תעשו שינוי והיא תבריא.
שאלה - 204636
שלום לכבוד הרב שליטא תיקון חצות היום עד השקיעה אפשר גם אחרי מנחה חזק וברוך
תשובה
בתנאי שתאמר בישוב הדעת ובכוונה וקודם השקיעה.
שאלה - 204635
כבוד הרב
הבאתי מהנדס שיבדוק דירה מקבלן במסירה, הקבלן לחץ לסיים ולא סיים הבדיקה.הסכים לרשום תקלות בכפוף לבדיקה הבאתי אותו שוב לסיים מותר לרשום את התאריך בדיקה הישן?
תודה

תשובה
זו השלמה של הבדיקה הקודמת.
שאלה - 204634
לכבוד הרב שלום.
במעקב ברפואת הפה כמה שנים, בגלל יובש בפה בעיקר בלילה.
מתעוררת כמה פעמים בכל לילה להרטיב את הפה בגלל היובש.
האם אפשר רק להרטיב
את הפה בצום ט' באב בלי לבלוע?

תשובה
ארבעה פעמים שאלת וארבעה תשובות קיבלת, לך מותר.
שאלה - 204633
שלום לכבוד הרב,האם פיטום הקטורת על קלף שלא כסדרן יש בה את אותה סגולה כדי להמנע ממה שאמרו? והאם יש אפשרות לכתוב פיטום הקטורת על קלף בצורה רגילה?
תודה רבה וישר כוח!

תשובה
תקרא מתוך הסידור.
שאלה - 204632
למורי הנערץ.האם יש להחמיר ולהכין לצורך שבוע שחל בו גם לבנים גופיה ואנפלאות חוץ מכת"ר?
בשל קרע בטלית רכשתי עטרה עם רקמת חוטי כסף ורוצה לתפור אותה על הקרע.האם מותר בזמן זה?

תשובה
יש מחמירים להכין גם בגדים פנימיים. הטלית תרכוש סרט ותן למתפרה שיתפרו הסרט על מקום הקרע. עטרות תשאיר למלך המשיח.
שאלה - 204631
לכבוד הרב שלום רב האם חומץ בלסמי בכשרות שיש ברכיבים שלו יין הוא נאסר בשימוש על ידי שהשתמש בו גוי תודה רבה רבנו היקר על זיכוי הרבים
תשובה
חומץ בלסמי המקורי מיוצר באיטליה והוא מיין נסך.
שאלה - 204630
לכבוד הרב הגאון שלום רב
בעניין עננו בארבעת תעניות
האם יש עניין לציבור להגיד עננו בתפילת י"ח שליל התעניותבריאות איתנה לרב

תשובה
רק בליל תשעה באב, בשאר תעניות זה שקר בערבית
שאלה - 204629
שלום לכבוד הרב אני בת 39 אמא אם 3 ילדים עברתי 2 לידות שקטות
לא היה דופק בחודש 9
אם נכון לנסות להביא עוד ילד בעלי לא רוצה ואני ממש מפחדת

תשובה
להתייעץ עם הרופא.
שאלה - 204628
לכבוד הרב שלום רב
בחורה בהיריון תחילת חודש תשיעי בסיכון עם קרישיות יתר בדם ומזריקה כל יום זריקה לטיפול נתבקשה לעשות זירוז לידה מחשש סכנה, האם מותר לעשות זירוז במקרה זה?

תשובה
מותר ושיהיה בהצלחה רבה. ומלאכי השרת יעזרוה.
שאלה - 204627
לכבוד הרב שלום רב
נמצא בשכונה שנמצאת בסגר. קשה. יש בית כנסת אחד שמפללים במקום סגור ולא מעניין אותם ההנחיות, חלקם בלי מסכה. האם מותר לדווח לשלטונות כדי שלא יאריכו את הסגר?

תשובה
תדווח מיידית.
שאלה - 204626
לכבוד הרב שלום רב לאבא שלי תהיה אזכרה של 20 שנה האם בזמן הזה עולים לבית העלמין .תודה כבוד הרב
תשובה
בודדים.
שאלה - 204625
לכב' הרב בן ציון ,
צריכה חיזוק באמונה, קולגה לעבודה מתעניינת בשעות העבודה שלי,לא שמחה בחלקה אני ממש פגועה ממנה, היא עושה תחרות מולי. האם יכולה לפגוע בי בעין רעה? מה ממליץ?

תשובה
תאמרי פרק שיר למעלת אשא עיני אל ההרים..... ולא לחשוב עליה.
שאלה - 204624
בעלי ואני בעלי תשובה ולצערנו יש קרובי משפחה מדרגה ראשונה שמנהלים מערכות יחסים עם גוים. בעלי לא מוכן שיתקרבו ויגעו בילדים.
האם זה כזה חמור שגויה תגע בילד?

תשובה
בעלך צודק בהחלט, והשם ישמרהו ואת הילדים. אני מזועזע.
שאלה - 204623
לכבוד הרב שלום רב
האם סוכה הבנויה בבית (הגג נפתח ושמים סכך)יכולה להיות כשרה למהדרין מהבחינה של "צא מדירת קבע לדירת ארעי"?
תודה לרב

תשובה
בהחלט כן, אם היא עשויה כהלכה.
שאלה - 204622
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
בבהכנסת אין לי זמן לומר כל הקרבנות ןלהתפלל אם הציבור האם לדלג ולהתחיל מברוך שאמר או לומר הכול והעמידה אם חזרת הש"ץ ?

תשובה
תקדים להגיע רבע שעה קודם כולם ותתפלל לפי סדר.
שאלה - 204621
למערכת הנכבדה!
בשאלה 204557 בתשובה יש טעות כתיב אם במקום עם. כנראה בגלל שהאותיות קרובות.

תשובה
המערכת, בגלל תגובות נרגניות של כמה מהמשתתפים הפסקנו לתקן שגיאות, והן רבות מספור.
שאלה - 204620
שלום לכבוד מורינו ורבינו!
רצינו לשאול את דעתו הצרופה והקדושה של מו"ר כיצד יש להתייחס לסיפורי צדיקים באופן כללי האם יש להאמין לכל סיפור או לקחת הכל בערבון מוגבל?

תשובה
הכל בערבון מוגבל פעמיים.
שאלה - 204619
שלום הרב..יש לי מנין ליד הבית שמתפללים לכתחילה מנחה אחרי השקיעה אתמול אמרו תחנון ב8 אני מעדיף להיתפלל יחיד ב7 וחצי כי אני בבידוד ולא לחכות להם זה בסדר?
תשובה
הם נוהגים לא נכון. זה לא תתפלל כבקשתך. יהודי יש לו סדר יום קבוע ומוצלח.
שאלה - 204618
לכבוד הרב שלום למורי ורבי.. האם כדי לומר אבינו מלכנו אחרי יהי רצון אחרון לפני עושה שלום בעמידה תודה רבה
תשובה
אבינו מלכינו אומרים לאחר נפילת אפים ביחיד. או בציבור בסיום החזרה.
שאלה - 204617
לכבוד הרב מוצפי שליט"א, אני מאורסת לבן זוגי, ...
החלו בניינו ויכוחים שגורמים לי לחשוש שאולי זה לא הגבר שלי, מאחר וקשה לו להתנצל, צריך להוכיח אותו
מה דעת הרב?

תשובה
אתם מבזבזים את הזמן הכי קדוש בחייכם, במקום להתכונו בקדושה ובטהרה לימי החופה, אתם מבלים בדברים בטלים, ויצר פועל לקלקל. שניכם צריכים הדרכה ושיחות רציניות להבין משמעות דחופה והקמת בית בישראל.
שאלה - 204616
לכ' הרב שלו' רב, מתנצל אני חייב להוציא את זה, צפיתי בסרטון "תגובה" של... פשוט בא לי להקיא, כל משפט שם אפשר לראות שהוא מזויף מתוכו, צריך להיות חסר מוח כדי לקבל מה שהם אומרים שם
תשובה
תרשה לי להתעכב על פרט חשוב בתמונה הכוללת.
יש כאן מלחמת קיום רוחנית קריטית ביותר. מעבר לתגובות המזלזלות והבלתי עניניות, הרדודות, ואפילו הגורמות בחילה ועוד.
המפעל הגדול בעיקר של יהודי ספרד והמזרח זה מאות שנים מימי גלות ספרד, כל אותם 5000!!! מנהיגים שקמו בארצות המזרח, רבנים, אנשי צורה וצלם אלקים, יראי שמים שהנהיגו את הציבור בתנאים לא תנאים, ברדיפות מצד שכניהם הנוצרים, המוסלמים, השלטונות, המנהיגים העריצים, הרודנים האכזרים, הרבנים וראשי הציבור השכילו ברוב חכמתם לנווט את הספינה בגלים הסוערים לחופי מבטחים, הגינו בגופם ובנפשם על צאן מרעיתם, ומסרו נפשם על קיומם הפיסי והרוחני בעיקר של כל בנות ובני קהילתם.
נזכור את יהודי תימן כמה רדיפות ספגו לאורך שנים רבות, היהודים באירן, בעירק, בסוריה, באפגניסטאן, במשהד, בהודו, בשנחאי, בהונג קונג, בסין, בגרוזיה, בקורדיסטאן, בזובקיסטאן, בבוכארה, בטשקנט, ובכל המדינות במזרח. בבולגריה, ביגוסלביה, באיסטנבול, באיי כרתים, באיזמיר, בסאלוניקי, בערי יוון, ובכל רחבי אירופה המזרחית, נשדדו ונרדפו, גורשו מבתיהם והחרימו את רכושם, ותמיד היו שם המנהיגים הרוחניים שעודדו, סייעו, הקשיבו, התפללו, הגינו עליהם בחירוף נפש, והצילום מכליה פיסית ורוחנית גם יחד.

היום הזה כאשר שרידי הקהילות וצאצאיהם הגיעו לארץ הקודש, אשר לה נכספה נפשם ונפש אבות אבותיהם, אשר עליה נשפך דמם זה שנות דור ודור, כמה ממון השקיעו כדי רק לזכות ולראות בעיניהם הנכספות את ארץ אבותינו, לחונן עפרה ולנשק את אדמתה, לגפף אבניה ולשכב בעפרותיה. נזכור את הדור שלפנינו כמה השקיעו רבותינו ואבותינו בהקמת בניהם מהעפר, בחינוכם הטהור בארץ אבות, לראות בעיניהם את ערי הקודש צפת, טבריה, ירושלים וחברון, אלו "ארבע ארצות" ערי הקודש הנפלאים, והקימו בדם ויזע, ובדמים יקרים ישיבות ובתי תלמוד תורה, מוסדות חינוך ובתי כנסת, עדרים עדרים של צאן קדשים.

והנה מגיע משיח שקר ופותח טלביזיה טמיאה, מגישת חדשות לא צנועה, תכניות בידור ורכילות, שקרים ומרמות, כל החיקויים של הגרועים שבאומות ולא אומר מנוח.
השטן מכשכש במעיו והוא מארגן מופעים, אורות קוליים שלא היה כמותן, "מופע לייזר שהימם את העולם" לראשונה בישראל.
ארבע סטנדפיסטיות יבדרו את נשות ישראל, ויסחטו את כספן. כי השחקנית המטונפת אמרה "את חייבת להגיע". מלאכית חבלה באה מהתהום וציוותה.


בלילות החנוכה הנרות דולקות בבתי ישראל, הילדים שרים, זה משחק בסביבון, זו נוגס בסופגניה החמה שאמא הרגע הוציאה מהסיר הבוער, אבא יושב ומספר את מעשה יהודה המכבי, בדירה הסמוכה שרים שירי חנוכה ופוצחים בריקודים, אבא יושב בכורסה ועליו נתלים ארבעה ילדים חמודים ומאושרים, והוא מספר להם איך מתתיהו הזקן דקר את המתייוון בבית המקדש, הילדים מתמלאים בחום של אהבת השם ובוערים כולם בדביקות טהורה, כשבשמיים מביט עליהם אבא שבשמיים מלמעלה ומתגעגע אלינו לגאול אותנו.
ולפתע הס מושלך בבתים, הגיעה שליחת השטן השחקנית מהפירסומות מטעם... "הכנתי לאמהות ולנערות כרטיסים למופע".... ב.... "היכל"... הטוטו... חושך יון נחת בן רגע על הבית, זו יון שהחשיכה עיניהם של ישראל. האמא ושתי בנותיה רצות אצות ל...מופע היווני. שחקניות, דיילות, ספק יהודיות, שם. איזו מפח נפש בבית, הילדים בוכים, האב חורק שיניים, הרי תיכננו ארוחה חגיגית. אך האם היהודיה ונערותיה נמצאות בשבי הרפורמים, שם סוחטים אותם בהתרמות, בהוראות קבע לכלכל את השחקניות, הזמרות, הסטפנדיות, שאינן יודעות יהדות מהי. תורה מהי, הכסף, הממון, הבולמוס של הבידור הזול, הוא מדבר עכשיו. אין מתתיהו, לא הנרות הללו. לא בית מקדש ולא מנורה טהורה. יש רפורמים.

וזה עדיין לא תם ולא נשלם, יש אתר הכרויות. בואו נציץ שם, יו,,, הנה בחורה מענינת, רגע זו לא אותה משכונת פלורנטין? והנה זאת מגבעת אולגה, וההיא ממושב אורה, בוא בחור מה דעתך להתקשר אליה, ככה סתם תאמר ש... יש רפורמים, וכך נופלים בחורי ישראל כשרים, וגם בנות ישראל התמימות. ולפעמים יש מתחזות וגם מתחזים... יש רפורמים.
"סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה..."

תלמידי רבותינו הקדושים.

הערה, תשאלו את השקרן הרפורמי אם גם זה "שקר"...???
שאלה - 204615
לכבוד הרב
קבענו לפני שנתיים תקנה שכל מי שיש לא אזכרה אוטומטי מקבל מפטיר
כולם מרוצים חוץ מאחד שעושה סקנדל כאשר נותנים מפטיר לאזכרה של סבא - האם יש צדק בדבריו?

תשובה
ומדוע זה מפריע לו?
שאלה - 204614
לכה"ר מוצפי שליט"א
שאלתי את כה"ר לגבי מעבר דירה אחרי ר"ח אב,כה"ר ענה לעבור מיד.
הבעיה כה"ר שכרגע אין לי לאן לעבור,והשאלה אם יש איסור לעבור אחרי ר"ח/שבוע שחל בו?
תודה לכה"ר

תשובה
אנא מכם לא לסחוט ממני היתרים.
שאלה - 204613
לכבוד הרב
השאלה הזאת היא בדיעבד,רק רציתי לדעת אם עשיתי בסדר או לא.קניתי חולצה לפני חודש ורק אתמול לבשתי אותה,וזה לא חולצה שאני שמח בזה.האם הייתי צריך לחכות עד אחרי ט באב?

תשובה
היה נכון לחדשה בשבת קודש.
שאלה - 204612
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
הרופא רוצה שהאישה חודש כבר שישי תעשה בדיקת מי שפיר כיוון שיש חשש עקב זרימת דם מהירה בלב לתסמנדאון רק בשביל לצאת מחשש מה אומר הרב לעשות או לא הם לא מחייבים

תשובה
בשביל שיהיה ראש שקט כדאי לבצע בדיקה.
שאלה - 204611
לכבוד הרב קשה לי לשתות יין בגלל הטעם ועושה לי קצת הרגשה רעה האם מותר לקדש ולהבדיל על יין מוגז שברכתו הגפן ?
תשובה
תשתה יין יבש או לבן.
שאלה - 204610
כבוד הרב
קיבלנו מתנת כסף ב"ה מסתדרים גם בלי זה נתנו מעשר
השאלה אם במשפחתניו המורחבת המצב לא טוב כלכלית אנו נדרשים לתת הכסף לצדקה
לשמור למקרה שנצטרך
/ נשתמש למותרות בשבילנו

תשובה
נכון לתת חלק לבני המשפחה שמצבם לא טוב.
שאלה - 204609
לכבוד הרב
בשבת נקלעתי, בגלל המצב, למנין שהתקיים במקום שהיה שם דגל הציונים ממולי. לא יכולתי לעבור מקום, האם מותר להתפלל מול סמל הרשע והכפירה, או להתייחס כבד צבוע בעלמא?

תשובה
אין צורך דוקא בימים אלה לעורר רעש נגד דגל, זה לא בהכרח כפירה ולא התרסה. והמנהג מצוי בכל מדינה ובכל ארץ. אנחנו במרחב הציבורי מצויים עצמים שונים מכל הסוגים, יש רצויים ויש בלתי רצויים, והחכם שותק.
שאלה - 204608
שלום לרב מוצפי שליטא.
אתמול הבן שלי רץ בבית נפל ושבר את השן הקדמית.
הרב מדוע זה קרה במה צריך להתחזק כי ידוע ששום דבר לא קורה סתם.

תשובה
הוא רץ מהר מדי וסליחה גם בחוסר זהירות.
שאלה - 204607
שלום לכבוד הרב האם אני יכול לומר לאנשים שאם הם לא שמים מסיכה אני לא אקח להם את המשלוח אני תליתי בחנות באישור בעל הבית שאם הם לא שמים מסיכה אין שירות
תשובה
בהחלט כן, חזק ואמץ אל תערוץ ואל תחת.
שאלה - 204606
לכבוד הרב, אני חי בפלורידה המצב מחמיר מיום ליום. רבים מהקהילה נדבקו, מתפללים במנין מצומצם עם מסכות כפפות ושמירת מרחק לפי התקנים. האם להמשיך ללכת לבהכנ״ס או עדיף ביחיד
תשובה
אם זה מיום ליום עולה יותר, תתפללו בבית או במרפסות. והשם יתברך יברככם.
שאלה - 204605
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
יש לנו שאלות גדולות במעשרות וצדקה
היכן אפשר לנסח בפרוטות את הבעיה
ולקבל מענה מאת הרב
כאן זה בלתי אפשרי
תודה רבה על הכל הכל

תשובה
אני מציע לכתוב שאלות בשלבים.
שאלה - 204604
שלום לכבוד הרב
היכן כתוב שאדם בצער הקב"ה מזמן לו אביון לבחון אם ירחם עליו?

תשובה
אנא תשאל את מי שאמר לך זאת. אולי בספרי סיפורים.
שאלה - 204603
לכבוד הרב שלום רב האם זה נכון שאין לאהוב אדם רשע?
תשובה
עיין לרבנו בחיי בספר חובות הלבבות שער י - שער אהבת ה' פרק ה שכתב "אבל משניאי אהבת השם רבים מאוד, ומהם, השנאה באהוביו והאהבה בשנואיו, כמ"ש: הלרשע לעזר ולשונאי ה' תאהב ואמר: מצדיקי רשע, ואמר: מצדיק רשע ומרשיע צדיק, ואמר: עוזבי תורה יהללו רשע, ואמר: אומר לרשע צדיק אתה".
ובספר שערי תשובה לרבינו יונה שער ג כתב "החנף אשר יהלל רשע לפני בני אדם אם בפניו אם שלא בפניו, אף על פי שלא יצדיקנו על חמסו ולא יכזב על משפטו, אבל יאמר עליו כי איש טוב הוא, ועל זה נאמר (משלי כח, ד): "עוזבי תורה יהללו רשע", כי לולא אשר עזב את התורה, לא הלל העובר על דבריה ומפר מצותיה, וגם כי לא ישבח את הרשע זולתי במה שנמצא בו מן הטוב ויליץ עליו בפני בני אדם להגיד לאדם ישרו. גם זו רעה חולה, כי בהזכירו את הטוב, ואת הרע לא יזכור ועל כל פשעיו יכסה, צדיק יחשב אצל השומעים, ויתנו לו יקר, וירים ידו וגבר".
שאלה - 204602
שלום לכבוד הרב
בעלי אברך ויש לו אח שעוד לא התחתן.כמעט כל הצעה אחרי שנפגש פוסל אותה כי הוא משווה את הבחורה אליי. זה מעיק עליי מאוד ומפחדת מקפדה מה עליי לעשות?

תשובה
הבעיה היא שלו, כי לא למד מוסר קנאה רעה מה היא.
שאלה - 204601
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
עשינו לפני כשבוע וחצי הזמנה לסורגים לחדרי ילדים, התקשרו ואמרו שיבואו להתקין, יוצא בר"ח אב, האם מותר או לדחות לאחר תשעה באב?
תודה

תשובה
יבואו גם לפנות בוקר ויתקינו כי זה חיוני.
שאלה - 204600
לכבוד הרב
חתונה מצומצמת לאחר ט באב.
בילקןט יוסף רשום, המתחתן מיד לאחר ט באב, יוכל לעשות את ההכנות גם לאחר ראש חודש.
לצערי, לא אספיק לעשות הכול לפני. האם אוכל להקל כמו שרשום?

תשובה
אולי תספיק, כי אתה בחור זריז, רק מה שלא תספיק.
שאלה - 204599
לכבוד הרב שלום רב האם כבודו שמע על מערת סרח בת אשר שנמצאת באיראן ואם כבודו יוכול לספר לנו עליה תודה רבה לרב היקר
תשובה
לא מבין במערות וגם לא במגדלים.
שאלה - 204598
לכבוד הרב מוצפי שליטא
אני נשוי 6 שנים 3 ילדים
המצב שאשתי ואמא שלה קשורות ואשתי רק בבית של הוריה כל הזמן בכלל לא באה לבית וגם שבאה היא עצבנית ואמא שלה עושה לה מצפון. האם להתגרש

תשובה
תמחל ותוותר, ותיקח אותה מעט לטיול.
שאלה - 204597
שלום לכבוד הרב רציתי לשאול למה כתוב זרזיר פעמים בפרק שירה?תודה סליחה ששוב פעם אני שואל
תשובה
סליחה שאני עדיין עסוק בשלחן ערוך.
שאלה - 204596
לכבוד הרב
לגביי לחתוך סרט דבק בשבת!
הרב לצערי אי אפשר להכין מספיק דבק לכל השבת!
אין לי איפה להניח.
שנשאר דבק על התחבושות מותר לי למשוך את הדבק לשימוש נוסף?
או שזה תולש סיבים?

תשובה
לקנות פלסטרים מוכנים מראש.
שאלה - 204595
שלום לכבוד הרב!
אני מורה במקצועי כבר 32 שנים.
עבודה מאתגרת, אך יש לה מחיר בשלום בית ובבריאות שלי. האם להמשיך בעבודה זו או לפרוש? בעלי איננו שש שאפרוש.
מה הרב מציע? מתלבטת!

תשובה
תמשיכי ואפילו בפחות שעות.
שאלה - 204594
לידיעת הציבור ניתן להכנס לאתר בשם גיידסטאר של משרד המשפטים ולראות את השכר של בעלי תפקידים בעמותות השונות
ושבדורש ציון הכל בהתנדבות
תודה לעט"ר וכל העוסקים במלאכת הקודש !

תשובה
תודה לכם על הכל. הרשעים שלחו את שלטונות המס לבדוק את הספרי חשבונות. דף אחרי דף מכל הצדדים, עד שהמבקר אמר לי מקום נקי כזה לא פגשתי מעודי.
שאלה - 204593
במחילה מכבוד הרב, אני הקטנטן מציע כדיי להציל את עם ישראל, שכל הרבנים שנגד הדברות יעשו יחדיו כנס על בעיות הדור ובין הדברים על הדברות והדומים להם. זה יעשה רושם על עמו ישראל
תשובה
עשינו וגם עושים בעצם ימים אלה בהצנע, משום עינא בישא, ומשום שהרשעים משתמשים באמצעים של המאפיונרים והעולם התחתון ממש.
שאלה - 204592
כתוב בבא"ח להשאיר שיורי מאכל בשעת ברכת המזון, וכן כתב להסיר כלים רקים. לפיכך, כוס ששתו ונשאר מעט שכבר אי אפשר לשתות, או צלחת שלא נותר אלא שיורי גבינה וכו', האם צריך להסיר?
תשובה
נכון מאוד להסיר.
שאלה - 204591
לכבוד הרב שליט"א לגבי נשים בימי בין המיצרים קריאת תיקון חצות אחרי חצות לילה/יום עד מתי אפשר? עד השקיעה? והאם נשים צריכות לקרוא גם ביום וגם בלילה או מומלץ משהו אחר לקרוא?
תשובה
עד לפני השקיעה. נשים יכולות לומר.
שאלה - 204590
מורי ורבי שליט"א. שלום רב. הרב שמעתי אתמול בלווין על אחד שביזה את מרןזיע"א. ובגלל זה 30 שנה חלה במעייל. הרב אני כבר הרבה שנים סובל מהמעיים (קרון) אני צריך לחשוש אולי ציערתי
תשובה
בתלמוד מובא שצדיקים סובלים מהמעיים. הכרתי הרבה צדיקים בדור שעבר שסבלו מכך.
שאלה - 204589
לכבוד הרב
האם הרב יוכל להפנות לייעוץ בנושא חינוך ילדים? הדבר בנפשנו ולא נפנה אלא למי שהרב מכיר וממליץ.
תודה רבה וישר כוח למורנו ורבנו.

תשובה
לכל בעיה יש את המומחה שלה.
שאלה - 204588
לכבוד הרב שלום
לפני החרדה והדיכאון היה לי רצון לגדול בתורה וכעת אין חשק האם כדאי לחפש
עבודה קלה
תודה לרב

תשובה
תיגש לרופא טוב ויעיל ותקבל תרופות יעילות ותרגיש מצויין.
שאלה - 204587
לכבוד הרב מוצפי שליט"א רכשתי שולחן סלון מחנות של גוי ואחר בהספקה בשבועים רוצה לספק לנו את השולחן שבוע הבא האם יש בעיה בתקופה של בין המצרים לקבל את השולחן רפואה שלמה לרב
תשובה
יש בעיה לחדש בימים אלה.
שאלה - 204586
לכבוד הרב מוצפי שליט"א.
בשו"ע מובא שבנטילת ידיים טבעת מהווה חציצה. האם גם לגבי טבעת שאי אפשר להסיר אותה זה מהווה חציצה?

תשובה
טבעת שלא מסירים אינה חציצה.
שאלה - 204585
לכבוד הרב מוצפי שלום מה הפירוש בדורינו מקום שבעלי תשובה עומדים אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד כי יש בילבול כל אחד מפרש אחרת לפי דעתו להיות נחמד עם הציבור ושלא נטעה אחריהם
תשובה
הכוונה היא שיש לו דחפים פנימיים לעבירות והוא מתגבר ומכני יצרו, מה שאינו אצל צדיקים, גם משנה את התנהגותו בסביבה וגם יחסו לבני אדם היא הגונה וטובה.
שאלה - 204584
שלום לכבוד הרב שנה הבאה בעזרת ה' אני (ספרדי) בישיבה גדולה ויש לי פאות מאחורי האוזניים וזה מציק לי האם אפשר להוריד אותם תודה רבה
תשובה
תשאיר אותם מסודרים. זה נותן חן.
שאלה - 204583
לכבוד הרב האהוב מכל!ממש עצוב לי שככה פוגעים בכבוד הרב,לא ראיתי את הסרטון לא מסוגלת לתת להם כוח ולצפות.קניתי את הספר של הרבנית חכמת נשים חובה לכל אישה אשרינו שזכינו בכם
תשובה
עיין משלי פרק כח
עֹזְבֵ֣י ת֭וֹרָה יְהַֽלְל֣וּ רָשָׁ֑ע וְשֹׁמְרֵ֥י ת֝וֹרָ֗ה יִתְגָּ֥רוּ בָֽם. וכתב רבינו בחיי בראשית פרק לב "כי כל אחד ואחד משבח את מינו". ועיין בדברי רבנו יונה ז"ל בשערי תשובה דברים מבהילים ביותר.
שאלה - 204582
לכבוד הרב מוצפי , בת 29 חרדית. כמעט מיואשת ניסיתי הרבה סגולות, תפילות, דמעות ולא יודעת למה אצלי הכל תקוע .מרגישה שאיחרתי את הרכבת וצריכה נס כדי להינשא ולהקים בית כשר
תשובה
כי סירבת לחינם וללא הצדקה, עתה יש להתפשר.
שאלה - 204581
לכבוד הרב שלום
כאבים בבטן התחתונה כבר חודש.לאחר בדיקה אצל הרופא אמר שכנראה יש נוזל בחצוצרות ויכול להקשות כניסה להריון.מתוסכלת מאוד ועצובה ובעיקר מפחדת

תשובה
לא לפחד ולא להזניח, יכול להיות טיפול פשוט אם זה מוקדם, ללכת למרכז רפואי ידוע באיזורכם, ולגשת לרפואת נשים, גניקולוגיה.
שאלה - 204580
לרב היקר, עיר קטנה בצפון התפרצות גדולה הרבה מאומתים והמון בבידוד ומסתובבים ביננו בבקשה דעת הרב
א.להמשיך להתפלל במניין
ב. להוציא התינוק מהמטפלת ולהיות בבית(יש אפשרות)

תשובה
תפנו לשלטונות הבריאות בדחיפות.