שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 278625

לכבוד מורנו הרב שליט"א, בבני ברק בחורים שוטים ביזו וצעקו על חייל חרדי שעבר ברחוב, גידף וקילל, מה צריך לעשות נגד תופעות מעין אלה? אנחנו במלחמה קשה, מה עלינו לעשות?

תשובה

טיפוסים אלה חסרי בינה ודעת, ראויים לכל גינוי שבעולם, הם עצמם ראויים לתוכחות מוסר על התנהגותם הנלוזה והמופקרת, חסרי רסן, בטלנים המתגרים בכל מי שאינו מתאים להם. אין לנו עסק עמהם ולא עם הדומים להם. אלא נידבק באנשים ישרים ובעלי נפש.

זה עתה ממש היום ח' בכסלו חזרתי מניחום אבלים אצל משפחת פרידמן היקרה הי"ו, אשר בנם החייל בעל נשמה טהורה וגבוהה, איש רוח חכם ונבון, גבוה משכמו ומעלה, שחר פרידמן הי"ד, אשר במסירות נפש עילאית ובאהבה מוחלטת יצא להילחם באוייבינו השנואים ביותר, המשוקצים והנתעבים שבאומות. ונפל על משמרתו בעזה. היה בעל מסירות נפש יוצאת מהכלל, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה, משמח ומחייך לכל דווה נפש.
אביו ואמו דורון וליאת יבלחט"א אנשים יקרים ואהובים, בעלי נפש זכה, סיפרו לי כי מעולם לא שמעו ממנו שום הגה או ציוץ של התנגדות או דברים בוטים, והיה נזהר בכיבוד אב ואם ביותר. וכן בכבוד כל אדם באשר הוא. עזר לזולת במסירות ובחיוך.
אביו דורון פרידמן הי"ו עוסק זה כעשרים שנה בהדפסת והוצאת לאור של ספרינו באהבה ובחיבה, ינוחמו מן השמים ולא יוסיפו לדאבה עוד.

נושאי השאלה

מידות השקפה והנהגה - שונות

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א