שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 276533

שלום לכבוד הרב, מורנו ורבנו אנחנו בעיצומה של המלחמה, מה יהיה עמנו? עד מתי זה יימשך כך? אני מכיר מקרוב סיפורי הצלה מתוך תופת ההריגה, חיילי הצבא חירפו נפשם להציל, אך למה זה קרה?

תשובה

כתבת בהתרגשות, ולכן דבריך אינם מסודרים, אני מבין אותך, מי יודע מה בשמים מבקשים? אך דבר אחד כולם יודעים, אבא שבשמיים רוצה שנהיה טובים וזכים, צחים וברים כשלג בהרים. נמשיך בכל כוחנו להאמין בו ולהתחזק עוד ועוד באמונתו יתברך לעד.
לי הצעיר באלפי ישראל נראה שהתפלות בראש השנה ויום הכיפורים כנראה לא היו מספיק רציניות, וביקשו מאתנו עוד יותר כדי לסתום פיות המקטרגים עלינו לרעה חס ושלום.
כי כך כתב רבי אמנון ממגנצא הי"ד בתפילתו המפורסמת לא בכינו כהוגן ומממעמקי הלב בבכי תמרורים בדמעות שליש בעד כל ישראל, ובעד כל הקרובים והרחוקים שאינו יודעים משמעותם והשפעתם של ימים אלה על כולנו, "מי יחיה ומי ימות, מי בחרב ומי ברעב, מי בחיה ומי באש, מי ינוח ומי ינוע, מי ישקט ומי ישלו, ומי יתיסר, מי בעתו ומי לא בעתו, מי במים ומי באש, מי יחיה ומי ימות מי בקיצו ומי לא בקיצו מי במים ומי באש מי ברעב ומי בצמא מי ברעש ומי במגפה מי בחניקה ומי בסקילה". ותשובה ותפלה וצדקה מעבירין את רוע הגזירה".
והנה לא עברו עשרה ימים מאז וקראנו אסון נורא בידי חיות אדם אכזרים ושונאי ישראל. אשר עמי העולם מטפחים אותם
וכבר ביארו המפרשים הפסוק זכור אדוני לבני אדום האומרים ערו ערו עד היסוד בה. כי עם אדום צבועים הם ומעמידים פני ידידים, ואומר לישמעאלי קח תחמושת ותחריב ותהרוג חלילה בעם ישראל, והוא עומד מהצד ומרוצה ממעשה ישמעאל, ורוחץ בנקיון כפיו כאילו הוא אינו בשותפות עמו.
גם אותו ישפוט אלהי השמים והארץ.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א