שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 276440

לכבוד מורנו הרב שליט"א. מורי ורבי, כיצד קרה שביום קדוש ונורא כמו יום שמחת תורה נרצחו יהודים למעלה ממאתיים נשים וילדים?

תשובה

א, התרגלנו לקבל משמים רק מתנות וטובות. ולא התרגלנו לתת, מה עשינו בימי החג הזה? סעודות מפוארות, תלבושות ססגוניות, עניבות משי, נעלים מבריקות, שמלות אירופיות, ושאר מיני קשקושים, ומה בשביל עצמינו? בשביל נשמתינו? בשביל עולם הבא שלנו?
לימוד תורה קבענו? בקושי רב עשינו "טובה" ובליל הושענא רבה הגענו לבית הכנסת לומר חומש דברים בעשר בלילה, דיברנו דברי הבל, שתינו קפה, כעכים, יצאנו לעשן סיגריות. והלילה נגמר, ועשינו "תיקון".
הרי כל זה לנו, לנשמה, לעתיד לבא, להתעלות בעולם בתורה ומצוות.

ב, שכחנו שימי החגים הם לא רק ימי שמחה וצהלה, אלא יש בהם דיון בבית דין שלמעלה, כי "בארבעה פרקים העולם נידון בפסח על התבואה". לאן הלכו אנשים לחג הפסח? זה שאבותינו ואבותיכם הקפידו על קלה כבחמורה, על ספק תערובת חמץ, למלונות פאר, עם שחקני בידור, הרי זו "מצווה" ושמחת בחגך. תערובת אנשים ונשים, כן וגם בגדים נוצצים ופרוצים, איבוד זמן קדוש של ימי החג הטהורים בבילויים. בפסח נקבעת הפרנסה של האדם אם תהיה בנחת, בכבוד, ממקורות טהורים ועוד.

ג, הידעת שלקחו את חג מתן תורה חג השבועות יום קדוש ונורא בו אדם מקבל נשמה חדשה עד לשנה הבאה, וחיללוהו ב"נופש שבועות", עם זמרים שיכורים וגם..... בבית מלון על שפת הים, מרצה בכיר בדחן נודע, ליצן החצר, תחת שלילה זו נתקדשה זה 3335 שנה ליל מתן תורה בלימוד תורה ללא הפסקה. "ובעצרת על פירות האילן"זה האדם עץ השדה.....

כמה שבתות נופש יש לרווקות, היכרויות, מפגשים ושאר מרעין בישין. העל אלה לא יעוררו חלילה את מידת הדין חס ושלום? ומה עם האופנות? התלבושות, בזבוזים על מותרות והנאות מדומות? מכוניות פאר, צעצועי פלאפונים. במקום לפרנס עניים ובפרט בימי החגים.
עורו ישנים מתרדמתכים, ונרדמים הקיצו משנתכם, אלה המבלים את ימיהם בהבלי הזמן.
לא באתי עתה לקטרג חלילה אלא להזכיר נקודה אחת מתוך עשרות רבות של נושאים הדורשות תיקון. וכיוון שהשואל הציג שאלה מדוע בשמים,,,, כתבתי נקודה אחת. מדוע בשמים כך עשו לנו ביום החג.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א