שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 275778

לכבוד הרב היקר, ראיתי את מה שהרב כתב לא לבטוח בבני אדם שיעזרו, ואם אני צריכה עזרה משמים למי אפנה ולמי אבקש?
מפרסמים בזה ברכת הרב לעם ישראל כולו עם התשובה על השאלה.

תשובה

אין כמו האדם עצמו אשר יכול להציל את עצמו מכל מיני צרות וגזירות רעות וחמורות. יש לכולנו אבא רחמן, אוהב, שומע, סולח, מקשיב, עונה בעת צרה וצוקה, אליו נצעק אליו נתפלל, אליו נקרא, אליו נתחנן, ממנו נבקש, ממנו נבקש סליחה ומחילה, על שציערנו אותו במעשינו המכוערים, על שהלכנו בתאוות לבנו ועיננו, על שמרדנו באחדותו, בגדנו בתורתו, עברנו על מצוותיו, עזבנו את דרכיו הטובים והישרים, והלכנו בשרירות לבנו הסורר והמורד.

היום הזה היום הגדול הקדוש והנורא, בו כל בני ישראל מתאספים בהמוניהם לבתי התפילה, בו אנחנו מתענים ובוכים ומתוודים על עוונותינו, ומתחרטים חרטה גמורה ומוחלטת על מעשינו הרעים, ומתפללים אליו והוא שומע תפלה עדיו כל בשר יבואו, שומע תחינה אליו כל הרוחות יבואו, והוא שמח בנו כי אנחנו בניו ועבדיו וצאן ידו, כי בני אברהם יצחק ויעקב אנחנו, בני שרה רבקה רחל ולאה נוצרנו.

וכמה נשמות של צדיקים מכל הדורות, אדם הראשון מתושלח וחנוך, נח ואבותינו, אברהם יצחק ויעקב, משה ואהרן, יוסף דוד ושלמה, הנביאים הקדושים, התנאים והאמוראים, הראשונים והאחרונים, כולם ללא יוצא מהכלל, מעתירים, מבקשים, מתחננים, מתפללים, זועקים, נאנקים, משוועים, מרננים בתפילתם כ"ד שעות מאין הפוגה בעדינו ובעד על עמו ישראל, ומעל כולם עומדים משיח צדקינו עם אליהו הנביא, ומתחננים לפני כסא כבודו בעד עמו ישראל, כדי שיגער בשטן ויחתום פיו לבל ישטין עלינו, ויעמדו מלאכי עליון וילמדו עלינו סניגוריא ונצא זכאים בדין.

כל זה תלוי בנו, בך, בו, בכם, בכל אחד ואחת מעם ישראל, לבקש בפיו מה שיכול ויודע, כי הוא היושב במרום שומע היום תפילתינו יותר מכל הימים בשנה, ולא יעזור רק ממון, או פדיון, או תפלה בלי תשובה. ולחזור ולהתחרט על כל מה שחטאנו עווינו ופשענו, ונקבל עלינו לעשות מעשים טובים וללכת בדרכים ישרים ותמימים, ואם כה נעשה אין ספק, כי תהיה זו שנת גאולה וישועה, שנת ששון ושמחה, ויתמלאו כל משאלות לבנו ולבכם לטובה ולברכה.

ערב יום הכיפורים תשפ"ד. הצעיר באלפי ישראל, בן ציון בכמוהר"ר סלמן מצפי יצ"ו.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א