שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 264782

סליחה הרב
אני מקווה שהשאלה שלי לא כפירה. מבולבלת. בתנ"ך הקב"ה היה נוכח והיה קשר ישיר עם בני האדם. וכיום לא רואים את זה. גם התקופה שלנו לא נכתבת בשום מקום. יתומים

תשובה

א, גם היום למי שיש עיניים לראות מבין שיש קשר ישיר עם אבינו שבשמיים, הוא נותן לנו נשימה בריאותנו, הוא נותן דופק בלבנו, הוא נותן לנו נשמה בקרבינו, חיים, פרנסה, כח לפעול, תעסוקה, תחבורה, מסחר, חיים ומזון, וכל טוב.
ב, אנחנו בשגרת החיים חושבים שכל אלה זה מובן מאליו, וכאילו חלילה מישהו חייב לנו וצריך לתת לנו, ואין אנחנו יודעים להודות ולהכיר טובה למי שעושה עמנו טובה, אנחנו מוקפים אויבים מכל עבר, והוא שומר עלינו, יש לו שליחים טובים, חכמי ישראל, לומדי התורה, אנשי הבטחון, השומרים, החיילים, כולם מי נותן לנו חכמה ובינה, אבינו שבשמיים.
ג, תפתחו את התנ"ך לכל ארכו ורחבו מאות רבות של אזהרות יש בו, כך בתלמוד, במדרשים, בזוהר הקדוש, בספרי המוסר, במפרשים, הכל כתוב, הכל ידוע, כולם דיברו על "חבלי משיח". נכון, לפעמים זה קשה, ואפילו קשה מאוד, אבל הוא נותן בנו כח להתאושש, לסבול, להתעודד, לשמוח במה שיש, וכל זה כדי להקל מעלינו את המשפט בעולם הבא, כי הוא מקור הטוב ועושה עמנו רק טוב.

נושאי השאלה

אמונה וביטחון - אמונה וביטחון

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א