שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 262923

שלום לכבוד הרב
השבוע ימלאו חמישים שנה להסתלקות הגאון הקדוש חכם יהושע שרבאני, שהרב זכה לקרבתו הגדולה. יעורר אותנו רבינו בדרכו ובהליכותיו המקודשות.

תשובה

יום פטירתו ברביעי י"א בטבת. הסתלק מאיתנו לפתע ביום שבת קודש, חכם חריף ושנון, כל רז לא אניס ליה, לא כהתה עינו ולא נס ליחו עד הרגע האחרון, העמיד חמשה דורות בחייו של תלמידי חכמים מובהקים וחריפים.

חביב ביותר היה על ראש גולת אריאל היא בבל, הגאון רבנו יוסף חיים זיע"א, והיה בן בית אצלו, שמו היה נודע לתהילה ב"מדרש בית זילכה". ובן י"ב שנים לא היה חכם שיכל להתמודד עמו בלימוד התלמוד. בעלותו לירושלים, ליווהו הגאון הבן איש חי, ושלח לו צידה לדרך כמה ארגזים של פירות יבשים, ואמר לו תשתמש בהם לבני ביתך ביושביכם בירושלים עיר הקודש, כאן מצא לו מחסן ישן בתוך חומת העיר העתיקה, סמוך לשער שכם, בתוך אורווה של פרדות וסוסים, כשהתבן משמש להם גם למזרונים, וגם לכרים וכסתות. והוא קרן מאושר שזכה לעלות לירושלים עם רעיתו ובניו הקטנים.

בימים שבין כסה לעשור בשנת התשל"ג, קיבל ממנו כמנהגו רבנו ישראל אביחצירא זיע"א, מכתב ברכה לשנה החדשה, כינס את הנמצאים בביתו באותה שעה, ושאל על חכם יהושע, שמות בניו, בנותיו, נכדיו, נכדותיו, ובני נכדיו ובני בניהם, וכשהתברר כי כולם לומדים ועוסקים בתורה הקדושה איש על מחנו לדגלו וצבאותיו, שאל ואמר לנו "הגידו לי, היש מי בדורינו הראוי יותר ממנו לקבל את פני משיח צדקינו? הרי הוא האיש שיש לו צאצאים גדולים בתורה וביראת השם טהורה!!! אם כן, אני מבקש שכולכם תסכימו אתי, שאין טוב ומוצלח ממנו.
וכן תאמרו יחד עמי כולכם, "מוכרח הוא שרבי יהושע שרבאני, יחיה השנה ויכתב בספר חיים, כדי לצאת ולקבל פני משיח צדקינו". אמרנו אחריו,.... בחול המועד סכות פגשתי אותו בכותל המערבי וכולו זוהר ושמח כמנהגו, נשק את הילדים שראה ובירכם.
לצערינו הסתלק מאיתנו המאור הגדול שהאיר לכל העולם כולו. כשהוא אומר וידוי ליום הכיפורים, באומרו לסובבים אותו "היום הוא יום כיפור". זיע"א.

נושאי השאלה

ספרים וסופרים - שונות

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א