שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 261162

רציתי לשאול בענין שעור כזית כי שמעתי בשם הרב שחכמי ישיבת פורת יוסף היו מורים לשער כזית לברכה אחרונה לפי משקל כדעת הגרע''י ודלא כהאור לציון רציתי לדעת אם זה נכון ומה דעת הרב

תשובה

יש הרבה רעש וצילצולים בתואר "חכמי ורבני פורת יוסף". מיום שנכנסתי לישיבה הקדושה ידעתי כי כולם כאיש אחד, מסרו נפשם על לימוד התלמוד ומפרשיו, על לימוד ספרי מוסר, על השרשת מוסר ויראת שמים, על לימוד מסורת אבות ומנהגים קדושים, על כבוד תלמידי חכמים.

הם לא עסקו בפסיקת הלכות, כי יראי הוראה היו, לא הורו הוראות, למדנו שלחן ערוך, עם מגן אברהם וטורי זהב, ונמנעו מלחוות דיעה בנושאים השנויים במחלוקת.
הגאון רבי בן ציון אבא שאול ז"ל לא עסק בפומבי בפסיקת הלכות עד שנת תשל"ב - ל"ג. זכורני מקרוב כי היה נמנע מלפסוק, וכשהיינו פונים אליו בשאלה הלכתית, היה שולח אותנו לגדולי ההוראה מחוץ לישיבה. ומורנו ראש הישיבה הגר"י צדקה ז"ל היה מפציר בו שיפסוק, והוא היה נמנע ומתחמק, לא פעם ולא פעמיים הגיעו אברכים או אנשים מבחוץ לשאול בעניני הלכה והגר"י צדקה היה מפנה אותם אל הרב בן ציון, אומר להם הוא גדול בתורה ופוסק, תפנו אליו ואל תעזבוהו עד שיפסוק לכם, עד שנאלץ הגרב"צ אבא שאול לפסוק.

נושאי השאלה

ספרים וסופרים - שונות

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א