שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 259826

שלום לכבוד הרב. כיצד קרה שבחורים ואברכים חרדים הלכו לחגוג הלילה עם מהרסי הצניעות והקדושה, אלה המתהללים בכוחי ועוצם ידי, ומערבים אנשים ונשים "לפי ההלכה".

תשובה

ידעתי ידידי גם ידעתי את השבר הנורא, הפוקד כמה מהשוליים הנרחבים במחוזותינו, אנשים שאין להם עמוד שידרה, חסרים ידע תורני בסיסי, השקפה נכונה ובריאה, ואינם צופים לאופק רוחני. וילכו שולל אחרי כל מיני סיסמאות נבובות, ודרכים עקלקלות, פרסומות מתלהמות ודיעות נכזבות, ויש שברוב סכלותם הלכו ל"חגוג" בנצחונם המדומה.
יש לי שיח ושיג עם כמה מהרבנים החשובים שם, ואני יודע מהם שאין דעתם נוחה מהמתרחש בחוגיהם, בפרט בחוסר תוכן מוצק של יראת השם, רדידות התכנים וחוסר המחשבה הצרופה, והליכה שולל אחרי מה שרועש וצבעוני. זה דבר מסוכן לטווח ארוך ורחוק, אנה פנינו מועדות, בפרט עם בני הנוער הנחפזים והנמהרים אחרי כל מה ששונה, נוצץ לרגע ומושך את העין.

לבי לבי עם הציבור החרד לדבר השם, ודבר לי עם המחנכים והעומדים על המשמר ובעלי התפקידים האחראים. אני אישית יצאתי הפעם מגדרי, רק בגלל המלחמה הרוחנית הקשה שנכפתה עלינו, וצעדתי צעד כבד שלא מרצוני החופשי, להציל מה שאפשר להציל.
כיצד קרה שיש כאן כשלון צורב וכואב, שצעירי דור העתיד שאינם מספיק מיושבים בדעתם וזקוקים לשמירה מעולה, ואתם גם "אברכים" ובחורי ישיבה בני חמודות, זלגו וחצו קווים אדומים מבלי משים לב ועין, ונטו אל אנשים לא בעלי משקל רוחני, שבין המייצגים אותם, לא כולם שומרי תורה ומצוות, ואפילו מחללי שבת קודש, ואנשים שאינם מדקדקים בתורה ובמצוות. זאת בנוסף על בחירת נשים דבר שנאסר בדורינו על ידי גדולי ישראל. ואין פוצה פה ומצפצף. ולואי שאתבדה.

נושאי השאלה

מידות השקפה והנהגה - שונות

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א