שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 258977

שלום כבודו, בן תורה מתלבט מאוד אם להצביע שס.

תשובה

אדרבה ואדרבה, דווקא בן התורה יודע ומבין את עומק חשיבות השמירה על תורת ישראל, על קדשי האומה, על ערכי היהדות, על המצוות שהצטווינו בסיני. על הערבות ההדדית שכרת השם אתנו בהר חורב, על האחריות הלאומית המיוחדת לנו לתורה הקדושה, על השמירה על ההמונים מרוחות הזמן המתחלפות, על הסכנות האורבות לצעירי הנוער ובפרט יושבי העיירות והמושבים.
אנחנו בני התורה צריכים ללכת בעקבות גדולי האומה, וללמוד מהנהגתם, איך ירדו אל העם, איך הפקירו את ביתם ואת חייהם הגשמיים ובריאותם לטובת עתידו הרוחני של עמנו.

דווקא בשעות גורליות אלה, כאשר רסיסי אירגונים התחברו ושמו אותנו להם למטרה לנגח את כל קדשי האומה, ולהיות ככל הגויים בית ישראל, להשכיח את התורה, את לומדיה, את קדושתה וחשיבותה, וגם את מנהיגיה, ולתת ללעג ולמשיסה את כל הקדוש לנו, שבת קודש נרמסת בצעדי ענק, הקדושה והטהרה הולכים ונעלמים מההמונים, מוסדות התורה, תלמודי התורה, הישיבות הקדושות, הכוללים, נמצאים בסכנה.
היהדות כולה בסכנה, הגיור, רישום הנישואין, מערכות הכשרות, סמכויות בתי הדין הרבניים, שמירת השבת שהיא בבת עיננו, המקומות הקדושים ובראשם שריד בית מקדשינו הוא הכותל המערבי נתונים למשיסה.
העל אלה נשב בחיבוק ידים, ונאמר שלום עלייך נפשי???
מה נענה ליום פקודה כאשר ישאלונו אם מרן היביע אומר עזב את משוש נפשו חיבוריו התורניים כדי להרבות תורה בישראל, אם מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן זצוק"ל כתת רגליו מעיר לעיר ומפינה לפינה לקרב אחינו לאבינו שבשמיים.

לכן, כולנו ניחלץ חושים ונצא לערי השדה ולכרכים ולכל מקום שנידרש להשמיע את דבר השם ונזכה לקדש שם שמים.

נושאי השאלה

מידות השקפה והנהגה - שונות

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א