שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 257260

הרב הציע שיפתחו בית ספר ספרדי טוב ומה יעשו שהמפלגות הספרדיות לא תומכות בזה ונלחמות בזה כי לא רוצים להסתכסך עם ראשי הערים מצביעים להם כל פעם ובסוף יורקים על הספרדים כמו באתא

תשובה

אתה באמת ספרדי! קח יוזמה! מדוע אתה כל כך חששן? נסית לפתוח? הרי לא מקבלים את בנותיך שם.
הקשב ושמע, קודם למעלה מתריסר שנים ויותר, הקמנו בית ספר יסודי בשכונת קטמון בירושלים, עברנו הרבה יסורים ונדודים, וכיום המקום משגשג והולך, בנות ספרדיות מהמצויינות בירושלים לומדות שם, מורות מסורות ונפלאות, גננות מלומדות ומקצועיות עובדות אצלנו, בנות הכי מוצלחות, בגלל מסירות הצוות. אנחנו מברכים אותם מדי פעם, הבוגרות קיבלו תעודות מדהימות, והתקבלו לסמינרים הכי טובים בירושלים, כשהמוסדות המפורסמות מתחרות לקבל את הבנות שלנו. מחנכות בעלות שם מבנות אירופה החרדית באות לראות מקרוב ולהתרשם מהפלא הגדול, והחסד שעשה עמנו הקדוש ברוך הוא, הרבה דם יזע ודמעות שפכנו על המוסד הקדוש הזה "בית יעקב יראת השם" מתנוסס לתפארה בצומת פת המפורסמת בירושלים.

ומה שכתבת שלא רוצים להסתבך? יצויין בברכה את הרב אריה דרעי, ומשנהו הרב חיים ביטון, שעוזרים בכל כוחם למוסד הזה, גם ראש העיר משה ליאון היקר ומשנהו הרב צבי כהן היקר, הרב בצלאל וחברי המועצה על כל גווניהם נרתמים עמנו לפעולה להצלחת המקום בגשמיות וברוחניות.

נושאי השאלה

מידות השקפה והנהגה - הנהגת העולם

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א