שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 253450

שלום(קצת דחוף) רוצים לעשות בקרוב פעילות ספורט מעורבת נשים גברים "לעילוי" נשמת חייל שנפל בעת שירותו הצבאי.
אנא 2,3 מקורות להראות להורים שלא ירשו דבר כזה(ציבור מסורתי)

תשובה

הורים יקרים ומשפחה נכבדה,
בנכל נפל על משמרתו בהגנה פיסית בגופו ובנפשו על משמר ארצינו הקדושה. אין ספק שנשמתו נחה בגנזי מרומים במעלת צדיקים וחסידים. נהנית מזיו השכינה וחלק טוב לה בגן עדן.
עם ישראל שונה מכל האומות בחלקו שם בגן עדן, כוחו ועצמתו בשמירת המצוות וקיום התורה הקדושה, זה גם חלקו של הנפטר שם. הוא נהנה ושמח מלימוד תורה ומוסר, מקיום מצוות ומעשים טובים. וחלילה לנו להפריע את מנוחתו שם.
כשמקיימים אזכרה עבור נשמתו הוא עולה במעלה גבוהה יותר משהיה בה. לנו יש את היכולת בעולם הזה להיטיב עמו ולשמחו. על ידי שנקיים את מצוות התורה כהלכתן וכמסירתן על ידי משה נביא השם.
אם חלילה נפר את הברית הכתובה בספר התורה לא נגרום לו נחת ומנוחה. קיום אירוע מעורב מאוד לא טוב לנשמת הנפטר, בידינו להועיל לו ולשמח את נשמתו, ולא לצערו ולהפריע את מנוחתו.
אני כותב לכם מלב אוהב וכואב על האבידה הגדולה שכולנו איבדנו, וחלילה לנו לגרום לו אי שקט בחיקוי מנהגי הגויים וקיום אירוע תרבותי או ספורטיבי לזכרו, ובפרט כאשר הוא נעשה בתערובת. ראו נא הורים יקרים, מסורת בידינו זה אלפי שנים שגם כאשר מזכירים את נשמות הנפטרים בשמם, מזכירים את הגברים בתפילה מיוחדת, ואת הגברות בתפילה נפרדת. כי זה רצון בורא הנשמות.
לכן כולנו תקווה כי לא יתקיים מופע מעורב חסר תוכן רוחני, ומנוגד לרוח הנשמות הטהורות, מנוגד לתורה הקדושה, למסורת אבות. אלא נשמור מכל משמר על קדושת הנשמות ולא נחללם באירועים שאינם ממקור ישראל.
תודה על ההקשבה. חזקו ואמצו ונשמתו תצוח בגנזי מרומים.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א