שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 242539

שלום כבוד הרב
מחילה, ידוע מדרשותיו הרבות שזכה כבודו לפגוש ולהכיר הרבה מגדולי ישראל, האם יצא לכבודו להכיר את הרה"ג יוסף משאש זצ"ל שהיום יום פטירתו? אולי יש איזה דבר חיזוק ?

תשובה

דמות רבנים מובהקת, מהחכמים הספרדים של פעם, הוגה בתורה יומם ולילה, מנהיג גדול ונערץ. כולו הוגד והדר, יפה תואר ויפה מראה, חכמת אדם תאיר פניו, מאיר פנים לכל אדם, חביב ונפלא, ישב על כסא הרבנות בעירו עיר ואם בישראל מקנס רבתי, שהוציאה מקרבה גדולים ועצומים. ושימש בה כאב בית הדין.
זכורני לפני כשישים שנה ומעלה בהיותי נער קטן ביותר וראיתי פניו הנהדרות והמאירות בבואו לבקר באירוע בישיבת פורת יוסף בירושלים, והתרגשתי מאוד למראהו, נשקתי בחיבה את ידו הענוגה, והוא חייך אלי חיוך רחב ורב משמעות, הניח ידו על ראשי ובירכני, וממני ראו חבירי וכך עשו. ואחר כך חקרתי אודותיו והתברר לי כי בא לארץ לכהן כרב העיר חיפה, וחיבר ספרים נרבים בהלחכה ובאגדה.
לשונו היתה רהוטה, ריתק את כל השומעים את דבריו, בטון אבהי, נעים הליכות, נחמד למראה, לא שבענו מלהביט בו, ספריו גדושים דברי תורה, פלפול וסברא ישרה, עמוק עמוק מי ימצאנו, ידו שלטה באגדה ובמדרשים בהם השתמש כדי לקרב את ההמונים. בעל מתק שפתים, חכמה מפוארה בכלי מפואר. לבושו היה הדור, נקי ומצוחצח, עיניו הביעו קדושה, פניו האירו בתורה, הסתלק לבית עולמו כהלילה הזאת ב בשבט התשל"ד והוא בן פ"ב שנה. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים ויגן בתותו עלינו ועל כל ישראל.

נושאי השאלה

ספרים וסופרים - שונות

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א