שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 241955

לכבוד הרב שלום רב
כשאני שם את הראש על הכרית אני חושב על הילדה ובוכה כמו תינוק מצער מה אפשר לעשות בדבר אוהב אותך תודה

תשובה

ידידי רבי שמעון,
אתה איש חכם, בקי בתורה הקדושה על כל גווניה, מזכה את הרבים, עוסק בתורה בכל רגע. אנא ממך תהיה חזק ואיתן, בתך אדל ז"ל באה לעולם לזמן קצוב, היא היתה פקדון שהופקד בידיכם.
נשמתה הטהורה השלימה את שליחותה בעולם הזה, היא גרמה בפטירתה קידוש שם שמים בארץ ובעולם, רבים שבו בתשובה, התחזקו, הוסיפו מוסר ויראת השם, בזכותה. היא יושבת בגן עדן של ילדים וילדות, לומדת תורה מפי הקדוש ברוך הוא, כנזכר במקורות.
תתחזק רבי שמעון תתחזק, מותר לך לבכות כדי להפיג את הצער, אך תפסיק לכאוב, כי היא במקום טוב ועליון. הציבור בקרית גת והסביבה זקוקים לך, יש לך תפקיד ציבורי חשוב, ללמד תורה, חיזוק באמונה, בטחון בהשם יתברך, הכרה והבנה שהכל מאתו יתברך, והוא מנהל את העולם בחסד וברחמים.
השם יתברך הרחום והחנון נתן לנו צביטה, ואיזה פעמון אזעקה כדי להתקרב אליו יותר, זכור, אהרן הכהן ביום שנמשח לכהן גדול וחנכו את המשכן נשרפו בניו נדב ואביהוא, וידום אהרן, כי הוא ידע שהם באו בפיקדון והסתלקו כדי שכל הדורות יקראו ויזהרו בקיום המצוות.
בתך אדלז"ל פטירתה גרמה זעזוע רב בקרב הציבור ועוררה רבים לתיקון המעשים, היא חיה ולא הסתלקה, כי הנשמה קיימת, שם היא מתפללת עבורכם משפחה יקרה, שתמשיכו בעבודת הקודש, זיכוי הרבים, עסק התורה, מוסר, התחזקות. תחזיק מעמד והיא תתפלל עליכם יחד עם כל תינוקות עם ישראל שנקטפו באיבם, ובזכותם יעצור המגיפה המשחית והחרב מעלינו ומעל עמו ישראל.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א