שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 241919

שלום לכבוד הרב
האמנם שאנו לא אנשי פוליטיקה, אך נעשה עוול נורא לשלוחא דרבנן ומי שהיה ידא אריכיתא של מרן זצ"ל. אולי הרב יכתוב כמה מילות חיזוק ע"מ שנפיץ כדי להשתיק את המרננים?

תשובה

הרב אריה השם ישמרהו ויחייהו, חכם ונבון, איש חיל ורב פעלים, אני מכיר אותו אישית זה למעלה מארבעים שנה, עוד בהיותו עלם צעיר, פיקח ופעיל, חריף ושנון, חביבם של גדולי ישראל, מכל העדות והחוגים, היה בן בית של מורנו ראש הישיבה הגאון רבי יהודה צדקה זיע"א, ומורנו הגאון רבי בן ציון אבא שאול זצוק"ל, ובראשם מרן גאון ישראל ותפארתו, פאר הדור והדרו, רבנו עובדיה יוסף זצוק"ל.

חביב היה מאוד בעיניהם של גדולי רבני אשכנז, אדמורי"ם וראשי ישיבות, מנהיגים ומנהלים, ובראשם מרן הגאון רבי אליעזר מן שך זצ"ל מנהיג הציבור החרדי בעולם כולו.
רבי אריה שליט"א, פעל ופועל כל ימיו לטובת מוסדות התורה והחסד, מבלי שיתבקש לכך, כי הוא מצד אישיותו ופעלו בעד נתינה לציבור, לכלל ולפרט, מאיר פנים לכולם, חכם ונבון, פיקח ופעיל, עובד בחריצות מדהימה, בעל כריזמה מעולה, מלא תוכן של מעשים ופעולות עניניות, רואה את הנולד, חכם שקול ומדוד בכל תחום ובכל ענין.

גם בתחומים המדיניים, הבטחונים, הכלכליים, הבריאותיים, בכל ענין כללי ופרטי, מתמצא, פעיל ויודע בחריצות מרובה. בהרבה תחומים עשה ועושה, וישנם פעולות שלא כאן המקום לתארם במילים, כמה פעמים אני הקטן אמרתי כי הוא בחינת "מתנה יקרה" שהשם יתברך נתן לדור הזה, מטבעם של דברים, שאיש חרוץ כזה, יהיו לו מקנאים, ואולי גם שונאים, כי כך דרכו של עולם השקר, וכך ראינו לאורך ההיסטוריה, כל מי שמצליח יש כנגדו מתנגדים ומתלוננים, מקניטים ומחפשי פגמים שגם אם יהיו בהרבה אנשים אחרים וישנם הרבה כאלה, יתעלמו מהם, ואילו כאן קמים אנשי ביקורת שלא עושים למען הכלל ומתלוננים.

כולנו יודעים כי איש זה מתאים ונכון להנהיג את הספינה החרדית בכלל, והספרדית בפרט, המתטרפת בזמן הזה בים הסוער, גלים גלים, הוא האיש אשר עזר ועוזר תמיד בכל תנאי ובכל מצב, מוותר על חייו הפרטיים, על נוחות אישית, ותורם מזמנו ומרצו לציבור כולו. כולנו כאיש אחד מתייצבים גם היום לצידו ואומרים לו "חזק ואמץ, אל תערוץ ואל תיחת, כי עמך השם אלקיך בכל אשר תלך. תודה לך רבי אריה עשה והצלח.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א