שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 216818

יומא טבא לרבנן בהפיע ספרו של חדב"נ הגאון המופלא בנש"ק הגאון ר' עובדיה יוסף טולדאנו שליט"א ס' משפט השכירות מלא מזן אל זן כל הרואה אומר ברקאי יזכה עוד להפיץ תורתו ותורת מו"ר

תשובה

זה היום עשה השם נגילה ונשמחה בו.
מה יקר ומה נעים היום הזה, בו יצאו לאור שני כרכים נאים ומהודרים, חכמה מפוארה בכלי מפואר ומהודר, של הספר "משפט השכירות". להאי גברא רבה, תנא ירושלמאה, איש חמודות, לו נאה להודות, סבא דמשפטים, ארון התורה מעצי שטים, מצופה זהב מופז, ואין תמורתה כל כלי פז, הלא הוא חתני אהובי כבני, ליש ולביא, חכם עדיף מנביא, איש כלבבי, כמוהר"ר עובדיה יוסך טולדאנו שליט"א יחשל"א.
מגזע היחס ואנשי המעלה, לעילא לעילא, מגזע ישישים, בנם של קדושים, אראלים ותרשישים, הן מצד אבותיו, ואבות אבותיו, והן מצד סביו וסבתותיו, נכדו חביבו של מרן נר ישראל ותפארתו, כל עמנו עוסקים בתורתו, הוא המשביר לארץ ולדרים, כי מבארו ישקו העדרים, מורנו ורבנו, עטרת ראשינו, הגאון כמוהר"ר עובדיה יוסף זצ"ל וזלה"ה.

את הכל עשה יפה בעט'ו, ע"ט סופר מהיר, מעשה ידי אומן, קנקן שהכל בו, משפטי השכירות, לבתים ולחצרות, לנכסים ולשכירות, אמרות טהורות, וכבר התפרסם המחבר נר"ו בספריו הרבים, המאירים ומבהיקים, והמה זיו מפיקים, "משפט הקנין", "משפט העדים", "משפט המכירה", ועוד ספרים רבים, הן הנדפסים הן בכתובים, ובוודאי שזכותו של מור אבי הצדיק החסיד והעניו, אשר טרח כל ימיו להעמיד צאצאים עוסקים בתורה, ובעלי יראה, עמדה לי לזכות בגאון עצום זה לחתן אשר זוכה לשבת מדי יום על מדין, ומנהל ההליכים בחכמה ובתבונה, בדעת בכל מלאכה.
אברכהו כי יפוצו מעיינותיו חוצה. וספר זה המכיל בתוכו פרטים רבים בעניני שכירות המצויים כיום לרוב, יתן חכמה ודעת לכל חפץ תורה צדק ומשפט, על פי התורה הקדושה. ויזכה הוא ובני ביתו לרוב שלווה ונחת, חיים טובים ומתוקנים, בטוב ובנעימים, ויזכה להוציא לאור עוד ועוד ספרים בעניני המשפטים הטהורים והזכים מתורתינו הקדושה הרחבה והארוכה, המורה לנו הדרך הישרה.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א