שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 202777

לכבוד מוהר"ר שליט"א
שבוע טוב ומבורך!
יום בשורה טובה הוא לנו לרגל הוצאת ספרו של מו"ר ועט"ר "חודש בציון" יה"ר מלפני אבינו שבשמים שלא יעדי זיויה מיניה ויקריה בבריאות וכוט"ס

תשובה

מה אשיב להשם כל תגמולוהי עלי. כוס ישועות אשא ובשם השם אקרא. במה אקדם השם אכף לאלקי מרום, על אשר זיכני לראות פרי בכל עמלי זה למעלה משנה, בטירחה רבה של הכתיבה, העריכה, אסיפת הדיעות והסברות, הטעמים והמנהגים, וכל הכרוך בכך.
ועל כל אלה זימן לידי השם יתברך צוות של תלמידי חכמים מובחרים, אהובים ומסורים, אשר עשו ועושים לילות כימים, מופלגים בחכמה ביראה ובדעת, נאמנים ומסורים, השמים לילות כימים, על המלאכה מלאכת הקודש, ובראשם שר הצבא, אשר על מלאכת המרכבה, ידידי ואהובי, חמדת לבבי, חתני כבני, ליש ולביא, חכם עדיף מנביא, הגאון כמוהר"ר עובדיה יוסף טולדאנו שליט"א יחשל"א, חבר בית הדין בירושלים, יושב בשבת תחכמוני, אשר על כל עיסוקיו התורניים בליבון ההלכה, ובשבתו בבית הדין מדי יום, מצא לו פנאי לעסוק במסירות מפליאה בהוצאת הספרים בכלל, ובספר קדוש זה בפרט, ועיזק וסיקל, בדק ערך והגיה הספר כולו, ודאג להוציאו בהידור רב, לכבוד ראשי חדשים. ולכבוד השם יתברך שמו המחדש חדשים.
ספר זה עוסק בהלכות והמנהגים סביב ערב ראש חודש, יום ראש חודש, וברכת הלבנה, מנהגיה והלכותיה, בליווי הטעמים, המקורות והמנהגים, עד מקום שידי יד כהה מגעת, ויהי רצון מלפניו יתברך כי יעלה קרבן מנחה זו לרצון לפניו יתברך, וילמדו בו האבות והבנים, החכמים והתלמידים, בני ישראל הנעימים והחביבים, ותרבה הדעת התורה והיראה בעולם כולו.
החותם היום ערב ראש חודש תמוז התש"פ. בן ציון ב"ר סלמן מוצפי יצ"ו.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א