שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 194917

לכב' הרב שליט"אבמחילה ובלי שום רצון לחקור במופלא, אבל אנשים מדברים, שואל: זהו המהלך של ביאת משיח? מה לעשות?
סליחה שוב על השאלה המוזרה, הנושא מדאיג

תשובה

דע ידידי היקר, כי כל ההתרחשויות בעולם הם בבחינת "חבלי משיח", ולפי הנראה בתלמוד בבלי מסכת סנהדרין, ובזוהר הקדוש ובדברי המקובלים, כל אלה סימנים מובהקים לערב הגאולה. שאנחנו איננו יודעים מתי מה ואיך תבוא. כי כשרואים התרחשויות מעל הטבע, בלתי מובנות בלתי מוסברות, הן מהצד היהודי התורני, הן מהצד המדעי הרפואי, מכה נוראה שאין לה אח וריע, זה אחד מסימני חבלי משיח.
העולם כולו עצר מלכת, עסקים נסגרים, מפעלים אדירים מושבתים, כלכלה מתמוטטת, כמעט כל המטוסים מושבתים, מיליונים נשארו ללא פרנסה, רחובות הערים בעולם שוממים, טובי הרופאים העושים עבודת קודש להציל, עומדים חסרי אונים, מול נגיף מוזר, בלתי ידוע, לא מזוהה. ודע כי הוא מתוחכם, כי קרנים מידו לו, ככתוב בספר חבקוק, והם כסיכות ומחטים, ונועדו לחדור לא עלינו לגופו של המוכה במגיפה, ונכנס לתוכו, ומזהה את הוריד, ו"מתנחל" שם ומוצץ את דמו וחי על חשבונו, וכזה לא ידוע בהיסטוריה הרפואית.
אין ספק כי זו התראה מלמעלה, יש מנהיג לעולם, והוא שולח לנו איתותים, יהי רצון שנתעורר לתקן מעשינו, והוא ירחם על עמו ונחלתו, וירפא חוליינו, ויאמר די לצרותינו, ויעצור המגיפה המשחית והחרב והרעב מעל עמו ישראל, ומעל כל העולם כולו. הכותב בדמע ובתחנונים לבוראינו בעל הרחמים.

נושאי השאלה

מידות השקפה והנהגה - זמן מגיפה

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א