שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 191130

לכבוד מורנו ורבנו, הרב אמר ביום חמישי כי ליקוי החמה שהיה בערב ראש חודש הוא סימן רע לאומות, ועתידים הם לסבול, על איזה עוונות זה קורה?

תשובה

כן דיברת, בארצות המזרח הרחוק בסין יפן ומאלזיה ועוד היה ליקוי חמה מלא בצהרי יום ערב ראש חודש, והוא מורה כי בשמיים רוגזים עליהם.
והא לך מקומו בתלמוד [סוכה כ"ט, א] "תנו רבנן בזמן שהחמה לוקה סימן רע לעובדי כוכבים, לבנה לוקה סימן רע לשונאיהם של ישראל, מפני שישראל מונין ללבנה ועובדי כוכבים לחמה. לוקה במזרח סימן רע ליושבי מזרח, במערב סימן רע ליושבי מערב, באמצע הרקיע סימן רע לכל העולם כולו. פניו דומין לדם חרב בא לעולם, לשק חיצי רעב באין לעולם, לזו ולזו חרב וחיצי רעב באין לעולם. לקה בכניסתו פורענות שוהה לבוא, ביציאתו ממהרת לבא. ויש אומרין חילוף הדברים. ואין לך כל אומה ואומה שלוקה שאין אלהיה לוקה עמה, שנאמר ובכל אלהי מצרים אעשה שפטים. ובזמן שישראל עושין רצונו של מקום אין מתייראין מכל אלו, שנאמר כה אמר השם אל דרך הגויים אל תלמדו ומאותות השמים אל תחתו כי יחתו הגויים מהמה, גויים יחתו, ואין ישראל יחתו".
תנו רבנן בשביל ארבעה דברים חמה לוקה, על אב בית דין שמת ואינו נספד כהלכה, ועל נערה המאורסה שצעקה בעיר ואין מושיע לה, ועל משכב זכור, ועל שני אחין שנשפך דמן כאחד".
ובוודאי שהאירוע משפיע על המתרחש בעולם, באוסטרליה דליקת ענק משתוללת ומכלה בתים ויערות לאין מעצור, ובסין קור אימים כמוהו לא היה של 50 מעלות מינוס!!! והכל שם קופא. וכאן.....

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א