שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 190842

לכ' הרה''ג והאהוב שלנו,
לתועלת הכלל ולציבור כאן , רצינו לדעת מה מעלת התורמים להקמת ושיפוץ מקוואות כמו שהארגון ''טהרת הבית'' עושה,ורואים את התוצאות בשטח בכמות הטובלות.

תשובה

אשרי מי שמחזיק, אשרי התומך, אשרי העוזר, אשרי המעודד.
זיכנו השם יתברך וישנם אנשים מתנדבים בעם, חלוצים לפני המחנה, אשר עושים ימים ולילות, בחום הכבד, בקור המקפיא, ולכל נקודה בארץ מגיעים בדרך האפשר. להקים, לשפץ, להרחיב, מקוואות טהרה במסירות נפש עילאית, ביופי ובהדר נפלאים.
מי שמסייע בכל אלה אין קץ לשכרו, כי טהרת בנות ישראל, הצלתם מעוון כרת השם יצילנו, הבאת בנים לעולם, טהורים ונקיים, זכים וברים, קדושים, חסידים,בני אמותינו שרה רבקה רחל ולאה, כל הבנים הבאים לעולם נחשבים בניו של התורם.

מעשה היה לפני כ - 60 שנה, מור אבי זיע"א היה ברמת השרון עם אמי ז"ל, ויצא לעסוק בתורה ערב הבחירות כי היו מטרידים אותו העסקנים, ושהה שלושה ימים בבית דודתי שהיא בת דודתו, (אבי ואמי בני דודות היו), ונודע לו כי אין מקווה במורשה, בין מנחה לערבית דפק על השלחן ואמר "מי מוכן לקנות ממני את עולם הבא שלי". כל המתפללים תמהו ונבהלו, כי ידעו את גדולתו וערכו. כשפנו אליו לפשר הדבר, השיבם, מי שיתרום עבור בנית מקווה טהרה אני נותן לו במתנה את העולם הבא שלי.

כל הפוסקים כתבו כי מקווה קודם לבניית בית הכנסת, וישיבות, אשרי מי שמחזיק ומסייע.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א