שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 178112

לכבוד מורנו הרב שליט"א, מחילה לפני כשבוע פגשני איש "הראבד" של הרפורמים ושאל מדוע כבודו לא פנה אליהם, ויסבירו לו את הלחצים וה"שיקולים" הזרים של החלטתו?

תשובה

ידידי, הכל שם מכור מראש, לא אתמול נולדתי, מכיר את המערכת זה 40 שנה. זו בובה מנייר הנמשכת בחוטים על ידי גורמים חיצוניים כמנהגם...
א, מדוע לא כתב שום נימוק הלכתי על החלטתו השרירותית? ולא שמע לנכון את הצדדים?
ב, מי ביקש ממנו להיכנס לנושא זה, לא הלכתי, לא חוקי, הצד התורני לא חתם לו על דיון, הכל עיוות דין, עיוות היהדות, וגם פירצה בחומת הדת לדורות עולם.
ג, איך מותר לו לדון בנושא כאשר ישנה החלטה של בית דין הזקן והוותיק בירושלים ששמעו את כל הטענות ודחו מיידית את דברי הבריונים וגירשו אותם בחרפה ובוז. ומדוע הוא לא פנה אליהם בבקשה?
ד, מדוע סתר את בית הדין הזקן והוותיק ממנו נגד ההלכה "אין בית דין יכול לבטל בית דין חבירו אלא אם כן גדול ממנו בחכמה ובמנין? ועשה מהתורה פלסתר.
ה, מדוע החלטותיו חד צדדית ופועל "מטעם", ונגועה באינטרסים שונים ונגיעות אישיות, וחיזק ידי הפושעים והבריונים שקמו להשחית כרם ישראל?
ו, מדוע התיר להם לפרסם תמונות פריצות של בנות אברהם יצחק ויעקב, ונמצאות בידי כל זב ומצורע, היש לזה היתר כלשהו? ואיך התרת להרים יד בתורת משה רבנו ולפנות לערכאות של גויים???
ז, האם מותר לפרסם תמונות של בנות מבתים "מסורתיים" ולהפיצם לכל שואל, וכי יש הבדל בהלכה בין דם לדם? והאם נניח בנות גויות מותר להסתכל בתמונותיהם? הלזה ייקרא בוררות הלכתית?
ח, מדוע הוא בראותו הוכחות חותכות של פרסומי תועבה, לא פנה ל"קודקודים" כלשונם העילגת, והזהירם ממכשול זה?
ט, ואין מלאו לבו לצאת נגד גדולי הרבנים הספרדים הגאונים הרב משה צדקה, הרב יעקב תופיק אביעזרי, הרב שלמה זעפראני שליט"א אשר קטנם עבה ממתנינו. איך מרדת בהם? ולחלקת עליהם בריש גלי? האם לא היה צריך לבקש רשותם? האיננו צריכים למחות על כך? ואנשי חסותו מהלכים אימים על כל הרבנים בירושלים ומחוצה לה?

י, ועוד מילה לבנתיים, אין קרא מי שקרא ומכנים את אותן בנות אברהם יצחק ויעקב "אשפה", המוצעות בריש גלי לכל זב ומצורע? וממנים את הרפורמים לאפוטרופסים עליהן? העל זה ישתוק להם השם יתברך?
הרי בהחלטתו עשה את בנות ישראל הפקר!!!. לבנותיו או נכדותיו היית מתיר??? אתה הבנת את זה מר .... מדוע בני אשכנז קוראים לנו "פרענקים"???
אין כאן צדק, אין כאן יהדות, אין כאן תורה. אלא הכל פוליטיקה.
תמשיכו כדרככם לאיים!!! גם האירנים והקוראנים מאיימים!!!

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א