שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 176959

שלום לכבוד הרב. אחר מחילה. לא הבנתי מדוע הרב דיבר, בשיעור תורה, כנגד איש פוליטי לשעבר בשס, ואף לעג על הגייתו שאינה לפי הדקדוק. בזמן שזה אחר הבחירות ולא היה בדבר שום תועלת.

תשובה

לא ידעתי ממי אתה פוחד ומדוע אינך מזדהה בשמך המלא, זה מורה שאינך שלם עם מה שהנך מייצג וכותב.
לא איכפת לך ידידי שהאיש הזה בגד במרן מאור ישראל, פאר הדור והדרו, אשר טיפחו וקירבו, נישאו ורוממו, וישם את כסאו מעל כל השרים אשר אתו.
ולאחר הסתלקות מרן ז"ל התחיל להחריב, להרוס, לחבל, לנתץ, לפורר, לרסק, לקעקע, לשבור, לעקור, לאבד, לכלות, לפרק, לקרוע, וחלילה להשמיד, את כל מוסדות הפאר אשר ייסדו מרנן הגאונים הרב יהודה צדקה ז"ל, הרב בן ציון אבא שאול ז"ל, מרן גדול ישראל הרב עובדיה יוסף ז"ל, אשר מסרו נפשם ימים ולילות כשהוא היה ילד ב... והם כיתתו רגלם מישוב לישוב להקים מוסדות תורה במדבר, בשממה, בארץ ציה וצחיחה, והביאו את דבר השם לכל מקום בארץ ובתפוצות.

האיש הזה שאתה מקנא לכבודו ולא לכבוד שמים, יצר תנועה דמה של בובות, במטרה אחת, לייצר מחלוקת, ויחל לראות בחורבן המפעל הגדול שהקים מרן ז"ל בזיעת אפו, בדמו, בנפשו, ובנשמתו. ויתלקטו אליו אנשים רקים ופוחזים, ודימו ושאפו בכל כוחם להפלת התנועה. המעיט מכח היהדות החרדית ב -120 אלף קולות שהלכו לאבדון. והם יכלו להציל את השכינה מהגלות, את קדושת הכותל המערבי, את חוק גיוס בני התורה, את גיוס בנות ישראל הכשרות, את קדושת השבת הנרמסת בריש גלי, את הפריצות הנוראה והמזעזעת, מצעדי התועיבה, את השלטון של הכפירה ועיוות המשפט בישראל.

הוא קיווה ליצור שסע וקרע בתוככי היהדות הספרדית המדממת אשר שבה למקורותיה, גרם ללשון הרע ורכילות, לביטול תורה, לבזיון גדולי התלמידי חכמים, למרידה בגדולי הרבנים הספרדים. דבר אשר לא היה לעולמים.

לא הייתי נזקק לענין זה. אלא שאתה זה כמה פעמים חזרת ושנית בדבר.
ומה שהערת על שפתו המשובשת, הוא משום שהתיימר להחליף לו רב גדול הידוע בהקפדתו על לשון הקודש בדיקדוקיה, ואמרתי נכון למי שחושב עצמו ל"תלמידו" שעליו לדקדק בזה.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א