שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 173004

שלום לכבוד הרב
הרב יכול לרשום דברי חיזוק לפעילים של התנועה הקדושה ש"ס ולציבור הכללי לקראת המערכה הגורלית, להמשיך את המפעל הגדול של מר"ן זצ"ל בהנהגת חכם שלום כהן שליט"א

תשובה

מה? אני? תולעת קטנה באדמה. הם זכו! הם יתנו לי ברכה! אשריהם ממשיכי הדרך שסלל מרן ז"ל אשר מביט עלינו מלמעלה, שמח בכם, מברך אתכם, שומרי הדת! מחזיקי התורה! העומדים על המשמר! נושאי הדגל. חיילי השם יתברך, צבא קדוש של הקדוש ברוך הוא.
הציבור המזרחי אשר הרחיקום מהדת בזדון, הרסו לנו את המסורת, את השושלת, את הכבוד להורים, לסבים, לחכמים, לזקנים. וניתקו אותנו ממורשת אבותינו. והנה אנחנו חוזרים כעת למקורות, ללא מתווכים, ללא אפוטרופסים, בלי מחלקי פירורים, אלא על ידי מנהיגים השמים לילות כימים לרווחת הציבור, לשלומו, ולהצלחתו.

כל זה נעשה בהכוונת גדולי הרבנים הקדושים שלנו, ובראשם עטרת ראשינו האיש על העדה מרן חכם שלום הכהן שליט"א, בנם של קדושים, אראלים ותרשישים, מגזע ישישים, בנם של אריות במסתרים, אשר כל פעולותיו טהורות וישרות, ללא רבב של נגיעות אישיות, לא מינויים ושררה, לא כבוד ותהלה, אלא מסירות נפש עילאית לטובתו הרוחנית של הציבור היקר שלנו.

נגד עיניו שם את טובת העם שבשדות, יהודים קשי יום, אלו שאין להם משען ומשעינה, חסרים להם מורים ומנהיגים, דורש ומבקש. והוא בכוחות עילאיים לא טבעיים משמש לכולם אב ומורה, חכם ומנהיג, מדריך הפורש עליהם כנפיו. ראיתיו בימים, בלילות, בערבי שבתות ומועדים, דבר אחד מעסיק אותו, מצבם הרוחני של אחינו בשרינו הציבור הספרדי, בני עדות המזרח הכשרים והטהורים, לבל יתפזרו כצאן ללא רועה.

אשריכם הפעילים, אשרי יולדתכם, כמה נחת רוח הנכם גורמים לאבינו שבשמים, כמה שמחה שמח בכם מרן הרב עובדיה ז"ל במרומים, הוא קורא שם לצדיקים בגן עדן שיגנו בעדכם ובעד בני ביתיכם, כי אתם מחזיקים את הרחוקים והקרובים, הכלים השבורים, זה חסד אמיתי, וכמה גדולה גמילות חסדים יותר מהצדקה, השם יתברך יצילכם מכל רע, ישמרכם אתכם ואת בני ביתכם, ישמע בבתיכם קול ששון וקול שמחה, אזרו חיל, החזיקו עוז, אמצו ברכים כושלות, הפעם הזאת הכפילו את הפעילות, ולא ישארו איש או אשה קטן או גדול שלא יתגייס אל המערכה הקדושה. תבורכו בכפל כפליים.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א