שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 171226

לכבוד הרב מוצפי שליט"א
אנו שומעים על גדולי הספרדים שאנו עפר לרגליהם שמתעקשים לשלוח למוסדות ששם משכנזים את הבחורים מה פשוטי העם צריכים להבין מכך

תשובה

אתה בהחלט צודק, זה מצב קיים, אך האמת היית צריך קודם שתעלה לפרסם זאת בפומבי באתר, לשאול את אחד הגדולים לסיבה זו והיית נרגע.
ואומר לך מה הסיבה האמיתית כפי ששמעתי מפיהם של כמה גדולי הרבנים. הבעיה היא שבמוסדות מסויימים לא מקפידים מי ומה באים בשעריו, ולצערינו יש הרבה בתים שלנו שעדיין לא הפנימו את ההתנתקות מכל מיני התחברויות מזיקות של ילדיהם בניהם ובנותיהם כאחד, ואציין לכבודו דוגמא או שתים.

יש הרבה הורים משלנו שלא מבינים מה רע אם הילדים ילכו להם לאיזה ערב שמארגנים כלי התקשורת "החרדים" שם מופיעים אנשים מקולקלים ומקלקלים, שלא לדבר על ערב רפורמי, של ליצנים ובדרנים, והילדים התמימים מתפעלים ובאים למוסד החינוכי ומשתפים את חבריהם וחברותיהן ב"חוויה" שבעיניהם נראית כשירה לחלוטין, כי "רבנים" הופיעו שם, וה"שחקנים" בעלי זקן המה.

יש הרבה בתים טובים וכשרים שלנו, אשר כל היום הרדיו פתוח ותחנות "חרדיות" כשירות ל"מהדרין", קולם של השדרנים עמי הארצות, פליטי הישיבות, בעלי השקפות זרות, רדודים, בעלי תת רמה, משמיעים קולם ופולטים דברי הבל, ופסולת. יש גם "מרצים" ששום דבר בעל תוכן יהודי מקורי לא פולטים מפיהם ואפילו בטעות, הוא משיח מה שמעיו וקורקבנו ספגו מזון גס וספוג גשמיות, והולך בדרך פטפטני השוק ויושבי הברזלים, ללא תורה, ללא ציטוט מדוייק של דברי חז"ל הקדושים והטהורים.

יש גם הרבה משפחות משלנו צדיקים ותמימים אשר בני המשפחה הקרובים עורכים "שמחה משפחתית", ומאיימים עליהם להשתתף שם בתערובת מבהילה ודוחה, פריצות חוגגת, זמרי תועבה, מחולות וריקודים, והילדים מובאים כשבויים שם, כי אם לא כן ה"סבתא" תכעס ותעניש, וכל אלה הילדים התמימים הולכים לשם ובאים לתלמוד תורה או לישיבה ומספרים על כך, והרבנים שלנו חוששים לחינוך ילדיהם, וכמה השקעה משקיעים בגידולם ובחינוכם, ובשמירתם מכל משמר.

ודבר נוסף אגידה לך, הללו קידשו על חינוך בנינו מלחמה, אך שוב יאמרו הרב... פתח בהתקפה חריפה על...

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א