שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 170119

לכבוד הרב שלום רב עקב הבילבול שיש בדור שלנו האם אדם יכול לחזור בתשובה בלי לימוד המוסר בלבד שאומר הפלא יועץ בערך מוסר והלואי שזה יועיל לו שזה כל כך קשה לשנות את המידות

תשובה

א, אין בכלל בילבול, תמחקו זאת מהלקסיקון, יש עצלות, אדישות, מחפשים חיים קלים, לחיות על חשבון הזולת, וגרוע מכל לא רוצים ללמוד תורה, מי שלומד תורה באמת לא מבולבל.
ב, אין דבר כזה קשה לשנות את המידות, שום דבר לא קשה, לא רוצים, לא מדבר אליהם, כי לא איכפת להם מכך, אוהבים לחיות פתוח, אישן מתי שבא לי, מה שבא לי, אתעורר מחרתיים בערב, אל תלחיץ אותי, לוקחים את קיום המצוות כבילוי, כפולקלור, וזה כולל גם כאלה המגדירים עצמם כ"חרדים", מחפשים בידור זול, שירה פרועה, שיחות רכילות, מספרי סיפורים, ליצנים, מספרי בדיחות, ממציאי סגולות, בזבוז זמן, חיים על חשבון הזולת, הפכנו להיות אנשים עצלנים, לא רוצים לטרוח ולהתאמץ, הכל לוקחים ח'פיף, ואחר כך משלמים ביוקר בעולם הזה ובעולם הבא, לא מתבוננים שאין ארוחות חינם, ולא חושבים כי יגעת ומצאת תאמין.
אמור לי ידידי אבל בכינות וברצינות. כמה מאות אלפי אנשים שינו את ההרגלים המגונים שלהם, כמה מעשנים כבדים הפכו להיות משוחררים. הנה שתיינים כרוניים נעשו רחוקים מטיפת אלכוהול. גנבים מועדים חדלו לשלוח ידם ברכוש הזולת. בדרנים וליצנים נעשו רציניים וחובשי ספסלי בית המדרש.

מה הנוסחה??? רצון, רצון, ורצון. קצת מאמץ ואתה למעלה משוחרר.
תחשבו על זה, ואם טעיתי הנה אני מתנצל. אוהב אתכם תמיד ובכל מצב.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א