שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 168126

לכבוד הרב שלום רב; היום פינו פעוטה במצב אנוש מבית שמש. אנחנו התושבים חוששים.… ושואלים הלא כל אחד הולך לפי רבותיו. וגם הכל מאתו יתברך. ולמה כועסים עלינו?

תשובה

אוי לנו כי חטאנו. ועוד תינוקות סובלים בעוונותינו. חס ושלום לומר מה ולמה. אין אנחנו יודעים החשבון למעלה. על מה ולמה. אך אם היו בידינו זכיות המקרים הללו היו נמנעים.

ב. מה שטען כבודו כל אחד ילך לפי רבותיו. הרבה תשובות סותרות טענה זאת. א. כולם היו באחדות תחת הנהגת מועצת חכמי התורה. ההנהגה בידי גאון הדור הוא מרן חכם שלום הכהן שליט״א. וכולם עשרות שנים היו תחתיו ועתה קמו ומרדו.
ב. יחיד ורבים הלכה כרבים…
ג. איסור תורה הוא להרבות מחלוקות בישראל.
ד. היוצאים נגד עשו זאת מנקמה ולא לשם שמים. ודי בזה למבין.
ד. בעצם ההתפצלות גרמו החלשת כח התנועה הקדושה והוותיקה. זו היתה דרכו של גיחזי שהיה ענק בתורה ועזב את הנביא אלישע והלך ופתח בית מדרש בנפרד. וחז״ל אמרו עליו כי אין לו חלק לעולם הבא.

ג. הטענה שהכל משמים את זה אומרים כשלא היתה כאן יד אדם. כגון בהמה שהזיקה. או נחש שהכיש. אך אדם יש בו דעת ותבונה. והוא בחירי. ויש בידו להטות את הכף לכאן או לכאן. והרי ירבעם בן נבט אין לו חלק לעולם הבא ולא אמרו שאינו אשם כי היה זה משמים. וכן בכל דור ודור כל מי שנכשל והכשיל נזכר לדיראון עולם. כי הוא גרם כן. והשם יצילנו מכל מיני מקרים רעים ולא נלך בדרך חטאים. ונהיה שומעים בקול חכמי ישראל המורים.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א