שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 167493

בחדרה משוגע שרף ס"ת, רב העיר אמר להתעורר, האם יש מה להודיע לאנשים גם על הבעיה להצביע? הספרדים צירפו עורך מסיבות חילוני בשביל ה"צעירים" שייצגם והליטאים הצטרפו עם חילונים

תשובה

נורא נוראות, כמה טיפוסים משונים באו בדורינו המסכן הזה. כשאנשים מהחוגים הקרובים לחילונים מורדים בגדולי הדור בעבר ובהווה, ומצפצפים על כל פסקי חכמי ישראל. ומקיימים הופעות פרוצות.
כשיש מורדים בגדולי ישראל ומתחברים עם ממורמרים, מתוסכלים, בעלי הפרעה נפשית של שררה, כבוד מדומה, כסאות עור תחש, מחרחרים ריב ומדון, מעוררים מחלוקת, מפיצים שנאה ומשטימה, גוררים את הציבור למערבולת של מלחמת הכל בכל. מציתים גלי אש של שנאה. ומהרסים ומחריבים בכל הכוח את מוסדות הפאר וההדר של הספרדים החרדים, ומייחלים להריסה כל מה שבנה מרן ז"ל בזיעת אפיו. נוקמים, נוטרים, שונאים, מתעבים, מסיתים ללשון הרע, לרכילות, גורמים ביטול תורה נורא, מקלקלים את לומדי התורה הרכים והעדינים באיסורי תורה של רכילות ולשון הרע, לבזות ולהשמיץ את גדולי וזקני ישראל, ללא מורא ופחד, חותרים תחת סמכותם של מנהיגינו הרוחניים. ומשחיתים את נפש הצעירים למרוד בגדולי ישראל, ועוד מתגאים במעשיהם.
בכל ישוב, עיר, כפר, מושב, שכונה, הם ואנשיהם מתרוצצים כדי להחריב ולהרוס, להאביד, לעקור, לשבור ולנתוץ, כל מוסד תורני, רוחני, ומפוררים כל התאגדות קבוצת עסקנים תמימים בכל מוסדות כלשהם, שמרן מסר נפשו בהקמתן, ונהנים מהרס וחורבן, ולא שמים נגד עיניהם דברי רבותינו כי המבזה תלמידי חכמים אין תרופה למכתו. ולא חוששים שהשם יתברך יבוא עמהם חשבון על כך.
הללו אין בהם ריח של תורה. ריח של יראה. ריח של דרך ארץ והגינות. מחליפים רבנים מהבוקר לצהריים. ומהערב לחצות. אינטרסנטים מובהקים המשתמשים בציבור כשעיר… ואין בהם שמץ של אחריות. ומה הפלא על המקרים המזעזעים המתרחשים מדי שעה לעינינו.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א