שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 166500

שלום לכבוד הרב איש אמת, אנחנו רואים רוחות זרות במחנה היהדות הספרדית גם בירושלים, כולל מרידה בגדולי הרבנים, מחילה מכבודו נבקש להביע דעתו הצרופה.

תשובה

איני נוהג להתערב בעניני בחירות לא ארציות ולא מקומיות. אך לא אוכל לעמוד מנגד בראותי שהורסים כל חלקה טובה במחנה העברים, ומנסים לגרור אנשים תמימים לעזוב באר מים חיים ולחצוב להם בורות נשברים ומקולקלים.
מאז ומעולם ידוע ומפורסם כי ליהודים הנאמנים לתורה ולחכמי ישראל, אין חלק ונחלה עם ה"פשרנים" למיניהם, אלה אשר ניצבו מן הצד באופן בולט וגס, בכל מערכות ישראל. במלחמות שמירת השבת, גיוס בנות לצבא, גיוס בני התורה, ניתוחי מתים, בריכות מעורבות להמונים, פתיחת בתי קולנוע בשבתות ומועדים, ולא די להם שעמדו מנגד, אלא שניאצו וביזו את גדולי ישראל העומדים על המשמר.

ועל כל זאת שיטת החינוך הקלוקלת ומוסדות "תרבות" שלהם מעורבים הם, ואין שמירה על הפרדה בין בנים לבין בנות, דבר שאין גדול בתורה שמתיר אותו וגובל באיסורי דאורייתא חמורים ואיסורי כרת. והתוצאות גלויות וידועות ונראות לעין כל רואה נכוחה, אני אישית מכיר מאות!!! משפחות בני אחינו מעדות המזרח שילדיהם יצאו לתרבות רעה ועזבו את מצוות התורה בהיותם במסגרות אלו. זוכרים אנחנו את המלחמות הקשות על כל נער ונערה שהגיעו דרך עליית הנוער מארצות הבלקן, מתימן ומצפון אפריקה, מבבל ומסוריה, מפרס ומהודו, מאפגניסטן ומתורכיה, יהודים תמימים שחשבו שהגאולה באה, והללו פיתו אותם בדרכים נלוזות כדי להגביר את כוחם האלקטוראלי.

בתוך האופל הנורא הזה חמל השם על עמו ונחלתו, וקם לנו איש גיבור חיל, ענק בתורה ומורם מעם, ראש ממלכת התורה הקדושה שניתנה לנו מהר סיני, שר צבא ישראל, שליח השם השם יתברך בדורינו, ועשה הרבה יותר מכל יהודי בעולם להציל נפשות תועות בדרכי נועם, בחכמה ובתבונה, הלא הוא מורנו ורבנו, עטרת דורינו, מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל. אשר עם היותו יושב על מדין, מוסר שיעורים לאלפים, מחבר תשובות עמוקות בהלכה, סגר את הספרים שבידו, וכיתת רגליו עשרות בשנים מעיר לעיר, וממדינה למדינה, להשיב לב אבות על בנים, ולב בנים על אבותם. ויחד עם מרנן ורבנן הגאונים הרב יהודה צדקה והרב בן ציון אבא שאול זצ"ל הקימו מוסדות תורה לתפארת בכל עיר ועיר ובכל ישוב וישוב, במסירות נפש שאין דוגמתה, ולא נראתה זה אלפיים שנה.

והנה עתה קמו רודפי כבוד ושררה, אוחזי קרנות המזבח, בעלי נקם וקנאה, וחותרים בכל כוחם נגד התנועה הקדושה והעומדים בראשה. מרנן ורבנן מרביצי התורה, זה 70 שנה בארצינו הקדושה, אשר הוציאו מתחת ידם אלפים רבים של רבנים, ראשי ישיבות, מורי הוראות, ומנהיגי הציבור, הכהן הגדול מאחיו הוא מרן הרב שלום כהן שליט"א, בנם של קדושים, אראלים ותרשישים, אשר אביו הקדוש והטהור פשוטו כמשמעו ראש המקובלים בירושלים, חביב נפשו של מרן הבן איש חי ז"ל אשר עוד בהיותו נער צפה ממנו לגדולות ונצורות, ואמר עליו כי תועלת מרובה תצא ממנו לדורות עולם, ובנו חביבו יליד ירושלים עיר הקודש, איש אמת, קדוש ונורא, וחביריו הרבנים, ואתם הגאון הרב שמעון בעדני שליט"א גדול בתורה וביראה, אשר ידיו רב לו בהצלת ילדי העולים מצפרני השמד הרוחני, והם הם ממשיכי דרכו ותנועתו הקדושה של מרן ז״ל. והם אשר שימשו את מרן ז"ל למעלה משבעים שנה, והיו עמו בכל המערכות. להם יש להקשיב ולציית, ותמיהני איך יש כאלו שמלאם לבם למרוד בדרכו של מרן ולסטות מהדרך הסלולה אשר סלל בעמל וביזע רב ומסר נפשו בשביל כלל ישראל. ואשר אותם העמיד להנהיג את הציבור הספרדי הטהור בעולם כולו.

חלילה חלילה להעמיד בסכנה את קיומם של עשרות הישיבות הקדושות, את הכוללים הנפלאים בהם הוגים בתורה הקדושה יומם ולילה, את מאות תלמודי התורה בהם לומדים תינוקות של בית רבן אשר הזוהר הקדוש כתב כי בזכותם יורדת השכינה ושורה עלינו, את בתי החינוך לבנות טהורות, הסימינרים הרבים הקיימים על ידי רבני התנועה הקדושה. לא נעמוד מנגד.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א