שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 165011

לכבוד הרב השלום והברכה.
אנו זוכים בשבת הקרובה לסיים עם ילדי שכונת רמות מסכת נדרים ע"פ הנחיית הרב
נשמח לדברי ברכה של הרב על מנת להקריא לילדים. האם להמשיך על הסדר למסכת נזיר?

תשובה

ילדי ישראל היקרים, צאן קדשים, כולנו ניצבים ערב ראש השנה לקראת יום הדין הנורא, יראים וחרדים, אך על חסדי השם יתברך בטוחים ונשענים.
אליכם צאן קדשים, אתם עתידנו עתיד האומה כולה, אתם דור ההמשך, אתם מחזיקי התורה, בלעדיכם אין לנו קיום, כי אתם היום, השעה, הרגע, מקיימים את כל העולם, בלימודכם, בתפילתכם, בתורתכם, במעשיכם הטובים, אשריכם ששם חלקכם מיושבי בית המדרש, אשריכם שאתם עוסקים בתורה, אשריכם שאתם ממשיכים את דרכי אבותינו אברהם יצחק ויעקב, אשרי יולדתיכם, אשרי הוריכם, אשרי מלמדיכם, אשרי מקימי מוסדות התורה עבורכם. אתם כל חיינו, אתם עתידינו, אתם סוד קיומינו.
דעו בחורים יקרים, איזה נחת רוח הנכם עושים לאבינו שבשמיים שהנכם מתכנסים יחד ועוסקים בתורה, הוא צופה בכם מלמעלה ושמח ואומר לצדיקים שבגן עדן, ראו, איזה ילדים יש לי, ראו את בני חביבי עוסקים בתורה, והשכינה הקדושה היא האור שלנו המהלכת ביננו דוגמת האמא הביולוגית של כל אחד מאתנו רוקדת משמחה עם רחל אמנו, כי נשמותינו ונשמותיכם היו בקרבה לפני ירידתם לעולם הזה, היא שמיחה ועולצת כי אלו הם בניה, גידוליה, ובגלות הקשה והנוראה גורמים לה שמחה ונחת רוח.
השכינה הקדושה סובלת בצער ישראל כל היום וכל הלילה, היא הולכת מחלון לחלון בבתי הרפואה, בכל המרכזים הרפואיים, בבתים הפרטיים של החולים, העניים, הנדכאים, הרווקים, הרווקות, חשוכי הבנים ומצטערת בצערם. היא הולכת לבתי הכלא שם יושבים אסירים יהודים ובוכה עבורם. היא מופיעה באיזורים נידחים שם יש יהודים תועים שלא מכירים את השם יתברך, את שבת קודש, את התורה, את הקדושה והטהרה, ומתחננת לאבינו שבשמיים שיגאלינו.

היא רואה אתכם בחורים יקרים, ואפילו אתם בודדים או מעטים ומתנחמת, הים מעתירה בעדכם, מבקשת עליכם, ומגינה ושומרת עליכם, רבבות מלאכים מקיפים אותה מכל עבר, והיא מפקדת עליהם לשמרכם ולהצילכם בכל רגע ורגע, חזקו ואמצו ילדי ישראל קדושים, התחזקו ביראת שמים, בתורה, במוסר, בעבודת השם.
תכתבו ותחתמו בספר חיים טובים אמן.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א