שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 162447

לכבוד הרב העורך היקר שליט״א.
לאחרונה אני רואה בין השיטין הודעות מאנשים מסויימים ואפילו מאלה המציגים עצמם מחברי ספרים הפונים אל הרב כאילו הוא נער שליח לקחת דברי דואר. לצלצל אליהם. יש למחות על כך.

תשובה

צדקת ידידי. ואני קורא וחורק שיניים. וכשאני אישית רואה את הזלזול בכבוד התורה ומעיר בשיא העדינות תוקפים אותי כי זה מאוד קל. ומכנים אותו בכינויי גנאי זלזול ורמיסה. אנשים שכחו שבאתר זה נותנים שירות חינם ובהתנדבות. כל הצוות כולו בראשות מורנו. אני פעמים יושב ללמוד אתו בלילות עד אור הבוקר ורואה את פניו קורנות מאושר. הרב חלש מאוד. מרוב אהבתו לציבור שוכח ומדלג על ארוחות במשך כל היממה. ואני משתומם.

אין רגע שהוא בטל ממלאכתו מלאכת הקודש. ומדי שעה שולח ידו לראות אם מישהו במצוקה ופונה על בעיות שונות ומשונות מכל הסוגים. אמש חזיתי בו בשעה מאוחרת בשיא העייפות. ולפתע הגיעה משלחת רבנים מכובדת מורכבת מכמה חוגים שבאה להתייעץ ולטקס עיצה בעניני הדת בארץ. והרב לבש עז ותעצומות ודיבר במלוא כוחו שהפליאו את כל הנוכחים בעוצמת דבריו. ולאחר יותר משעה עזבה המשלחת את המקום מלאי התפעלות. והרב שב ללימודו וישב לכתוב תשובה הלכתית מסועפת עד סמוך לעלות השחר.

בקשתי ותחינתי. אל תטילו על הרב משימות טכניות. משלוחי דואר. פניות בבעיות אישיות. אל תשאירו מספרי טלפונים שהרב צריך לפנות אליכם. אנא, תכבדו את התורה והיא תגן בעדכם.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א