שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 227717

לכבוד הרב שליט"א מחילה מכבוד הרב רציתי להעביר מסר לנשות ישראל לצערי על התקלות שיש בערבי הפרשת חלה אי ידיעת ההלכה השבוע אישה העבירה שיעור ואמרה סגולה לאכול את החתיכה שהופרשה מזעזע

תשובה

הדור הולך ומתדרדר, בעיקר הוא מונהג על ידי זמרים, שדרנים, בדרנים ומרצים, חסרי יראת השם, שהכל מותר בעיניהם והציבור הולך כסומא אחריהם.
מה רבה הפירצה שיש נשים שנקראות ״רבניות״ אשר אינן יודעות הלכות מינימליות, לא יהדות ולא מוסר, לא תורה ולא הלכה, והנה מדקלמות משפטים שונים, ומדברות ומקשקשות ממה שעולה במוחם הרופס והדל, מזכירות מאמרי חז״ל שונים, בלי משמעות אמיתית ובלי שייכות רוחנית. מדריכות את הציבור ומטעות אותו.
במיוחד פרוץ הדבר בערבי הפרשות חלה שהתחילו במטרה לקרב ולחזק, אך מרוב קנאת אשה ברעותה התווספו בחוצפתן נשים עמי ארציות והוסיפו לזה תפאורה, בדיות וסגולות, מעשיות שלא היו ולא נבראו, ופטפוטי מילים שאין להם כל יסוד בספרי הקודש.
הגענו לידי כך שאט אט הן כובשות את מקומות גדולי הדור ומעיזות להדריך, ללמד מוסר, ולהורות הלכות ברבים בדברים שבדו מליבן.
אינני רואה מוצא מדרך חתחתים זו, כי זקני הדור אינן מודעים למתרחש סביבם, ואין מי שייסב תשומת ליבם למתרחש. זכורני קודם 50 שנה שאמר לי מורי הגאון רבנו יהודה צדקה זיע"א, שמהיום צריכים להעמיד שומר ליד כל רב, כדי להשגיח על הנעשה, ולהעיר תשומת לבו למתרחש.

מכאן הגענו למה שכתבת כי אוכלים חלה ממש, שהיא עונשה חמור ביותר. ובנקל יכולים להגיע לעון שחייבים עליו לא עלינו מיתה בידי שמים.
והשם יתברך יחיש גאולתינו ופדות נפשינו בקרוב.

נושאי השאלה

מצוות התלויות בארץ - הפרשת חלה

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א