שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 174440

לכבוד הרב שלום רב
אני ספרדי בן עדות המזרח, ואני מתחבר יותר למפלגת יהדות התורנ אשכנזית ורוצה לבחור בהם אם אני יכול?

תשובה

שלום לך ידידי,
א, איך אתה "מפקיר" את המוסדות הספרדים שהם בשרינו, ביתנו, ביתו של מרן?
ב, איך אתה מתעלם מלומדי התורה, מגידי השיעור, פוסקי ההלכה הספרדים אשר עוסקים בתורה יומם ולילה, ומעמידים את ההלכה של אבותינו על תילה, הרי ישנם הבדלים מהותיים, משמעותיים, בהלכות ובמנהגים, את כל זה נמחק, נתעלם ונעלים?
ג, מה יהיה עם אלפים רבים כן ירבו של בני התורה בישיבות הספרדיות, אשר יונקים תורה, הלכה, מנהגים, מסורת אבות בישיבות הספרדיות הנפלאות.
ד, מה עם טפינו ועוללינו דור העתיד של יהדות ספרד המהוללה, מוסדות החינוך מגיל אפס ועד גיל הישיבות אשר המנהלים כורעים תחת עומס המלאכה של החינוך, אספקת הציוד, המבנים, וכל הפרטים מהקטנים ועד הגדולים, את הכל חלילה נשליך מאחרי גבינו?

ה, זכור תזכור את אותו ענק שבענקים, גאון הגאונים, אהוב שבאהובים, קדוש שבקדושים, אבא של כולנו, שאהב אותנו, ביטל תורה עבורינו, רץ מעיר לעיר וממדינה למדינה, והקים אומה שלימה כפליים מיוצאי מצריים מהעפר, מדלי דלות, לימדם תורה, ודאג לכל אחד ואחד באופן אישי.

ו, זכור את האבא היקר של כולנו שדלתו היתה פתוחה מדי יום השישי במשך שעות רבות לכל יהודי ויהודי קטן וגדול, גם בכל בוקר וערב לאחר התפלה, ושמע והקשיב, ליטף, עודד, שימח, ניחם, חיבק, ונישק כל אחד מאתנו, ללא תמורה, ללא אינטרס, איפה יש אדם כזה? והכל עשה כדי שיצמחו דורות של תלמידי חכמים אהובים, יודעי הלכה, חכמים ונבונים.

ז, זכור! כמה גדולי תורה בארץ ובעולם יש כתוצאה של פעולות המוסדות המפוארים הספרדים, ולמעלה ממיליון יהודים ספרדים כן ירבו עוסקים בתורה מדי יום. אנשי עמל ויזע, לצד בני תורה מובהקים, בוגרי ישיבות עם אנשי מלאכה, מסחר, הייטק, בהנהגת רבנים ספרדים בוגרי אותם ישיבות.

ח, יבוא יום ומרן ז"ל ישאלך ויאמר אני סגרתי את מאות הספרים שהיו פתוחים לפני על שלחן ביתי, הפסקתי באמצע כתיבת פסקי הלכה חמורים הנוגעים בדיני נפשות, עגונות, חשש פגם משפחה, עניים ואביונים, כדי לרוץ ולהציל את שרידי היהדות הספרדית המפוארת, ומה אתה עשית בשביל כך???
אני מודה לך שגרמת גם לי לחשוב להתבונן ובעיקר להתעורר לעשות למען אחינו בשרינו.

עניי ביתך קודמים, אל תטוש תורת אמך. אם אתה עורק מי ישמור על הגחלת??? עתיד היהדות הספרדית בידך!!!
חותם באהבה ובהערצה לכל תומכי התורה ומתפלל כי תעלו ותצליחו. בן ציון.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א