שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 172070

13 שנים של תשובה והתחזקות ופתאום מחשבות ופחד, איפה אני עומדת מה יש לי מה עובר אליי אני רוצה להשאר קרובה להשם ולהקים משפחה חרדית וזה נראה רחוק מהמציאות
פוחדת

תשובה

כולנו יהודים ומאמינים בהשם יתברך ובתורתו ללא תנאי, ולא רק כשטוב והכל תקין, זה נסיונות, כולנו עמדו רגלינו על הר סיני ונשבענו להקדוש ברוך הוא ולתורתו, כי נשמור על התורה, ואוי לו למי שיזוז ממנה כמלא נימא, אנחנו מוסרים נפשינו בקר וערב על יחוד קדושת שמו יתברך באמירת שמע ישראל.
אבותינו הלכו לכבשנים, נשרפו, נהרגו, נטבחו, נחנקו, נהרגו, מתו במיתות משונות, אך לא החליפו את אמונתם בהשם יתברך בשום מצב.

נזכור את יהודי ספרד שנהרגו בעינויים נוראים ולא החלךיפו את אמונתם, 300 אלף יהודים גורשו ברעב ובצמא ובחוסר כל, זקנים נשים וטף קטנים וגדולים ונשארו יהודים. זכרו את מרן רבי יוסף קארו ז"ל ילד יתום בן 6 שנים יוצא בגולה, ללא כיוון ללא מטרה, מגיע לפורטוגל ומגורש, מגיע לאנדריפולי ביוון ונודד, לתורכיה ומסתובב. מגיע לצפת נושא אשה, ואחרי מספר שנים מתה עליו אשתו, והוא ממשיך לעסוק בתורה ולא מתייאש, מקים בית, כותב את חיבוריו המקיפים בית יוסף, שלחן ערוך ועוד, גם השניה נפטרת עליו, ולא מתייאש. והוא אחד מתוך שלש מאות אלף יהודים שנשארים יהודים מאמינים.
כמוהו מורנו הגאונים רבי יצחק אברבנאל, רבי יעקב בירב, רבי לוי בן חביב, רבי שלמה אלקבץ הלוי, רבי יום טוב צהלון, רבי משה אלשיך, רבי חיים ויטאל, רבי יונתן סגיס, רבי משה טראני, רבנו משה קורדבירו, תלמידי רבנו האריז"ל, ועוד 200 מגדולי ישראל.
יש לנו מסורת, יש לנו זכות אבות ואמהות, יש לנו עבר, יש לנו עתיד, בשמים שומרים עלינו, בשמים מצילים אותנו מכל מיני פגעים. הנה לא ינום ולא ישן שומר ישראל.

חלילה לנו להיות כפויי טובה, לא נבגוד באבינו שבשמיים.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א