שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 172021

לכבוד הרב שלום רב,
בשבת הקרובה הוא יום פטירתו של אשר בן יעקב נזכה לסיים בלי נדר את מסכת נזיר שנלמדה בחודשים האחרונים עם ילדי שכונת רמות היקרים. נשמח לדברי קודשו של כבוד הרב.

תשובה

ילדי השכונה היקרים שלום לכם וברוכים תהיו.
יום גדול הוא היום הזה שבת יתרו, מתן תורה, ואתם ילדים יקרים מתכנסים מדי שבת ללמוד תורה, כל יום אתם מקבלים את התורה, כמה נחת רוח הנכם עושים לאבינו שבשמים, כמה שמחה לשכינה הקדושה המצטערת בגלות, על שיש אנשים שלא שומרים מצוות, על שיש חולים הנאנקים וכואבים, על שיש אסורים בכלא מעם ישראל, על שיש יתומים ואלמנות, על שיש עקרות שלא נפקדות, על המצפים לזיווגים טובים.
אתם בתורתכם מגינים על כל עם ישראל!!! על כל העולם!!! מאסונות, ממלחמות, משפיכות דמים, מתאונות, מחבלות, ומכל מיני מקרים רעים.
בזכותכם ובזכות לימודכם בתורה הקדושה יורדים לנו גשמים, אנחנו בכלל חיים, זוכים ללמוד תורה ולקיים את המצוות. אנא מכם, הכפילו את מאמציכם בלימוד, הגדילו את השקעתכם, אמצו את כוחכם, כשרונות יש לכם, חכמה ובינה השם יתברך נתן לכם, יראה טהורה נטע בלבכם.
הרבו בלימוד התורה בכל רגע פנוי, כי על התורה העולם קיים, בזכות לימוד התורה העולם עומד ולא נחרב. אבינו שבשמיים שמח בכם, וכל יום מספר למלאכי השרת בגן עדן את הנחת שהוא רווה מכם. בכל לילה בחצות הוא קורא לכל הצדיקים שבגן עדן ומתאר להם את מעשיכם וקורא עליכם "ישראל אשר בך אתפאר".
תוסיפו כח, תוסיפו עז, הגבירו לימוד, הכפילו מאמצים, יש בכם כח וגבורה, היו חיילים אמיצים בתורה והיא תגן עליכם לאורך ימים ושנים.
תבורכו משמים בכפלי כפלים, יבורכו הרב, המארגנים, התומכים והמסייעים, יבורכו הוריכם על המאמצים המשקיעים בכם. גדולים בתורה וביראה תהיו, תעשו ותצליחו. בברכה מעבד השם בן ציון מוצפי יצ"ו.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א