שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 171650

לכבוד מו"ר היקר מכל
אני ואשתי בתשובה ורשמנו בתנו היום לבית יעקב בשעה טובה אשתי עדיין בהיותה באה מרקע אחר לא קל לה העניין אנא מכת"ר אם אפשר לתת לה מילות חיזוק שעושה הצעד הנכון

תשובה

אשריכם אשרי חלקכם, יום שמחה היום הזה הוא לעם ישראל כולו. כי כל ישראל ערבים זה לזה, והיום נכתבנו בספר זכיות על אשר נוספה בת מיוחדת שלא גדלה בחממה של יהודים חרדים ומדקדקים במצוות, למעגל הבנות השומרות מצוות, בת זו תגדל ותהיה צדקת ובעלת מעשים טובים ונפלאים, היא תעשה חיל בלימודיה, היא תהפך למחנכת מפורסמת בכל הארץ, אליה ינהרו אלפי בנות ישראל לשמוע את דברי התורה, היא תינשא לבחור תלמיד חכם ותעמיד דורות של גדולי ישראל שירביצו תורה לאלפים, שיחברו ספרים בהלכה, ביראת השם, במוסר, בדרך ארץ, וכל זה ייזקף לזכות מי???
לזכותך אמא יקרה.

תחשבי רק רגע אחד, מה קורה בגן עדן עתה עם האמא של מרן הרב עובדיה, האמא של הבן איש חי, האמא של הגאון מווילנא, האמא של רבנו האר"י, האמא של מרן השלחן ערוך, זכר צדיקים לברכה, האמהות של הרמב"ם, הרי"ף והרא"ש, והאמהות של רשב"י, רבי עקיבא, וכל התנאים והאמוראים שם בשמים, איזה תענוגים, איזה טיולים, איזה כתרים, איזה שבחים יש להן, היש מי שיכול לתאר בכמה מילים את גודל זכותם ושכרם שם, שהביאו בנים כאלה לעולם? היש מי שיכול לתאר לנו כמה אושר יש להם שם? הרי לא אגזים עשרות מיליוני יהודים בעולם לומדים ולמדו את חיבוריהם והולכים לאורם.

בואו נחשוב לרגע איזו אכזבה יש לאותם שם בעולם העליון שלא זכו לכך, בראותם שבניהם או בנותיהם אינם בדרך הישרה? איזה מפח נפש, אכזבה, תיסכול, כאב, צער, בזיון, עגמת נפש, חרטה ותמהון לבב, על כך שלא דאגו מספיק לחינוך ילדיהם. כי היתה להם הזדמנות חד פעמית, ובגלל רגע של כניעה ליצר הדמיון של תענוגי עולם הזה איבדו עולם ומלואו.

לעומתם האמהות וגם האבות של גדולי ישראל איך הם מאושרים שם, ולא רק פעם אחת, אלא כל יום, כל שעה, כל רגע, מישהו לומד בספריהם, מזכיר את תורתם, והם מקבלים אושר בלתי נתפס בשכל שלנו, עטרות זהב ומעדנים נפלאים, אשרייך שעשית את הצעד הגדול הזה. הוא שכתבתי יום ששון ושמחה היום לכל עם ישראל, כי פנינו בזכות העבר, אל העתיד הזוהר והקיים. תודה ושוב תודה. חותם ברגשי כבוד.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א