שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 197118

לכבוד הרב מוצפי שליט"א
איש מירון, האבא של האכסניה, איש חסד רם מעלה, הרב בן ציון קופרשטוק ז"ל נפטר הלילה מהקורונה. אולי דברי ניחמים.

תשובה

מה אענה ומה אומר ולבי חמרמר, אוי נא לה אמרה ציון כי אבדה כלי חמדתה, אדם נפלא, אדם יקר, איש תבונה, משרת בקודש פנימה, במערת בוצינא קדישא עילאה, בהיכלא דרשב"י זיע"א.

הכרתי את האיש והיה קרוב מאוד ללבי, בעל נשמה יקרה, מפז נבחרה, קשור בכל נימי נפשו למקום הקדוש והנורא, העריץ בכל נימי נפשו את המקום הקדוש, ומסר נפשו בימים ובלילות על משמר המקום וקדושתו, התאבק בעפר רגלי החכמים, לא היה לו לא יום ולא לילה, לא שבת ולא מועד, ימים טובים, כימים נוראים, שימש בקודש בהתנדבות ובמסירות אין קץ.

אהב כל יהודי באשר הוא, קטן כגדול, מגדולי ישראל ועד קטני הקטנים, שירת בנאמנות כל איש אשר בא להסתופף בבית אלקים, הוא מקום הקודש מערת הרשב"י, ללא הבדל עדה, מוצא, משפחה או קורבה, לכולם נתן את נפשו, והיה מכבד כל יהודי ואוהבו כנפשו ומאודו.

לפני שנים אחדות כאשר היו תכניות מצד גורמי השלטון להפוך את הקדוש חלילה ל"אתר תיירות", "מרכז קניות", "מרכז הסעות" ועוד, עמד כצוק איתן, ופעל מאחורי הקלעים בסתר ובגלוי, לסיכול המזימה להפוך את המקום למרכז פריצות וחילול הקודש, והצליח ועלתה בידו מטרתו הקדושה.
חבל על דאבדים ולא משתכחין, מי יתן לנו תמורתו, מי יתן לנו חליפתו, תהא נשמתו צרורה בצרור החיים בגן עדן, וינוח בשלום על משכבו.
תנחומינו למשפחה היקרה והכבודה.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א