שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 181736

שלום לכבוד הרב אהובינו. רציתי לדעת אם הרש״ר שכבודו כתב הוא שמכנה עצמו הראב״ד. ומחילה מה עשה לא כהוגן וכתר כותב בחריפות עליו.

תשובה

כן לצערי זה אותו אדם. חסר עמוד שדרה. שאת הקילקולים של הדור לא מענין אותו. העבירות החמורות לא שייכות אליו כביכול. השאיר בור ברשות הרבית ונתקלים בו המונים.
בוקר אחד קם ו״הכתיר״ את עצמו ראב״ד ירושלים. ללא סמכות. מנהל דיונים ללא אישור והסכמת הצדדים. זה נוגד את ההלכה. את החוק. פלילי. ואת סדרי הדין והמשפט.
עושה דברם של הפוליטיקאים. לקנות שקט ושימשיכו הפושעים במעשיהם המקולקלים. ולא עוד אלא נתן היתר לרפורמים לפנות לערכאות ללא יראת השם.
מרד בתורה. מרד באבינו שבשמיים. מרד בגדולי התורה הספרדים. מרד בפסק דין של זקני הדיינים של העדה החרדית. ופסק שהרפורמי צדיק ומזכה הרבים והרבות.
בעזות מצח כתב לבית הדין של הרב וואזנר שהצדדים חתמו לו לסמכות בורר ושיקר במצח נחושה בעוד שהם לא חתמו לו כלל ועיקר. וכתב שהוא לא התיר פניה לערכאות. כאשר התביעה נמצאת בבית המשפט על שבאו להציל את בנות ישראל מרדת שחת.
כל זה כדי להפיס דעתם של אנשי הפוליטיקה. להחניף להם. בהסכמה מרצון לעוות משפט. להטות דין. לקלקל צדק. ולגזול מיליונים מעסקנים מתנדבים חסרי הכנסה. קשי יום. ולתת לפושעים להמשיך במעשיהם הנפשעים.
שומו שמים על זאת. והשכינה זועקת נתנני השם בידי לא אוכל קום.
תבינו כמה הספרדים יתומים ועזובים ואין לנו אבא. ונועלים בפנינו כל השערים.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א