שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 177383

לכבוד הרב מוצפי שליט"אקמתי בבוקר וגיליתי שבעלי שבר לי את הטלפון הלא כשר וזה משגע אותי מעצבים, האגרסיביות הזאתאני לא יודעת מה לעשות..זה רק מרחיק אותי מהדת ההתנהגות שלו

תשובה

השם יתברך נותן לנו עיניים לראות, שכל להבין, אזניים לשמוע, לב לפעול, מח לחשוב, ידים לעבוד, רגליים להלך, מערכת הדם לחיות, מערכת נשימה לספק חמצן, שרירים לנוע, מערכת עיכול להתקיים, כליות לסנן נוזלים בגוף, כבד לייצר דם, מערכת איזון לגוף. מנגנון שינה להחליף כוחות, ועוד מיליוני פרטים בשביל קיום מינימלי.
אני יודע להגיד לו תודה? מישהו חושב שכל זה טבעי ומובן מאליו? הרי כדי לגרד את האוזן אני זקוק ל - 120 פריטים בגוף שיפעלו, תשאלו את אנשי הרפואה, כמה פעולות נעשו שאנחנו החיים כאן נוצרנו במעי אמנו, איך נוצר הריון, איך התפתח, איך הגיעה שעת הלידה, איך התקדמה, מכמה סכנות הוא למעלה הצילנו, כמה חסדים גמלנו, ואת המצוות שנתן לנו כדי לזכות לעולם הבא קשה לנו לשמור???

ומה אם הגבר שבר? [מבלי להצדיק מה היה], העולם נחרב? אני צריך לבעוט בכל? ומה זה שייך לאמונה בבורא עולם? הרי גם הרגע הוא נותן לכולנו חיים! כמה אנחנו חייבים לו! במה נוכל אם בכלל להודות לו!

וכי אנחנו עובדים אותו על תנאי? וכי החיים הם שלנו? וכי העולם הפקר חס ושלום? הלא ברגע אחד חלילה אם יסתיר פניו, האדם איננו. כמה ישנם כאלה שלא התעוררו משנתם! מה אנחנו מתבלבלים מכל שטות! כן זה שטות! מי שרואה חדר טיפול נמרץ ומצפה מתי המטופל יזיז עפעפיים, ינענע שפתיים, ירים אצבעיים, יפעיל ברכיים! כל העולם הבל! תשאלו את מי שהיה שם!!!
אנחנו אומרים תודה מראש על הכל לבורא עולם, מאמינים בו, אוהבים אותו, כי גם הוא אוהב אותנו כפליים. לא לערב את הדת בכל ענין, אנחנו במצב נסיון! כן במבחן! נתחזק יחד ונעמוד בזה. לכן רק אנחנו יהודים!!!
עם ישראל יחיה לנצח נצחים!!! תודה לבוראינו, תודה לשואלת.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א