שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 175866

לכבוד הרב מוצפי שליט"א
מה המסקנות שאנחנו צריכים להסיק לעצמינו מהתוצאות הזמניות לבחירות הערב הזה?

תשובה

א, שיש דין ויש דיין, והשם יתברך עיניו צופות על דרכי איש, לתת לאיש כדרכיו וכפרי מעלליו, והוא שומע תפילת עמו ישראל ותפילת ותחנוני ודמעות חכמי ישראל הטהורים.

ב, שמרן רבנו עובדיה יוסף ז"ל חי, ככתוב "עוד יוסף חי", ושהוא מגן על התנועה, נשמתו הטהורה מתהלכת בתוכינו, כי הוא גידלנו, אהבנו, ונישאנו, והוא רואה מה אנחנו כן עושים ומה אנחנו לא עושים.

ג, שהשם יתברך נותן כח ויכולת למי שמשרת את הציבור ואפילו שסופג בזיונות, רדיפות, השמצות, נאצות, הוצאת שם רע, חירופים וגידופים. ומנחם אותו ומחזקו.

ד, שיש אנשים שמוכנים לאבד את עולמם בזה ובבא, לגרום מחלוקות, קנאה ושנאה ותחרות, קרע בתוך יהודי ספרד, להזיק, לקלקל, לזרוע שנאה, לגרום ביטול תורה, להכניס בסכנה את היהדות כולה בארץ ובעולם כולו, עתיד האומה, שמירת התורה, עתיד חינוך ילדינו וכל הקדוש לנו, והכל כדי כביכול לנקום, לנטור איבה, לא לוותר, להילחם, להסית ולהדיח, לחבור לאנשים אוכלי טריפות, מחללי שבת קודש, ולהסתובב ביניהם כקבצן המבקש פת לחם חריבה. כשיש לו די, פנסיה שמינה על חשבון הציבור, כבוד והדר, אבל נכנס בו החיידק האומר לא אני ולא אתה.

ה, בושתי וגם נכלמתי לראות שיש אנשים המתיימרים לייצג את הציבור החרדי כביכול, ונותנים מחסה למשלמי רעה תחת טובה, ולחזק מי שזמם ברשעות לחבל ולהרוס את היהדות הספרדית הטהורה וחלילה למחוק את כל פעילותה. ודי למבין.

ו, מהיום ומהרגע הזה אנחנו גם בני התורה, גם אנשי העמל, הפועלים, העצמאיים, אנשי המושבים והכפרים, אוהבי התורה, המחזיקים בה, ההולכים בתורת השם. נקבע עתים לתורה, נודה להשם יתברך בלב שלם, נוכיח לעיני השמים כי ראויים הננו לחסדים ולטובות שגמלנו, נקיים את המצוות, נעסוק בתורה הקדושה בכל כוחינו.

ז, ועוד מילה אחת, תודה לאנשי התנועה, לאלה שבחזית ואלה שאחרי הקלעים על המסירות, ההתנדבות, הדאגה והתפלה, העבודה ללא ליאות.
ותרשו לי תודה להרב אריה בן אסתר. חיים טובים וחג כשר ושמח.
שמח עמכם בכל לב, ומודה ומשתחווה לאבינו שבשמיים, בן ציון מוצפי.

עמוד האש הזה ההולך לפני המחנה יאיר במלוא עוזו ויבער לנצח עד בא הגואל.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א