שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 161917

לכבוד הרב שלום רב, איני יודע אם השאלה נכונה, מצד אחד "ומלכות הרשעה תעקר ותשבר" מצד שני "הוי מתפלל בשלומה של מלכות"
וסליחה מהרב שלפעמים אני שואל שאלות שלא במקום מתוך תמימות

תשובה

אתה בעל נפש טהורה, זכה, אוהב להבין את התורה, כמוך יש לנו כאן מאות צדיקים. איני יודע במה אני העבד זכיתי לכך.

דע שאין סתירה בין הדברים, וכבר אמר הנביא ירמיה כ"ט, ז. "דִרְשׁוּ אֶת שְׁלוֹם הָעִיר אֲשֶׁר הִגְלֵיתִי אֶתְכֶם שָׁמָּה וְהִתְפַּלְלוּ בַעֲדָהּ אֶל יְקֹוָק כִּי בִשְׁלוֹמָהּ יִהְיֶה לָכֶם שָׁלוֹם". הרי שאפילו שהחריבו המקדש ושרפו ההיכל והרגו בנו, מצווה אותנו להתפלל שיהיה משטר מסודר ותקין והכל יתפקד, ולא תשרור אנדרלמוסיה חלילה. כי אם חלילה יקרה כן תתקיים אנרכיה ויתרבו הרוצחים, השודדים, המחבלים והפורעים.
ולכן כתב בפסיקתא זוטרתא (לקח טוב) שיר השירים פרק א על הפסוק
"שמוני נוטרה את הכרמים. שמוני בארצות הגוים ולבקש רחמים על שלום ארצם, כענין שנאמר (ירמיה כט, ז) ושאלו את שלום העיר אשר הגליתי אתכם שמה כי בשלומה יהיה לכם שלום, וישראל מבקשין בשלום המלכות ומבקשים רחמים על ארצות הגוים ותן טל ומטר לברכה על פני האדמה. כרמי שלי ארצי ומלכותי, לא נטרתי כי גלינו מתוכה ואין מלך ואין שר".

אך מאידך גיסא כיוון שחטאנו וגרמנו חורבן בית המקדש וגלות השכינה וישראל, גברה "מלכות הרשעה" היא כח הטומאה למעלה וממנה יונקים שלטונות הרשכ והרצח והפשע בעולם, ויש מרידה במלכות שמים. ועל זה אנחנו מתפללים ומלכות הרשעה מהרה... זו מלכות השטן. וכבר הזהירנו עטרת תפארת ישראל רבנו האר"י ז"ל שבשבוע הבא ביום שלישי ימלאו תמ"ו 446 שנים להסתלקותו זיע"א. כי בימים נוראים כשתאמר "כי תעביר ממשלת זדון מן הארץ", אל תתכווין על ממשלה או משטר מסויים, אלא תכווין על ממשלת ס"מ וחבורתו שיסתלקו מהעולם, ומימלא הכל יהיה מוצלח וטוב.
תודה רבה לך ולכל השואלים, אתם גורמים לי עונג רב.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א