שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי

שאל את הרב - תשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שאלה - 141379

לכבוד הרב שליט״א שלום רב.
מימי החג ועד היום אנחנו שומעים על תאונות, חבלות, רציחות, אסונות משונות. מי בסקילה מקומה 8, מי בחניקה טביעה בים, מי בשריפה כפי שקרה לאחרונה, ומי בהריגה.
מה זה בא ללמדנו ולעוררנו?

תשובה

מובא בספרים הקדושים כי ימי העומר קדושים וגבוהים הם. וכתב הרמב״ן ז״ל בפרשת אמור כי קדושתם כקדושת ימי חול המועד, וצריכים לנצל אותם לעסק התורה ולברוח בהם ממחלוקת ומלשון הרע. מקינאה ושנאה ומתחרות. ומכל מיני עבירות קשות וקלות.

כשאין את כל אלה חס ושלום מתעוררת מידת הדין וקורה מה שקורה, ונכון שהבחירה ביד האדם אם לפשוע, אם לבטל זמנו וללכת למדברות או להכנס לים ועוד, אלא שבימי השנה הרגילים זה יכול איך שהוא לעבור ולקבל אריכות אפים. אך בימים אלה לא כך הוא. וצריך האדם לשקול ולמדוד את צעדיו ומעשיו בכל ענין וענין.

על כל אלה, בישיבות הקדושות אלה ימי פגרא, והאברכים והבחורים אינם מתמידים בתורה כבכל ימי השנה. וידוע כי התורה היא כתריס מפני הפורענות. וכשהיא הופכת להיות יותר נדירה אנחנו חסרי הגנה רחמנא ליצלן וזקוקים לרחמי שמים מרובים כדי שמידת הרחמים תתגבר.

לכן כל אחד מאתנו יגביר בימים אלה את לימוד התורה, המשנה, התהלים, הליכה לשיעורי תורה, לתת צדקה, לעשות חסד עם אחרים, וכך ניוושע בקרוב תשועת עולמים.

שאלה הבאה
שאלה קודמת
דלג לשאלה אחרונה

לחצו כאן לחיפוש במאגר השאלות והתשובות מפי הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א

שלוש מאות תשובות אחרונות

תוכנת דורש ציון - מאגר התשובות של הרה"ג בן ציון מוצפי למחשב האישי ללא צורך באינטרנט

חזרה לדף הבית באתר דורש ציון - הרב בן ציון מוצפי שליט"א